RAT nasıl tespit edilir?

efe1408

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Merakımdan soruyorum, RAT girdiğini düşünmüyorum ama önlem amaçlı ne yapmam gerek? Bilgisayarımda Kaspersky ve Malwarebytes var arada taratıyorum bilgisayarı herhangi bir sorun yok.

Son düzenleyen: Moderatör:

Merakımdan soruyorum, RAT girdiğini düşünmüyorum ama önlem amaçlı ne yapmam gerek? Bilgisayarımda Kaspersky ve Malwarebytes var arada taratıyorum bilgisayarı herhangi bir sorun yok.
Dostum taramada birşey çıkmıyorsa büyük ihtimal virüs yoktur ama tarayacıya yakalanmayan virüslerde var ve bunlar nadir çıkan iyi virüsler genelde microsoft hizmetiymiş gibi davranıyorlar görev yöneticisinden uygulamalar ve hizmetlerin özelliklerine bakabilirsin ve şüpheli olan bi uygulama varsa internette aratabilirsin ve temp dosyalarınada bakabilirsin iyi günler dilerim :)

Eğer çok şüpheleniyorsan ve uğraşacaksan iki antivirüs ile detaylı tarama yapıp üstüne donanım taraması yapabilirsin: TDSSkiller

Last_ack, tcp (transmission Control protocol) protokolünün bir durumudur. Tcp, veri iletimi için güvenilir ve sıralı bir iletişim sağlayan bir protokoldür. Bir tcp bağlantısının sonlandırılması, belirli bir el sıkışma (handshake) süreciyle gerçekleştirilir ve bu süreçte çeşitli durumlar arasında geçişler yapılır.
Last_ack durumu, tcp bağlantısının kapatılma sürecinde bir noktadır. Bağlantıyı sonlandırmak isteyen taraf (genellikle istemci) kapatma talebini ilettiğinde, karşı taraf (genellikle sunucu) bir onay yanıtı olan fın paketi gönderir. Sonra bağlantıyı sonlandırmak isteyen taraf (istemci), fın-ack paketi olarak adlandırılan bir ack paketiyle yanıt verir. Bu noktada, bağlantıyı sonlandırmak isteyen taraf, last_ack durumuna girer.

Bende varmış.

1688517285233.png

Geri
Yukarı