RAT virüsü bulaşan bir kullanıcı bilgisayar kapalıyken saldırıya uğrayabilir mi?

Yahu siz beni anlamıyor musunuz benim dediğimde kişi zaten bilgisayara giriş yapmış oluyor benim söylediğim saldırıda RAT saldırısını kullanmıyorlar bile bazen internet akışından bilgi almasına gerek dahi kalmıyor isterseniz sanal bir şekilde bilgisayarınıza ikinci bir Windows yükledikten sonra sanaldan gücünü kesip deneyebilirsiniz bakın bakalım oluyor muymuş eğer saldırıyı biliyorsanız
Ayrıca yeter artık kabullenmeyecekseniz de kabullenmeyin siz bildiğinizle ben bildiğimle kalayım.
Hocam diyorum ki BİLGİSAYAR AÇIK OLMADAN HERHANGİ BİR DONANIMDA GÜÇ YOKTUR! Yeter hocam yok internet akışı şöyle böyle adam güç olmayan donanımdan nasıl bilgi alacak virüs koyacak?
Alın bir virüs internet bağlantısı yokken veri gönderemez bırakın virüsü hiç bir dosya gönderemez vahiy yoluyla gitmiyor dosyalar.
Cidden varsa böyle bir virüs atın kanıtını. Bilgisayar kapalıyken veri çekemez yazamaz bu imkansız.
@Kaspersky Kullanıcısı @Dr. Wells @Malware.AI @Mucize Kartal Hocalarım fikrinizi merak ediyorum.
He hala kabullenmiyorsanız bildiğiniz sizle kalsın ancak verdiğiniz bilgi yanlış.

Hocam diyorum ki bilgisayar açık olmadan herhangi bir donanımda güç yoktur! Yeter daha hocam yok internet akışı şöyle böyle adam güç olmayan donanımdan nasıl bilgi alacak virüs koyacak?
Alın bir virüs internet bağlantısı yokken veri gönderemez bırakın virüsü hiçbir dosya gönderemez vahiy yoluyla gitmiyor dosyalar.
Cidden varsa böyle bir virüs atın kanıtını. Bilgisayar kapalıyken veri çekemez yazamaz bu imkansız.
@Kaspersky Kullanıcısı @Dr. Wells @Malware.AI hocalarım fikrinizi merak ediyorum.

Hocam ben bir şey demiyorum sadece deneyin.

@Blackcomb ne oldu hocam bir şey falan mı oldu.

Son düzenleme:
Hocam diyorum ki bilgisayar AÇIK OLMADAN HERHANGİ BİR DONANIMDA GÜÇ YOKTUR! Yeter hocam yok internet akışı şöyle böyle adam güç olmayan donanımdan nasıl bilgi alacak virüs koyacak?
Alın bir virüs internet bağlantısı yokken veri gönderemez bırakın virüsü hiçbir dosya gönderemez vahiy yoluyla gitmiyor dosyalar.
@Kaspersky Kullanıcısı @Dr. Wells @Malware.AI @Mucize Kartal Hocalarım fikrinizi merak ediyorum.
He hala kabullenmiyorsanız bildiğiniz sizle kalsın ancak verdiğiniz bilgi yanlış.

Hocam mantıken sisteme adamın girmesi için bizim sistemimizin açık olması lazım. Eğer kişi trojanı sokup bilgileri çaldıysa sadece o bilgileri kullanabilir. Biz interneti kapatıp PC'yi açarsak o RAT veya trojan bilgi çalamaz. Sadece hem PC açık hem de internet açıkken anlık veri transferi olabilir. Birinden biri olmazsa transfer yapılamaz.

Hocam mantıken sisteme adamın girmesi için bizim sistemimizin açık olması lazım. Eğer kişi trojanı sokup bilgileri çaldıysa sadece o bilgileri kullanabilir. Biz interneti kapatıp PC'yi açarsak o RAT veya trojan bilgi çalamaz. Sadece hem PC açık hem de internet açıkken anlık veri transferi olabilir. Birinden biri olmazsa transfer yapılamaz.

Hocam trojanla yapılamıyor zaten haklısınız ben arkadaşa da bunu anlatmaya çalıştım burada virüs biz oluyoruz herhangi bir şeyden bilgi gelmiyor.

Hocam trojanla yapılamıyor zaten haklısınız ben arkadaşa da bunu anlatmaya çalıştım burada virüs biz oluyoruz herhangi bir şeyden bilgi gelmiyor.
Şimdi bu virüsün türü ne ya? Trojan da değil diyorsun RAT da değil diyorsun ne bu Ransomware falan mı?
Videolu gösterim atın veya adını söyleyin şu vahiy yoluyla bilgi kaçıran virüsün.

