RAT virüsü bulaşan bir kullanıcı bilgisayar kapalıyken saldırıya uğrayabilir mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Siz bunu mu diyorsunuz? Bunu diyorsanız bu RAT. Remote acsess Control. Hangi yazılım olursa olsun biz kendimiz elimizle bile hackera veriyi gönderemeyiz internet yoksa. Sen internet yokken nasıl mesaj gönderemiyorsan bunu da öyle düşün. İnternet olmadan veri falan atılamaz.

Evet bu hocam ancak sadece daha gelişmiş hali gibi düşünün yani sabahtan beri farklı saldırıları konuşuyoruz benim söylediğim saldırıda RAT saldırısı kullanılıyor sadece asıl saldırı sonrasında başlıyor.

Hocam RAT'da sadece kullanıcının verdiği bilgileri alabilirken benim dediğim saldırıda direkt olarak PC'yi kullanırsınız hatırlarsınız mesela bir aralar Rammus diye bir kişinin PC'si hacklenmişti ve PC'deki fareyi dahi hareket ettirebiliyordu benim dediğim saldırı bu tarzda bir saldırı yani RAT saldırısını saldırının başında kullanıyoruz ki RAT adı altında geçiyor amacımız karşıdakine yazılımımızı yüklemek sadece.

Hocam konu çok karıştı kısaca eğer sisteme virüs girerse internet sağlayıcı dongle sökün çevrimdışı tarama yapın. Ya da antivirüs kullanın. Bence konu gereksiz uzadı. Arkadaşa böyle sağlam virüsler denk gelmez gelse gelse malum reklamlar göstereni denk gelir ona da MBAM yeter.

Evet bu hocam ancak sadece daha gelişmiş hali gibi düşünün yani sabahtan beri farklı saldırıları konuşuyoruz benim söylediğim saldırıda RAT saldırısı kullanılıyor sadece asıl saldırı sonrasında başlıyor.
Ya hocam zaten 1 uygulama ile herşeyi halledebilir. En kötü bir sürü Worm gibi dosya oluşturur. Ayrıca bakın internet olmadan vahiy yolu ile gönderir veri ancak. Yani daha üst düzeyini düşünüyorum bir sürü PUP yükler kendini çoğaltır falan. Ama vereceği zarar artamaz. İşte verileri kopyalar falan. Ve İnternet olmadan hiç bir şey olmaz verileri alamaz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Siz bunu mu diyorsunuz? Bunu diyorsanız bu RAT. Remote Access Control. Hangi yazılım olursa olsun biz kendimiz elimizle bile hackera veriyi gönderemeyiz internet yoksa. Sen internet yokken nasıl mesaj gönderemiyorsan bunu da öyle düşün. İnternet olmadan veri falan atılamaz.

RAT sayesinde de tüm veriler çalınabilir. Ve Rammus interneti kestiğinde virüs gitti zaten ama siz anlamıyorsunuz bunu. O yazılım indirme olayı PUP olarak veya trojan olarak geçiyor. Hocam tüm virüs türlerini sayayım mı?

Bu tarz hacking sistemlerinden çok daha gelişti şu anki hacking sistemi ha tabii bir sebebi de insanlar mesela ekran kartınızdan bile ban yiyebildiğiniz duymuşsunuz bunların sistemde bir karşılığı olduğundan kaynaklı.

Hocam konu çok karıştı kısaca eğer sisteme virüs girerse internet sağlayıcı dongle sökün çevrimdışı tarama yapın. Ya da antivirüs kullanın. Bence konu gereksiz uzadı. Arkadaşa böyle sağlam virüsler denk gelmez gelse gelse malum reklamlar göstereni denk gelir ona da MBAM yeter.

Aynen hocam zaten başlıktaki arkadaştan ben daha sonrasında özür dileyip uygulamayı kapatsa bile işinin büyük ihtimalle çözüleciğini söyledim ancak diğer arkadaş benim kastettiğim şeyi anlamadığından kaynaklı konu uzadı.

Hocam konu çok karıştı kısaca eğer sisteme virüs girerse internet sağlayıcı dongle sökün çevrimdışı tarama yapın. Ya da antivirüs kullanın. Bence konu gereksiz uzadı.
Bence de hocam. Arkadaş diyor ki internet olmasa bile virüs veri gönderebilir ama bu mümkün değil olay bu.
Bu tarz hacking sistemlerinden çok daha gelişti şu anki hacking sistemi ha tabii bir sebebi de insanlar mesela ekran kartınızdan bile ban yiyebildiğiniz duymuşsunuz bunların sistemde bir karşılığı olduğundan kaynaklı.
Ekran kartından ban yemek mümkün değil oyunlarda falan. İP ban yersiniz en fazla ekran kartından ban yemek mümkün değil. Hacking sistemi ne kadar gelişirse gelişsin internet olmadan o kişi vahiy yoluyla alır ancak verileri.

Bence de hocam. Arkadaş diyor ki internet olmasa bile virüs veri gönderebilir ama bu mümkün değil olay bu.

Ekran kartından ban yemek mümkün değil oyunlarda falan. İp ban yersiniz en fazla ekran kartından ban yemek mümkün değil. Hacking sistemi ne kadar gelişirse gelişsin internet olmadan o kişi vahiy yoluyla alır ancak verileri.

Hocam HWID ban diye bir şey var bir bakın isterseniz PC'nizin fanından dahi ban yiyebilirsiniz.

Aynen hocam zaten başlıktaki arkadaştan ben daha sonrasında özür dileyip uygulamayı kapatsa bile işinin büyük ihtimalle çözüleciğini söyledim ancak diğer arkadaş benim kastettiğim şeyi anlamadığından kaynaklı konu uzadı.
Uygulamayı kapatmak mı? Zararlı yazılım hocam bu oyun değil ki, arka planda da çalışır kapatsan bile.

Kendi kendine bilgisayarı açtırıp bulaştırma yöntemleri var.
O yüzden masaüstü bilgisayarsa fişi de sökün tam olsun.
@Windows7 Kullanıcısı etiket için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı