RAT virüsünden arınabildim mi?

RhanneK

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

23/01/2024 tarihinde dalgınlığıma denk gelerek ünlü bir Torrent sitesinden yanlışlıkla 2024 ınstaller.exe içeren bir dosya indirdim ve yükleme aracı zannederek kurmaya çalıştım. Açılmayınca aman bozuk herhalde diyerekten laptopu kapatıp uyudum. Daha sonrasında sabah kalktığımda Instagram hesabımda saçma yabancı hesapların takip edilmiş ve beğeniler yapıldığını gördüm. Ardından laptoptan RAT yedimi anlıyarak Malwarebytes taraması yaptım temiz çıktı. Görev yöneticisinde çalışanları kontrol ederken meğerse RAT her şeyi arkadan siliyormuş Denetim Masası bile silinmişti. Üst üste 2 defa format attım. Ama 25/01/2024 tarihinde Steam hesabımdaki itemlerim satılmış ve saçma DotA2 itemleri alınmaya çalışılmış sizce RAT'ın barınması halen mümkün mü, yoksa önceki işlemlerin satış işlemleri yeni gerçekleştiği için midir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
instagramı değiştirmiştim ama steama girecekleri hiç aklıma gelmedi başka nereleri ele geçiriyorlar hiç bilmiyorum.

Instagram'ı değiştirmiştim ama Steam'e girecekleri hiç aklıma gelmedi başka nereleri ele geçiriyorlar hiç bilmiyorum.

Hocam tüm şifrelerinizi değişip hesaplarınıza 2 adımlı doğrulama ekleyin ve tüm cihazlardan oturumu kapat seçeneği varsa oturumları kapatın.

Geri
Yukarı