Rampage Güç kaynağı kötü mü?

Biraz para biriktirdim. Ekran kartımı yükseltmeyi planlıyordum. Daha sonra güç kaynağımı gören birisi "Boş ver ekran kartını o C4'ü hemen değiştir." Dedi. Gerçekten o kadar kötü mü?

Güç kaynağım (kasa ile birlikte aldım): RAMPAGE X-HORSE 600W 80 PLUS BRONZE 4x120mm RAINBOW FAN USB 3.0 MidT ATX KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Sistemin geriye kalan parçaları;
-RX 580 8 GB
-16 GB RAM (Çift kanal.)
-Ryzen 5 2600
-B450M-K
Uzun süreli kullanımda sıkıntı çıkarma riski var. PSU konusunda bilindik markalara (Corsair, FSP, Thermaltake vb.) yönelmenizi öneririm. Tabii alacağınız PSU, ne marka olursa olsun sertifikalı olmalı.

Ben de 3,5 yıldır kullanıyorum aynısını. Seninki siyah fanlı olan mı kırmızı mı? Duyduğuma göre kırmızı olanlar dinozorları yeryüzünden silmiş zamanında. Benimki siyahlardan.
Beni güldürdün Allah'ta seni güldürsün emi, bendeki siyah fanlı olan şuana kadar hiç sorun çıkarmadı.

Ekranım arada siyah oluyor fakat HDMI To VGA kullanıyorum diye oluyor sanıyordum.

1 kez reset attı. Bunlar güç kaynağından mı?
Arada açılmadan önce bilgisayarın 1 kere reset atması normaldir, anakart sistem konfigürasyonunu falan ayarlarken bir kere reset atar. Tekrar ederse PSU'dan olabilir. Bu arada dediğim şey açılışta geçerli eğer oyunun ortasında falan reset atıyorsa sıkıntı olabilir.

Arada açılmadan önce bilgisayarın 1 kere reset atması normaldir, anakart sistem konfigürasyonunu falan ayarlarken bir kere reset atar. Tekrar ederse PSU'dan olabilir. Bu arada dediğim şey açılışta geçerli eğer oyunun ortasında falan reset atıyorsa sıkıntı olabilir.
1 kez oldu, 2 gün önce.
Daha sık olursa sorunu çözmen gerekir.
Tekrar eder ise bununla ilgili bir konu açacağım. Bilgilendirme için teşekkürler.

PSU'ya bağlı olunca psu yetmiyor ya da arızalanmış ya da uyumsuzluk yapmış oluyor.

Bu konuyu çok bozmayayım da şimdi Sapphire'ın tüm dediklerini adım adım yaptım sadece format atmadım. Onun yerine Windows'u kontrol edip son sürücüyü yükledim. Farkettiğim ikinci durum da şu, siyah ekran hatası nasıl oluyor biliyorsun. Tam böyle kapkaranlık gidip geliyor. Neyse sanki ekranda anlık bozulmalar ve bozularak gidip gelme de oluyor. Saliselik oluyor ama hissediyorum. Bir de bu yükteyken oluyor yani boşta hiç olmadı. Bu hangi parçaya yönlendirir daha çok?

Geri
Yukarı