RAT virüsü bulaşan bir kullanıcı bilgisayar kapalıyken saldırıya uğrayabilir mi?

Diga

Hectopat
Arkadaşlar ben bir Windows 7 kullanıcısıyım ve farz edelim ki ben indirdiğim bir dosya ya da vb... Bir şeyden RAT yedim. Bilgisayarım kapalıyken RAT'ı atan kişi bilgisayarı açmak ya da başka bir işlem yapabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ben bir Windows 7 kullanıcısıyım ve farz edelim ki ben indirdiğim bir dosya ya da vb... Bir şeyden RAT yedim. Bilgisayarım kapalıyken RAT'ı atan kişi bilgisayarı açmak ya da başka bir işlem yapabilir mi?
Yapamaz, internet bağlantısını kesince de yapamaz.

Hayır.

Yanlış bilgi

Hocam hackerin bilgisine vesaire bağlı daha çok ancak eğer sağlam bir hackersa PC'in kapalıyken bile açıkmış gibi işlem yapabilir.

Pardon hocam benim bahsettiğim farklı bir saldırı tipinin cevabıydı RAT saldırılarında genelde o linki bile kapatsanız veya Görev Yöneticisi'nden açık olan şeyleri kapatsanız bile yetiyor ama dikkatli olmanız gerek bazı durumlarda direkt olarak kod yazılır ve kendi hack uygulamalarını PC'ye indirler ve bu sayede bilgisayarınızı her açtığınızda ne yaparsanız yapın istediklerini yaparlar.

Sırf cihaza zarar vermek için faaliyetlerde bulunabilir,internet kanalıyken veri akışı sağlayamaz.

Bilgisayarınız kapalı olsa dahi erişebilir ama internet bağlantınızı keserseniz çok profesyonel bir RAT değilse erişemez. Böyle bir durumda modem tamamen kapatılmalı IP değişmesi için 5-10 dakika sonra açılmalıdır stabil IP var ise yani IP değişmezse ISS müşteri hizmetlerinden değiştirilmesini talep edebilirsiniz.

Yapamaz, internet bağlantısını keserseniz verileri de aktaramaz kişiye bilgisayar açıkken.

Pardon hocam benim bahsettiğim farklı bir saldırı tipinin cevabıydı RAT saldırılarında genelde o linki bile kapatsanız veya Görev Yöneticisi'nden açık olan şeyleri kapatsanız bile yetiyor ama dikkatli olmanız gerek bazı durumlarda direkt olarak kod yazılır ve kendi hack uygulamalarını PC'ye indirler ve bu sayede bilgisayarınızı her açtığınızda ne yaparsanız yapın istediklerini yaparlar.
Hayır, RAT aslında kullanıcının verileri ile oynuyor yani internet bağlantısını kestiğinizde RAT'ın erişimi gidiyor. Evet RAT zararlı ama o kadar inanılmaz bir şey de değil.

Bilgisayarınız kapalı olsa dahi erişebilir ama internet bağlantınızı keserseniz çok profesyonel bir RAT değilse erişemez. Böyle bir durumda modem tamamen kapatılmalı IP değişmesi için 5-10 dakika sonra açılmalıdır stabil IP var ise yani IP değişmezse ISS müşteri hizmetlerinden değiştirilmesini talep edebilirsiniz.
Bilgisayar kapalı olsa erişemez. Bilgisayar açık değilken Diskler ve diğer bileşenler açık değildir. Wifi'a sızarsa o zaman diğer cihazlara bulaşabilir ancak bilgisayar kapalıyken kendini açması mümkün değil.

Son düzenleme:
Yapamaz, internet bağlantısını keserseniz verileri de aktaramaz kişiye bilgisayar açıkken.

Hayır, RAT aslında kullanıcının verileri ile oynuyor yani internet bağlantısını kestiğinizde RAT'ın erişimi gidiyor. Evet RAT zararlı ama o kadar inanılmaz bir şey de değil.

Bilgisayar kapalı olsa erişemez. Bilgisayar açık değilken diskler ve diğer bileşenler açık değildir. Wi-Fi'a sızarsa o zaman diğer cihazlara bulaşabilir ancak bilgisayar kapalıyken kendini açması mümkün değil.

Hocam benim dediğim şeyi sanırsam bilmiyorsunuz bazen insanlar tıkladığınız linklerden elde etmek yerine bilgilerinizi bir sistem vardır adını unuttum Google Drive vesaire gibi platformlara programlarını yüklerler daha sonrasında Gmail'den vesaire link üzerinden tıklanıldığında yazılım çalışır ve arka planda yazılım googlea girer ve bu programı yükleyip çalıştırır bunu flash belleklere aktararak dahi yapabilirler bundan dolayı hackerlar insanlara starbuck gibi yerlerde özellikle dikkat etmeleri gerektiğini söylerler tabii bunların hiçbirisi ekrana yansımaz bundan dolayı saldırıyı yapan kişinin işi çoktan bittiğinde fark edebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı