RAT virüsü text indirilirse girer mi?

Thrian

Hectopat
Merhaba internetten tanıştığım bir arkadaşım bir text dosyası attı ve ben de indirdim. text dosyası indirerek, bir web sitesine girerek, ya da resim indirerek girer mi RAT virüsü ya da normal bir virüs?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bir text indirdim sonra sildim ve Kaspersky ve Malwarebytes üzerinden tarama yapınca birçey çıkmıyor ve karşı taraf da beni tehdit ediyor adresine karşı ödemeli eşya yollarım kredi kartını alırım falan diye ne yapmalıyım.
1000 tane döner, 250 tane de pizza söylemesini iste. :D Tamamiyle sahtekar birisi. Ayrıca IP adresinden adresini bulduğunu falan iddia ediyorsa o zaman o kişiyle muhattap bile olma. Şu an Türkiyede kullanılan protokol IPV4 ve bu yüzden sizin IP adresinizi sizden başka birçok kişi kullanır. Oysaki IP adresinizden tam adresinizi bulabilmesi için o IP adresini tek sizin kullanmanız lazım mantıken değil mi? Dediğim gibi bu tiplerle muhattap bile olmayın.

1000 tane döner, 250 tane de pizza söylemesini iste. :D tamamiyle sahtekar birisi. Ayrıca IP adresinden adresini bulduğunu falan iddia ediyorsa o zaman o kişiyle muhatap bile olma. Şu an Türkiye'de kullanılan IPv4 adreslerdir ve sizin IP adresinizi sizden başka birçok kişi kullanabilir. Oysaki IP adresinizden tam adresinizi bulabilmesi için o IP adresini tek sizin kullanmanız lazım mantıken değil mi? Dediğim gibi bu tiplerle muhatap bile olmayın.

Hocam Allah çarpsın oyun hesaplarını çalacağım adresine göndereceğim falan dedi bir şey olmaz değil mi?
@Thrian asla.
Daha doğrusu sisteminize keylogger bulaştırmamışsa asla.

Hocam nasıl anlayacağım keylogger bulaştırdı mı bulaştırmadı mı?

Hocam Allah çarpsın oyun hesaplarını çalacağım adresine göndereceğim falan dedi bir şey olmaz değil mi?
Kardeşim ben Ruslar tarafından bile hacklenmiş birisi olarak söylüyorum. E-postanda 2 adımlı doğrulamayı aç ve onu çaldırma. Onun dışında o e-postaya bağlı tüm hesaplarını istediği kadar çalsın. Hiçbir şey yapamaz. E-posta sendeyse istediğin gibi şifrelerini değiştirirsin.

Ayrıca oyun hesaplarını çalacak olan adam tehdit etmez çalar. Beni hackleyen Ruslar bana 1 kelime bile demeden 6-7 tane önemli hesabımı çaldı. Hepsini geri alabildim şükür. Bu adam senin hesaplarını çalabilecek kadar hacker değil. Tamamiyle kolpa.

Kardeşim ben Ruslar tarafından bile hacklenmiş birisi olarak söylüyorum. E-postan da 2 adımlı doğrulamayı aç ve onu çaldırma. Onun dışında o e-postaya bağlı tüm hesaplarını istediği kadar çalsın. Hiçbir şey yapamaz. E-posta sendeyse istediğin gibi şifrelerini değiştirirsin.

Ayrıca oyun hesaplarını çalacak olan adam tehdit etmez çalar. Beni hackleyen Ruslar bana 1 kelime bile demeden 6-7 tane önemli hesabımı çaldı. Hepsini geri alabildim şükür. Bu adam senin hesaplarını çalabilecek kadar hacker değil. Tamamiyle kolpa.

Hocam ama RAT ekranı IP'ler falan görünüyordu.

Windows geri yükleme noktası oluşturduysanız geri yükleyerek keylogger varsa bile kurtulabilirsiniz. İnternetten rehberlerini bulabilirsiniz.

Geri
Yukarı