RAT virüsü formattan sonra silinir mi?

• Konuyu başlatan xPyrs
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 299

xPyrs

Femtopat
Daha fazla  
İlk başta Roblox hesabıma giriş yapılmaya çalışıldığını fark etmiştim, yine klasik Roblox bir açık bulmuşlardır giriş yapmayı deniyorlar deyip şifremi değiştirip bırakmıştım, ama bugün yani Roblox hesabıma giriş denemesi yapıldıktan 1-2 gün sonra Steam hesabıma da giriş yapıldığını arkadaş listeme sahte linkler atıldığını gördüm, ilk korkum buradan başladı, hemen kullanmış olduğum Malwarebytes Anti-Virüs taratma yaptım fakat hiçbir şey bulamadı, ama Defender ile tarattığımda da trojan yazıp Defender anında silme uygulamıştı, bende risk almamak için bilgisayarın ayarlarından uzaktan bağlantı özelliklerini kapatıp USB'me hızlı bir format yükledim, şu anda PC sıfırlandı ama yine de hala kuşkularım var, RAT virüsünün silindiğini anlamanın başka bir yolu var mı?

Temiz kurulum yaparken disk biçimlendirme yapıp kurduğunuzda bildiğim kadarıyla virüs kalmıyordu. Modeminizi de bir kere kapayıp açmanız sağlıklı olacaktır. Ayrıca d diski gibi 2. bir disk varsa onu da formatlamanız iyi olacaktır.

Biçimlendir deil fakat hepsine özel yüklemeden sil komutu vermiştim, ama öle daha güvenilir ve net olucak diyorsanız bide öle yaparım
Temiz kurulum yaparken disk biçimlendirme yapıp kurduğunuzda bildiğim kadarıyla virüs kalmıyordu. Modeminizi de bir kere kapayıp açmanız sağlıklı olacaktır. Ayrıca d diski gibi 2. bir disk varsa onu da formatlamanız iyi olacaktır

Tabii ki öncelikle virüs taramasıyla silme girişimi yapılmalı, format işin garantisi olsa da daha uğraştırıcı bir şey olduğu için en son seçenek gibi görülür. Ama ben şahsen diskleri biçimlendirip temiz formatı hemen basardım ve bir antivirüs satın alırdım yoksa eğer.

Tabii ki öncelikle virüs taramasıyla silme girişimi yapılmalı, format işin garantisi olsa da daha uğraştırıcı bir şey olduğu için en son seçenek gibi görülür. Ama ben şahsen diskleri biçimlendirip temiz formatı hemen basardım ve bir antivirüs satın alırdım yoksa eğer.
Şuanda piyasada kaspersky çok konuşuluyor fiyatına göre değecek bi uygulama ise plus üyelik alabilirim

Ben NORTON kullanıyorum, diğerlerine hiç güvenemiyorum. Canlı kontrol, firewall ve bir çok ekstra özelliği bana cazip geliyor. Fiyatı da öyle. 3 cihaza yükledim misler gibi kullanıyorum. Firewall'u her internet hareketini bana sormasına ayarladım. Haberim olmadan internet bağlantısı yapamıyor hiç bir şey gizlice.

Yeni konular

Geri
Yukarı