Razer Barracuda X vs Philips SHP9500

Bütçe
1500

Merthas92

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. Aklimda iki adet birbirinden cok farkli kulaklık modeli var. Bunlardan birisi Razer Barracuda X Wireless 7.1 closed back oyuncu kulakligi. Digeri ise Philips SHP9500 open back referans kulaklık.
Kulakligi cogunlukla oyun icin kullanacagim. Ancak muzik ve film icin de bol bol kullanacagim. Benim icin ses kalitesi kadar konfor da onemli.
Razer olan model şu an sifiri 1000 TL. Philips ise ikinci el cok az kullanilmis ve ek mikrofon ile beraber 1500 TL tutuyor.
Normalde beyerdynamic 990 Pro almak istiyordum. Ancak ek olarak ses karti, AMP istedigi icin bütçe yetersiz kaldi. Biraz arastirma sonucu, SHP9500 en iyi fiyat performans referans kulakligi ve oyun icinde kullanilabilen bir kulaklık oldugunu gordum. Pedleri de bayağı rahatmis. Ancak ikinci el olusu, orijinal mikrofon yerine Behringer boom mikrofon kullanacak olmam. Ve open back bir kulaklık olmasi beni tereddute dusurdu. Open back onumuzde ki yaz aylarinda ev halkina rahatsizlik verir mi diye dusunuyorum. Bugün de YouTube'da dolasirken Razer Barracuda X modeline rastladim. İlgimi cekti. Açıkçası cok kararsiz kaldim.
Sizce ne yapmaliyim? Hangi modeli almalıyım? Veya 1500 TL bütçe ile bunlardan daha iyi bir kulaklık alabilir miyim?

Not: Kesinlikle deri ped olan veya kucuk pedlere sahip kulagi cevreleyen degil de, kulagin ustunde duran ve baski yapan bir kulaklık istemiyorum. Kirmizi cizgi benim icin.

Barracuda X konforlu bir kulaklık rahat ve kablosuz oluşu avantaj ama ses kalitesi olarak Open Back kulaklıklara göre zayıf kalacaktır. Amacınız en güzel ses kalitesiyse Philips modeli seçmek daha mantıklı olacaktır. Ses sahnesi çok geniş ancak etrafındakiler de duyacaktır. Odanızda yalnızsanız bu problem olmaz.

Hocam selamlar, konuyu biraz hortlatmış gibi olacağım ama şu anda hangi kulaklığı kullanıyorsunuz? Philips ise behringer boom mic ile nasıl oldu? İyi mi?

Merhaba, SHP9500'den çok memnunum. Ses kalitesi olarak yeterli, rahatlık olarak çok iyi. Open back oluşu ses sızması açısından hiç problem yaratmadı. Bazı incelemelerde ortamda bulunan diğer kişileri rahatsız edebileceği söylense de ses seviyesini o kadar yükseğe almıyorum. Mikrofon konusunda Boom Mic almadım, BM800 mikrofon ile kullanıyorum. Kulaklığı tavsiye ederim.

Merhaba, SHP9500'den çok memnunum. Ses kalitesi olarak yeterli, rahatlık olarak çok iyi. Open back oluşu ses sızması açısından hiç problem yaratmadı. Bazı incelemelerde ortamda bulunan diğer kişileri rahatsız edebileceği söylense de ses seviyesini o kadar yükseğe almıyorum. Mikrofon konusunda Boom Mic almadım, BM800 mikrofon ile kullanıyorum. Kulaklığı tavsiye ederim.
Teşekkür ederim hocam, hayırlı olsun size de. Boom mic almamanızın sebebi kablonun uyum sorunu gibi bir şey mi yoksa daha iyi ses olsun diye mi bm800 tarzı harici bir mikrofon aldınız? Ben de shp9600 alıp behringer bc12 ile kombolamak istiyorum da acaba sıkıntı yaşar mıyım diye düşünüyorum

Teşekkür ederim hocam, hayırlı olsun size de. Boom Mic almamanızın sebebi kablonun uyum sorunu gibi bir şey mi yoksa daha iyi ses olsun diye mi BM800 tarzı harici bir mikrofon aldınız? Ben de SHP9600 alıp Behringer BC12 ile kombolamak istiyorum da acaba sıkıntı yaşar mıyım diye düşünüyorum

SHP9500 başarısını SHP9600 modelinde yakalayamadığına dair yazılar okumuştum. Mikrofon konusunda, arkadaşımdan BM800 sattığını öğrenince aklım oraya kaydı diyebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı