RAT virüsü format sornası tamamen silinir mi?

VipArs

Centipat
Arkadaşlar selam öncelikle. Bu RAT virüsü galiba bende 2-3 haftadır vardı. Bugün oyun oynarken arkadan da video izliyordum. Bir anda mouse kendi kendine hareket etti ve yine kendi kendine Alt Tab vs. attı. PC'yi korkudan kapadım direkt, açtıktan sonra da discordu vs. açtı. Ben de o sıra direkt formatladım ama ben nedense format atarken sadece C diski siliniyor. D diski kalıyor. O yüzden bu RAT virüsü D diskinde kalmış olabilir mi? Kaldıysa nasıl silebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Format atarken, format diski seçme ekranın tüm diskleri tek tek biçimlendirme yapın veya aynı diskin 2 farklı bölümüyse sil seçeneğine tıklayın.

Tamamdır, bu bilgi için teşekkürler. Bir dahaki formatta öyle yaparım ama tekrardan atmak da istemiyorum. Eğer format atmadan, RAT eğer hala D diskinde ise silmenin yolu nedir?

tammdır bu bilgi için teşekkürler bidaki formatta öyle yaparım ama tekrardan atmak ta istemiyorum. eğer format atmadan, RATTA D diskinde silmenin yolu nedir?
Bilgisayarım'a sağ tık yapın, "yönet" seçeneğini seçin. Açılan kısımda soldan "disk yönetimi"ne gelin. Oradan farklı bir disk ise sağ tıklayıp biçimlendir yapabilirsiniz. Veya aynı diskin ayrılmış kısmıysa, sil diyip diğer kalanı ile birleştirebilir veya tekrardan ayrı bir parça oluşturabilirsiniz. Bu kısımdan pek emin değilim, çok önceden ilgilenmiştim ama yakın zamanda bakmadım. Videolardan falan araştırırsınız, vardır bir sürü.

Bilgisayarıma sağ tık yapın, "yönet" seçeneğini seçin. Açılan kısımda soldan "disk yönetimine" gelin. Oradan farklı bir disk ise sağ tıklayıp biçimlendir yapabilirsiniz. Veya aynı diskin ayrılmış kısmıysa, sil deyip diğer kalanı ile birleştirebilir veya tekrardan ayrı bir parça oluşturabilirsiniz. Bu kısımdan pek emin değilim, çok önceden ilgilenmiştim ama yakın zamanda bakmadım. Videolardan falan araştırırsınız, vardır bir sürü.

Tamamdır, bir soru daha soracağım. Malwarebytes üstünde tam tarama yapacağım ama bir türlü yapamıyorum. Custom olarak seçtim, buradan sonra ne yapacağım?

1700691243863.png

Geri
Yukarı