İnceleme Rampage Iceblade kasa

Herkese selam aklının bir köşesine takılanlar için kasayı 28 Eylül tarihinde vatandan satın aldım. Siyah olan modeli 2638TL beyaz olan modeli ise 2768 TL.
2500 TL bütçe ile çıktığım yolda bu kasaya karar verdim beyaz olan modeli gözüme şık göründü ve onu tercih ettim. Kısaca kasanın dış görünüşünden başlayarak biraz bilgi vereceğim.

Kasa dikdörtgen prizma şeklinde yan tarafı ve önü temperli camdan oluşan düz, sade ve şık duran bir kasa muadillerine göre boydan biraz daha kısa ama yayvan bir kasa. Ayakları dışında plastik bir aksamı yok ve yapısı gerekği kutu gibi olduğu için gayet sağlam. İç hacmi çok geniş ve kullanışlı ATX anakartlar için, 3 fanlı ekran kartları ve sıvı soğutma ekipmanları için rahat rahat alana sahip. Arka tarafında PSU'yu taktıktan sonra kalan alan kablo toparlayıp saklamak için gayet yeterli. Yine aynı alanda HDD veya 2 adet SSD konumlandırmak için alan mevcut. Fanlar ARGB ve kasa üzerinde RGB kontrol düğmesi var. Kırmızı, mavi, yeşil, sarı, beyaz, turkuaz ve mor olmak üzere 7 sabit renk nefes alma efekti ve 2 adet farklı aksiyonda gökkuşağı modu var ayrıca basılı tuttuğunuzda tamamen ışıkları kapatabiliyorsunuz fanların çalışması için PSU'dan SATA kablosu ile bağlamanız gerekiyor RGB'leri için içinden 3 pin kablosu ile de ayrı bir bağlantı yaparak kullanıyorsunuz. Fanların herhangi bir devir ayarı yok ve anladığım kadarıyla pervane yaprak yapısı elinizi yaklaştırdığınızda arka tarafınada ön tarafınada hava veriyor, yani kasanın içini serin tutmak için çalışıyorlar herhangi bir egzoz çıkışı ya da hava girişi şeklinde çalışmıyorlar. Fanları sessiz çalışıyor zaten devirleri düşük olduğu için olsa gerek. Ön tarafının cam olması sizi düşündürmesin yan tarafındaki fanların arkasından hava girişi rahat keza alt taraftan da hava girişi iyi fanları iyileriyle giriş çıkış olarak kombine edip değiştirerk maksimum verim alabilirsiniz. Kasanın altında ve en üstünde manyetik toz filtresi var genelde altlara geçmeli koyarlar aslında. Üst bölümde 2 adet USB 2.0, 1 adet USB 3.0, RGB kontrol tuşu, kulaklık ve mikrofon girişi ,açma/kapama ve reset tuşu var. Kutu içerisinden kablo toplama kelepçeleri ve bolca vida çıkıyor camlar çift taraf jelatinli geliyor.

Sonuç olarak artı yönleri: Cezbedici bir beyaz, iç hacmi rahat ve kullanışlı, havalandırma yolları iyi ve daha kaliteli fanlarla değiştirilerek maksimum performansa çıkartılabilir, sade ve şık bir görüntüde, önde küçük bir Rampage yazısı dışında hiçbir aksiyon yok, 7 fanlı gelmesi, kartın üstünde 3 adet boş fan pin yuvası daha var ve ARGB renkleri fena değil.

Eksi yönleri: Yandaki 3 ve alttaki 3 hava girişi olarak arkadaki fan egzoz olarak konumlandırılabilridi ama bu işlevi fanları söküp ters düz ederek sağlayamıyoruz maalesef, RGB düğmesi tırt zor basılıyor ya da bendekinde sıkıntılı ve ön taraftaki cama beyaz çerçeve görünümü vermek için yapıştırılan kağıt hava yapmış gibi ışık sızmaları var rahatsız etmiyor ama iyide durmuyor.