Hocam sizin tartışmanızı okumadım ancak durum şu. Sistemizine RAT bulaştı. Ardından size bağlandı ve sizi kullandı. Eğer sisteminizi kapatırsanız veya interneti keserseniz kullanılamazsınız.
Sisteminize trojan bulaştı. Bütün bilgilerinizi çaldı. Siz eğer interneti keserseniz veya PC'yi kapatırsanız daha fazla veri gönderemez ancak anlık veriler karşıya gider. Siz çevrimdışı antivirüs taramasıyla o trojanı silersiniz. Şifre yenilemesi yaparsınız olur biter.
PC kapalıyken sadece sizin verilerini çalan trojan sizin hesaplarınıza girmeye çalışabilir onun harici bilgisayarınıza erişim sağlayamaz.

Şimdi bu virüsün türü ne ya? Trojan da değil diyorsun RAT da değil diyorsun ne bu Ransomware falan mı?
Videolu gösterim atın veya adını söyleyin şu vahiy yoluyla bilgi kaçıran virüsün.

Hocam bu virüsle sadece PC'ye giriş yapılır RAT'la veya trojanla veya flash bellekle yani sadece amaç kendi kurduğunuz yazılımı bilgisayara sokmakdır internetten bulduğunuz farklı virüsleri o PC'ye sokmak değil.

Hocam bu virüsle sadece PC'ye giriş yapılır RAT'la veya trojanla veya flash bellekle yani sadece amaç kendi kurduğunuz yazılımı bilgisayara sokmakdır internetten bulduğunuz farklı virüsleri o PC'ye sokmak değil.

Hocam internet olmadan veya sistem kapalıyken RAT işe yaramaz. Trojan da yaramaz. Bu adamlar hocamın dediği gibi vahiy yoluyla bağlantı kuramazlar. Hiçbir RAT internet olmadan işe yaramaz. Trojanlardaki fark ise sistemde anlık bulaşınca tüm verileri göndereceği için interneti kesecek vaktiniz olmaz.

Hocam sizin tartışmanızı okumadım ancak durum şu. Sistemizine RAT bulaştı. Ardından size bağlandı ve sizi kullandı. Eğer sisteminizi kapatırsanız veya interneti keserseniz kullanılamazsınız.
Sisteminize trojan bulaştı. Bütün bilgilerinizi çaldı. Siz eğer interneti keserseniz veya PC'yi kapatırsanız daha fazla veri gönderemez ancak anlık veriler karşıya gider. Siz çevrimdışı antivirüs taramasıyla o trojanı silersiniz. Şifre yenilemesi yaparsınız olur biter.
PC kapalıyken sadece sizin verilerini çalan trojan sizin hesaplarınıza girmeye çalışabilir onun harici bilgisayarınıza erişim sağlayamaz.

Hocam RAT'da sadece kullanıcının verdiği bilgileri alabilirken benim dediğim saldırıda direkt olarak PC'yi kullanırsınız hatırlarsınız mesela bir aralar Rammus diye bir kişinin PC'si hacklenmişti ve PC'deki fareyi dahi hareket ettirebiliyordu benim dediğim saldırı bu tarzda bir saldırı yani RAT saldırısını saldırının başında kullanıyoruz ki RAT adı altında geçiyor amacımız karşıdakine yazılımımızı yüklemek sadece.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Siz bunu mu diyorsunuz? Bunu diyorsanız bu RAT. Remote Access Control. Hangi yazılım olursa olsun biz kendimiz elimizle bile hackera veriyi gönderemeyiz internet yoksa. Sen internet yokken nasıl mesaj gönderemiyorsan bunu da öyle düşün. İnternet olmadan veri falan atılamaz.

Hocam RAT'da sadece kullanıcının verdiği bilgileri alabilirken benim dediğim saldırıda direkt olarak PC'yi kullanırsınız hatırlarsınız mesela bir aralar Rammus diye bir kişinin PC'si hacklenmişti ve PC'deki fareyi dahi hareket ettirebiliyordu benim dediğim saldırı bu tarzda bir saldırı yani RAT saldırısını saldırının başında kullanıyoruz ki RAT adı altında geçiyor amacımız karşıdakine yazılımımızı yüklemek sadece.
RAT sayesinde de tüm veriler çalınabilir. Ve Rammus interneti kestiğinde virüs gitti zaten ama siz anlamıyorsunuz bunu. O yazılım indirme olayı PUP olarak veya Trojan olarak geçiyor. Hocam tüm virüs türlerini sayayım mı?

Geri
Yukarı