Ranker Cygnus vs Carbide Sped 04

teknolojidelisix

Centipat
Merhaba, iyi günler dilerim. Kasa alacağım lakin aklımda birkaç soru var sizlerle de paylaşmak istedim.

Yukarıdaki iki üründen birisini almayı düşünüyorum, sizlerinde önerileri varsa tercih edebilirim. Aklımda kalan bir sorun var. Şimdi 1.ürün olan ranker Cygnus'un Power suppyle kısmı bir metal tabakayla kapanmış bu durum Power Supply'e bir zarar verir mi? İkinci ürünümde Corsair Carbide olan Power suppyle hiçbir tabakayla korunmamış lakin üst fanı tam ekran kartının tam üstüne hava çıkısını yapıcak. Bu durum ekran kartına bir zarar verir mi? Sıvı soğutmalı bir kasa bakıyorum.

Anakart modelim üst kısımda yer alıyor. Bu anakart modeline uygun bir kasa arıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim? Hepinize iyi günler dilerim...

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorularınızın yanıtını veriyorum;
1. İlk olarak hiçbir zararı yok ve artıları bile var. Artıları ise güç kaynağını, ekran kartından ve diğer bileşenlerden ayırdığı için ısınması daha geç olacaktır. Kablo kirliliğini ve daha düzenli bir görünüm sunar.
2. İkinci soruyu tam anlamadım. Tabakayla korunmamış, nedeni ise masraftan kaçınmak olabilir. Soruyu tam olarak açarsanız yardımcı olabilirim.

Kasa için bütçeniz nedir?

Sorularınızın yanıtını veriyorum;
1. ilk olarak hiçbir zararı yok ve artıları bile var. Artıları ise güç kaynağını, ekran kartından ve diğer bileşenlerden ayırdığı için ısınması daha geç olacaktır. Kablo kirliliğini ve daha düzenli bir görünüm sunar.
2. ikinci soruyu tam anlamadım. Tabakayla korunmamış, nedeni ise masraftan kaçınmak olabilir. Soruyu tam olarak açarsanız yardımcı olabilirim.

Kasa için bütçeniz nedir?

Şimdi şöyle 2.üründe Power Supply'nin olduğu kısım dışarıda yani üstünde veya yanlarında metal bir korunması yok. Bu durum kasa içinde herhangi bir problem teşkil eder mi? 500 TL kadar bir bütçem var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı