Ramazan Davulcusuna para verir misiniz?

Ramazan Davulcusuna bahşiş veriyor musun?

• Evet, her sene mutlaka veriyorum.

• Hayır, ben vermiyorum.

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Anketin şıkları çok net 2 cevap ile sınırlıdır. Her iki cevabında çok fazla sebebi olabilir. Yaşanılan coğrafi konum, kişiye göre değişen farklı düşünceler vs.

Sosyal üzerinde ki genellemeyi görebilmek için açılmış bir ankettir.

Kapıyı çalıyorlar televizyonun sesi açık ayıp olmasın diye veriyoruz maalesef.
Çoğu davulcu bile değil bence dilenci akıllıca aslında davul çalan biri olacak yandan 4-5 arkadaş binaları gezerek para toplayacağız.
Aç kapıyı davulcu geliyehh

Eğer çoğunluğu sağlarsan yap. Sosyal tayfı olacaksın yazdığın şu yazıya bak. Dün mü öğrendin okuma yazmayı? Muhtemelen mesajını düzeltmem mesajı yazarken düşündüğün süreden daha uzun sürmüştür. Şu okulları açsınlar da Türkçeyi öğrenin.
Ben o okullarin en kralini 10 sene once bitirdim, yazdigimda hata yok, yalnizca Turkce karakter kullanmiyorum.

Cogunlugu saglasam da yapamamaliyim ayrica, daha mesajin ana fikrini kavrayamamissin.
Yeterince kalabalik olursaniz sabahin 04:15 inda davul calip insanlari rahatsiz etmeniz problem olmaz diyecek kadar sacmalamak kolay is degil.

Çalar saatler, alarmlar olmadan önce gayet başarılı bir meslekti bence. Yürüdükleri yolun haddi hesabı olmasa da, bazı insanlar rahatsız oluyor. Beni nedense huzurlandırıyor, çalan kişinin nasıl çaldığına bağlı :D.
Yürüdükleri yol mu?
Hocam, ne yürüyecekler, Şahin'in veya bir Tofaş'ın arkasın'da oturarak çalıyorlar, maniyi'de hoparlör ile çalıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı