Razer blackshark V2 + USB vs Cooler Master MH752 vs HyperX Alpha

Bütçe
900
Blackshark V2 rahat kulaklık sadece ilk kullanımlarda yanlardan baskı yapabilir zamanla alışınca rahat geliyor. Cloud 2 iyi bir kulaklık olsa da bence mikrofonu kötü bir kulaklık artık.

Blackshark V2 rahat kulaklık sadece ilk kullanımlarda yanlardan baskı yapabilir zamanla alışınca rahat geliyor. Cloud 2 iyi bir kulaklık olsa da bence mikrofonu kötü bir kulaklık artık.

Cloud 2nın en memnun oldugum yanı mıkrofonuydu benım odaya biri girdiğinde bile sesi gitmiyor discordda arka planda calısan programlarıda göndermıyor ve net cıkıyordu sesim tabi diğer kulaklıklardada vardır fiyatina göre bilememde 2015den beri iyi getirdi bu zamana :D

Bundan önceki Kraken TE kulaklığım olduğunu onda çalıştığını söyledim. Razer'de ülkemizde nakliyatçısı olmadığını bu yüzden distribütör'den ses kartını talep etmemi istedi. Kendilerine konuşmaları ve kanıtı atınca bana bir ses kartı kargoladılar. Bakalım.
inşallah tez zamana gelir. Cihaz geldiğinde Deneyimleri lütfen paylaşın. Bilelim bizde. Artı olarak ürünü ilk aldığınız zaman aldığınız firmaya iade şansı olmadı dimi ? red mi oluyor böyle bir durumda ?

inşallah tez zamana gelir. Cihaz geldiğinde Deneyimleri lütfen paylaşın. Bilelim bizde. Artı olarak ürünü ilk aldığınız zaman aldığınız firmaya iade şansı olmadı dimi ? red mi oluyor böyle bir durumda ?
İade etmek istemedim. Zaten kalitesinden memnundum iade etsem de bunu alacaktım :D. Dediğim gibi bu ülkede resmi faaliyet göstermediklerinden süreç biraz uzuyor. Garanti firma saolsun diğer ses kartını gönderdi. Onda çalışacağına eminim o ses kartta çalışıyordu. Yarın gelecek gibi gözüküyor.

Hocam ürün geldi, bir yere gitmem gerekti PC'de çok az deneyimledim.
Biraz bahsedeyim sonra eklerim.
Ürünün kutusunu açmak minimum 10 dakika sürdü paket üstüne paket koymuşlar. Kutuyu açtıktan sonra Razer'dan bir zarf geliyor. Kullanım kılavuzu vb.
PC'ye önce jack ile bağladım mikrofon süperdi fakat laptop ses kartıyla aynı şey ses kalitesi için geçerli değildi. Fakat Zoom'da kesinlikle anakart üzerinden kullanırım. Razer ses kartını taktım, arkadan direk Synapse yazılımını indiriyor.
O indirirken mikrofon testini yaptım. Mikrofon kalitesi hardware devamını unuttum yabancı kanaldaki gibi biraz düşüyor.
mikrofon yankı yapıyor mu? Arka plan gürültüsü alıyor mu?
- Yazılımdan THX dahil maksimum ses alabileceğim ayarları yaptım. 5-10dB müzik sesi alıyor. 6122 RPM hızında dönen fanların biraz sesi gidiyor. Masaüstünde bu sıkıntılar olmayacak gibi duruyor.
THX kandırmaca mı?
- Müzik için biraz (stereo daha iyi), video için iş yapar, oyunda maalesef deneyemedim.
Synapse zayıf bir yazılım mı?
-Kesinlikle zayıf değil ama dolu dolu da değil.(dolu doludan kastım Logitech)
THX için yeterli ayar mevcut. Bass ayarı da güzel. Vokal temizliği gibi bir ayar mevcut video ve Zoom'da iş yapacak gibi duruyor.
Mikrofon için siz konuşmaz iken mikrofonu kapatan mükemmel ötesi bir ayar mevcut. Gürültü engelleme (mikrofon) aşırı iyi değil ama benim fanlar çok ses çıkardığından normal gibi duruyor.
rahat mı deri olmaması dezavantaj mı?
-Çok rahat ses tekerleği de kaliteli, dışarıya da ses vermiyor (maksimum 5dB)
Burada bir mühendislik detayı var.
Telefonda ( Realme 6 orta seviye bir cihaz)
Ses G332 ve Arctis 1'den daha iyi.
Şu anda bu kadar evde oyun testini yapınca ekleme yapacağım.

Ekleme:
- THX rekabet modunda güzel iş yaptı bass boosted 100'de ayarlı olmasına rağmen süper iş yaptı ayarı kapatınca kapıda doğan adamın çıkmasını AWP ile izlemek çok zevkli... Önceden kullandığım Arctis 1, G332 ve Gamepower luna'mdan kat kat iyi.
-Müzik deneyimi THX'i kapatıp dinlemekte fayda var çünkü THX bir anda sesi azaltıp arttırıyor. Bunu müzik ve video dinlerken/izlerken ses kontrolüne basıp THX'den Razer sound Card'a geçerek halletmek mümkün geçsek bile hala ekolayzer, bass ayarı yapmak mümkün. Genel anlamda müzik konusunda bir oyuncu kulaklığından fazlası.
-Rahatlık konusunda terleme yapacak hava durumu olmasa bile 1 saat telefona bağlı dışarıda yürüdüm ve terleme yapmadı.(aynı koşullarda suni deri olan G332 terleme yapmıştı)
-Ürün çok hafif ve sabit duruyor. Sallasam dahi düşmedi. Ayarlama yerindeki IP kopacak hissi verse de kesmedikten sonra kopmayacak gibi duruyor.
-Ses tekerinden sallanma sesi geldiğini duydum yabancı forum ve kanallarda. Sanırım ilk parti ürünlerde vardı bende öyle bir sorun yok.
ses kartınız iyi ise harici kartsız nasıl performans veriyor?
-İmzamdaki laptopa sahibim 8. nesil Intel anakartı çok kaliteli olduğunu sanmıyorum ama Acer Nitro serisinde Dolby Audio sunuyor deneyimlerim ise:
-Nedense jack ile mikrofon çalışmadı (Arctis ve G332'de de çalışmamıştı) laptopta sorun var herhalde.
-Dolby Audio ile birlikte kulaklık şaha kalkıyor Surround sistemi hariç THX'in bir adım önünde.
-Mikrofon telefonda ve IPad'de ses kartsız PC'ye göre daha iyiydi.
bu arkadaşın hiç eksisi yok mu?
-
çıkarılamayan kablo, sorun olursa herhalde servis değiştirir(çok bilgim yok).
-THX müzik performansı yetersiz/ THX kapalı mükemmel.
-Kutuda yedek ped yok.
Ekleme yaptım, bakabilirsiniz.

Teşekkürler,
Hocam, alınır gibi ama siz ne olur ne olmaz 11-12'ye kadar bakın, araştırın.
Sonuçta az para değil. Nokta atışı şart.
PUBG Lite'ı da bir test edeyim açık arazi oyunu .
Tekrar hayırlı olsun. THX spatial audio deneme sürümünü mü kullanıyor ? 15 gün denedikten sonra parayla mı alınacak o ?

@Msevket44 öyle mi oluyor ?

Tekrar hayırlı olsun. THX spatial audio deneme sürümünü mü kullanıyor ? 15 gün denedikten sonra parayla mı alınacak o ?

@Msevket44 öyle mi oluyor ?
Hayır bu ses kartında direkt kurulu sertifikalı olarak geliyor. 15 gün deneme olan anakartınıza yüklemek için. Ses kartı olmayanlar için bir nevi.

İade etmek istemedim. Zaten kalitesinden memnundum iade etsem de bunu alacaktım :D. Dediğim gibi bu ülkede resmi faaliyet göstermediklerinden süreç biraz uzuyor. Garanti firma saolsun diğer ses kartını gönderdi. Onda çalışacağına eminim o ses kartta çalışıyordu. Yarın gelecek gibi gözüküyor.
o zaman mal çok iyi ki siz iptal etmek istemediniz :D. Ama şöyle de bir durum oluyor. Ses kartını kullanamayacaksak X versiyonu almak daha iyi olacaktır. Arada 250-300 TL fark var. Bakınca az değil.
Hayır bu ses kartında direkt kurulu sertifikalı olarak geliyor. 15 gün deneme olan anakartınıza yüklemek için. Ses kartı olmayanlar için bir nevi.
Onu almak ne değiştirecek ? O zaman bir şey değişmeyecek. THX Spatial audio sound Synapse' in içinde oluyor yani ? doğru mu anladım ?

o zaman mal çok iyi ki siz iptal etmek istemediniz :D. Ama şöyle de bir durum oluyor. Ses kartını kullanamayacaksak X versiyonu almak daha iyi olacaktır. Arada 250-300 TL fark var. Bakınca az değil.

Onu almak ne değiştirecek ? O zaman bir şey değişmeyecek. THX Spatial audio sound Synapse' in içinde oluyor yani ? doğru mu anladım ?
İkisi mantıken aynı ses kartı. Yani aynı yazılımı kullanıyor fakat. V2 modelinde ek olarak mikrofon özelleştirilebiliyor. Kraken modelindeki ses kartı daha çok fiziksel tuşları olan bir ses kartı. İkisi farklı ses kartı aslında. Ondan işe yaracağını düşünüyorum. V2X ile arasındaki tek fark sadece ses kartı değil. Ses kalite farkı da var. V2X standart sürücü kaplamalı V2 ise titanyum kaplamalı. Temelde aynı sürücü ama kaplama farkı var o da seslerin daha net çıkmasını sağlar. Biri deri biri kumaş ped. V2X mikrofonu çıkmıyor kablosu standart örgülü kablo V2 ise hyperflex kablo çok esnek bir kablo. Ek olarak dış kaplaması da farklı. Tercih meselesi ama aradaki fiyat farkı olsa da özellik farkı da var. Razer sitesinde bunu görebilirsiniz.
Ama tercih sizin.
Dediğim gibi yarını bekleyin.
Ek olarak yeni alan arkadaşta deneyimlerini aktarır oyunlardaki farkı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı