RAM'de trojan virüsü çıktı

RAM virüsünü bende Kaspersky yardımıyla sildim. Temiz ön yüklemeye rağmen silinmemişti. Doğru arkadaşlar Memory trojan gibisinden bir şey çıkmıştı. Bilmediğimiz kim bilir daha ne virüsler var BIOS virüsü bile var neden RAM olmasın.

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman Kaspersky çok güçlü bir AV arkadaşlar :D
Dj Ercik'in malum sözünü hatırlattı bu bana.

Konu troll değil keza aynısı benim de başıma geldi. Advanced disinfection yöntemi ile bellekteki aktif bir zararlıyı temizlemişti. Zararlının ismini hatırlamıyorum fakat arattığım zaman reklam yazılımı gibi bir şey olduğunu görmüştüm. Çalışır durumdaki bir zararlının konumu bellektir zaten, bölümün genel yazar kitlesinin bundan bihaber olması şaşırtmadı.

Bugün Comodo'yu sildikten sonra Kaspersky yükleyeyim dedim. Yükledim ve bam, sistem RAM'inde trojan çıktı. Bu nasıl oluyor?

RAM'e bulaşan virüs türleri vardır (konu ilgimi çektiği için yazdım)

Bunun haricinde sorduğunuz sordudan farklı olarak bootsector önyükleme birimine bulaşan virüslerde vardır.

Eğer virüs konuşarı ilginiz çekiyorsa kısa bir Google aramasi ile sonuçlara ulaşabilirsiniz.

RAM'e bulaşan virüs türleri vardır (konu ilgimi çektiği için yazdım)

Bunun haricinde sorduğunuz sordudan farklı olarak bootsector önyükleme birimine bulaşan virüslerde vardır.

Eğer virüs konuşarı ilginiz çekiyorsa kısa bir Google aramasi ile sonuçlara ulaşabilirsiniz!
Emojin umurumda bile değil. Ben yaşadığım olayı yazdım zaten buraya da onun konusunu açmıştım. Ama bu hesaptan değildi.

Karantinada yok eğer başka şekilde bakabilirsem söyleyin zaten önüme uyarı olarak çıktı direk sil dedim.

Ekran Alıntısı.PNG

Geri
Yukarı