Tavsiye eder miyim derseniz 5 binlerin üstüne çıkmazsanız Power Boost dışında çok fazla alternatif yok kendi klasmanında 7 fanlı olarak beyaz olanı tavsiye ederim.
WhatsApp Image 2023-09-29 at 00.56.22 (1).jpeg
WhatsApp Image 2023-09-29 at 00.56.22.jpeg
WhatsApp Image 2023-09-29 at 00.56.21 (1).jpeg
WhatsApp Image 2023-09-29 at 00.56.21.jpeg
WhatsApp Image 2023-09-29 at 00.56.20 (1).jpeg
WhatsApp Image 2023-09-29 at 00.56.20.jpeg
WhatsApp Image 2023-09-29 at 00.56.19.jpeg
WhatsApp Image 2023-09-29 at 00.56.22 (1).jpeg

Kasayı aldım ancak alttaki fanlar içeri mi üflüyor? Gördüğüm kadarıyla kasa fanları alt üst yapılmıyor. Alt kısım intake diğerleri outtake şeklinde mi fanlar? Şuan kasayı aldım bekliyorum mağaza önünde ona göre değişim yapıcam. @Edds @Dafreak @yasinknc

Son düzenleme:
Kasa güzel ancak fanları farklı geldi. Bu fanları arkalı önlü istediğiniz gibi takabiliyorsunuz. ARGB hem kasadan hem de anakartın uygulamasından değiştiriliyor. Kasadaki RGB tuşuna bir 5sn basınca anakart uyumlu değişiyor. Kontrolcüsü 6 pinli olanlardan ancak her fan, başlığı nedeniyle uyumlu değil. Fanlar ise bir hayli sesli çalışıyor. Fan hızının ayarlanamaması kötü olmuş. Kasa içerisi bir hayli ferah rahat rahat sistemi topladım ve kablolamasını yaptım. Kablolama kısmı geniş.

IMG_20240326_170654.jpg

Kasayı aldım ancak alttaki fanlar içeri mi üflüyor? Gördüğüm kadarıyla kasa fanları alt üst yapılmıyor. Alt kısım intake diğerleri outtake şeklinde mi fanlar? Şuan kasayı aldım bekliyorum mağaza önünde ona göre değişim yapıcam. @Edds @Dafreak @yasinknc

Kasa güzel ancak fanları farklı geldi. Bu fanları arkalı önlü istediğiniz gibi takabiliyorsunuz. ARGB hem kasadan hem de anakartın uygulamasından değiştiriliyor. Kasadaki RGB tuşuna bir 5sn basınca anakart uyumlu değişiyor. Kontrolcüsü 6 pinli olanlardan ancak her fan, başlığı nedeniyle uyumlu değil. Fanlar ise bir hayli sesli çalışıyor. Fan hızının ayarlanamaması kötü olmuş. Kasa içerisi bir hayli ferah rahat rahat sistemi topladım ve kablolamasını yaptım. Kablolama kısmı geniş.

Eki Görüntüle 2151840
Bu kasa sanırım ıce wawe ıce blade değil

Eki Görüntüle 2151840
Sağ kenar ve alttaki fanlar hava girişi olsun bir sorun yok hocam

Evet, farklı kasaymış. Siz söyleyince fark ettim. Tek fark fanlar gibi görünüyor. Fan hızını ayarlamanın bir yolu var mı peki?

Evet, farklı kasaymış. Siz söyleyince fark ettim. Tek fark fanlar gibi görünüyor. Fan hızını ayarlamanın bir yolu var mı peki?
Valla ben beceremedim bende şikayetçiyim sesinden çok fazla, en kısa zamanda ıd cooling düz siyah fan almayı planlıyorum her tarafına.

Eki Görüntüle 2151840
bu arada pompa yönü sağda olması en iyisi değil mi ?

Geri
Yukarı