Ramazanda defınasyon mu yapmalı kutleyi mi korumalı?

• Konuyu başlatan 721x
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 148

721x

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık 1.5 aydır bulk yapıyorum. Bu surecte 68 kılodan 74 kıloya cıktım boy 1.82 yag oranım bulk oncesı %15 falandı. Şu an kafama takılan olay ramazana kadar bulk yapıp ramazanda defınasyon mu yapmak mantıklı yoksa temız beslenıp kutlemı mı korumalıyım? Ben defınasyona gırmeyı dusunuyordum fakat arkadasımdan fıkır aldıgımda oda temız beslen kutlenı koru ramazandan sonra devam et bulka 80 kıloya kadar falan dedı, sızce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
1.82 boyda 74 kiloda nasıl definasyon yapacaksın hocam?

Pekı ramazanda oruc tutacagım ben ondan dolayı defınasyon kolay olur diye dusunuyorum fırsata cevırmek mantıklı degıl mı?
Değil, metabolizma zaten patates oluyor sen bir de kilo vermek için bünyeyi zorlarsan işkence çekersin. Şuan aktif spor yapamıyorum lakin ben olsam dediğin gibi kütle koruyup ağırlık arttırmaya çalışırdım.

İftarda pirinç ve marul yersen sindirimi rahat oluyor antrenmanda da dolu hissediyorsun, belki denemek istersin diye söyledim.

1.82 boyda 74 kiloda nasıl definasyon yapacaksın hocam?

Yag var bıraz o yuzden soylemıştım ama aşırı degıl şu an 17 18 cıvarlarında

Değil, metabolizma zaten patates oluyor sen bir de kilo vermek için bünyeyi zorlarsan işkence çekersin. Şu an aktif spor yapamıyorum lakin ben olsam dediğin gibi kütle koruyup ağırlık arttırmaya çalışırdım.

İftarda pirinç ve marul yersen sindirimi rahat oluyor antrenmanda da dolu hissediyorsun, belki denemek istersin diye söyledim.

Tamamdır hocam teşekkür edıyorum onerılerınız ıcın

Yag var bıraz o yuzden soylemıştım ama aşırı degıl şu an 17 18 cıvarlarında
17-18 aman aman fazla değil ama temiz kütle koyabilmek için yağ oranını da indirmek gerekiyor biraz. İstersen 1 hafta temiz beslenip güzel, uzun kardiyolar yap. Hafiften fiziğin temizlenir., keyifli de olur deneyim de edinmiş olursun.

17-18 aman aman fazla değil ama temiz kütle koyabilmek için yağ oranını da indirmek gerekiyor biraz. İstersen 1 hafta temiz beslenip güzel, uzun kardiyorlar yap. Hafiften fiziğin temizlenir. Keyifli de olur deneyim de edinmiş olursun.

Aynen oyle deneyim acısından benım ıcın faydalı olacaktır sağ olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı