Rampage SN-RW1 Kullanıcı Yorumu

Kulaklık bende yaklaşık 2 senedir bulunmakta. İlk başta gerçekten beni çok cezbetmişti. Yeni çıktığı zamanlara yakındı aldığımda. Yanında 2 adet daha Rampage ürün almıştım. Mekanik klavye ve fare. İkisi de hala çalışır durumda. Ama hepsini de 2 ay önceye kadar değiştirdiğimi belirteyim. Kulaklığı hala kullanmaktayım.

Şu an SteelSeries Arctis 3'ü ağırlıklı olarak kullanmaktayım. Onun da uzun kullanım incelemesini yayınlayacağım. Oyun oynarken Arctis 3, müzik dinlerken RW1 kullanıyorum. Açık konuşmak gerekirse kulaklığın Arctis 3'ten tek eksiği sanal 7.1 teknolojisinin Arctis 3'e göre yetersiz olması. Ayrıca eksi mi bilmem ama mikrofonu dışarıdan biraz ses alıyor Arctis 3'e göre. Onun dışında birçok artısı var diyebilirim. Mesela Arctis 3'e göre müzik performansı çok daha iyi. Ufak ayarlar ile çoğu tür müzikte Arctis 3'ü solluyor. Trap ve Bass içeren müzikleri saymıyorum bile. RW1 biçilmiş kaftan bu iş için. 200-500 fiyat aralığında rakibi olmadığına eminim Bass konusunda. En azından kulak içi tercihler hariç.

Kulaklığın 2 adet 40mm çapında sürücüleri var ve bunlar sanal 7.1 ile destekleniyor. Sanal 7.1 ise iyi diyebileceğim bir seviyede. Ama tabii ki de Arctis 3 kadar performans veremiyor bu konuda. Ses kalitesi iyi diyebilirim. Ama şu anki fiyatını ne kadar hak ediyor orası muamma. Mikrofonu gerçekten çok kaliteli. Sesi çok berrak alıyor. Açıkçası benim beğenimi kazandı. Ayrıca ufak bir kontrolcüsü de var. Buradan sesi, titreşim özelliğini ve mikrofonu ayarlayabiliyorsunuz. Bence gayet işlevsel. Sadece kucakta tutmak gerekiyor ağırlık yapmaması için. Kablosu örgülü bir yapıya sahip. Standart bir kullanıcının kabloyu bozması biraz zor. USB bağlantı noktası ile çalışıyor ayrıca.

Rahatlık konusuna gelecek olur isek, otomatik yaylı kafa bandı sayesinde saatlerce kullanımda bile kesinlikle kafa ağrısı yapmıyor. Sadece aralıksız titreşim içeren müziklerde titreşim yüzünden 1-2 saatlik kullanımda ağırlığını hissettiriyor.
Kulak pedleri kulağı içine çok iyi alıyor ve çok rahat duruyor kesinlikle. Ayrıca kulakların girdiği kısımda hafif bir oynama payı olduğu için farklı kafa biçimlerinde asla sıkıntı çıkarmayacaktır. Mikrofonun yukarı aşağı hareket etme olayı 2 seneden sonra gıcırdamaya başladı diyebilirim. Kablosuna yeteri kadar hakimiyet sağlayamaz iseniz fazla dolaşabiliyor. Benim hor kullanımıma çok dayanamasa da şu an onardığım için sıkıntısız çalışıyor. Şu anda yıpranan, eskiyen veya arızalanan hiçbir kısmı yok. Arızalanan parçası olmadığını belirttim çünkü kablonun bozulmasında hata bende. Asla yapmamalıydım :)

Yazılımı da var ürünün. Standart bir yazılım. Ama yine de birçok ayarı var. Kulaklığa göre iyi denilebilir.
tc1.PNG

tc2.png
tc3.PNG
tc4.PNG
tc5.PNG
tc6.PNG
tc7.PNG
tc8.png

Artıları:
+Müzik performansı çok çok iyi.
+Bassları iyi verebiliyor.
+7.1 özelliği eski fiyatına göre gerçekten iyi.
+Mikrofonu berrak ve kaliteli.
+Örgülü kablo yapısı.
+Kaliteli kafa bandı ve pedleri.

Eksileri:
-Kablonun fazla dolanması.
-Kontrolcünün salınması halinde fazlası ile ağırlık yapması.
-1-2 saat boyunca titreşim özelliğini kullanarak müzik dinlendiğinde ağırlığını hissettirmesi.
-Şu anki indirimsiz rezil fiyatı.

Puanlamam:
Müzik: 9.5/10
Oyun: 7/10
Film: 8/10

Ayrıca:
Şu Anki Fiyatı: 300TL 6/10

İnceleme bu kadardı. Umarım beğenirsiniz.
İyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı