Razer blackshark V2 + USB vs Cooler Master MH752 vs HyperX Alpha

Bütçe
900
Hayırlı olsun. Güle güle kullanırsınız inşallah. Kargolar bazen sürpriz yapıyor sağ olsunlar :D

Kulaklık şuan tam oldu o zaman. THX performansını deneyebildiniz mi oyunlarda ?

Bass zayıf ama kalitesi nasıl ? Mesela Müzik dinlerken baslar pasif mi kalıyor ?
Yok daha deneyemedim bu aralar pek oyun oynamıyorum. Bu hafta sonu denerim belki. O zaman deneyimlerimi aktarırım. Bas kısmından kastım kulaklık doğal olarak bası gayet iyi ve yeterli ama yazılımdan arttırınca bas sanki tizi indirmiş gibi oluyordu. Yani bası arttırmak pek mantıklı gelmiyordu. Kraken'deki ses kartı nasıl desem bası oldukça sesi bozmadan yükseltiyor bas hastası birine anca işe yarar bu :D.

Yok daha deneyemedim bu aralar pek oyun oynamıyorum. Bu hafta sonu denerim belki. O zaman deneyimlerimi aktarırım. Bas kısmından kastım kulaklık doğal olarak bası gayet iyi ve yeterli ama yazılımdan arttırınca bas sanki tizi indirmiş gibi oluyordu. Yani bası arttırmak pek mantıklı gelmiyordu. Kraken'deki ses kartı nasıl desem bası oldukça sesi bozmadan yükseltiyor bas hastası birine anca işe yarar bu :D.

Bas severim ben:D eski bir kulak içi kulaklığım var. Razer moray. Onda ki bas hoşuma gidiyor. Telefonda kullanıyorum onu. Kulağıma guzel geliyor ses kalitesi. Ama sonuçta o bir kulak içi kulaklık.
Sipariş verdim V2 USB. Eğer sizde olumsuz vs olursa ses kasmada açmadan geri yollarım.
@Msevket44 @T129Atak kulaklık geldi.

Yardımlarınız için teşekkür ederim. ufak tefek denemeler yaptım. Hoşuma gitti. Yazılımı biraz kurcalamak lazım ama. Yazılım karışık değil ama kurcalamak lazım gibi. Mouse Razer olduğu için zaten Synapse yüklüydü.

Ekte yokladığım UYARI sürekli çıkıyor. 2 tane Razer Ses çıkışı gözüküyor. Kullanım kılavuzunda Razer Sound Card'ı seçmem söyleniyor. Onu Seçiyorum, ama uyarıya gelince SET AS DEFAULT seçince THX Spatial Audio'yu seçiyor. Bu Nasıl olacak ?
@Msevket44 S.a

bir şey sormak istiyorum. Kulaklığı ses açıp kapatırken hışırtı oluyor. THX kapalı. EQ default ayarda olmasına rağmen. Ses çıkışı razer ses kartı olarak ayarlı.

Dosya Ekleri

• çift ses çıkışı.jpg
    çift ses çıkışı.jpg
    24 KB · Görüntüleme: 55
  • thx .jpg
    thx .jpg
    54,3 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleme:
Bas severim ben:D eski bir kulak içi kulaklığım var. Razer moray. Onda ki bas hoşuma gidiyor. Telefonda kullanıyorum onu. Kulağıma guzel geliyor ses kalitesi. Ama sonuçta o bir kulak içi kulaklık.
Sipariş verdim V2 USB. Eğer sizde olumsuz vs olursa ses kasmada açmadan geri yollarım.
@Msevket44 @T129Atak kulaklık geldi.

Yardımlarınız için teşekkür ederim. ufak tefek denemeler yaptım. Hoşuma gitti. Yazılımı biraz kurcalamak lazım ama. Yazılım karışık değil ama kurcalamak lazım gibi. Mouse Razer olduğu için zaten Synapse yüklüydü.

Ekte yokladığım UYARI sürekli çıkıyor. 2 tane Razer Ses çıkışı gözüküyor. Kullanım kılavuzunda Razer Sound Card'ı seçmem söyleniyor. Onu Seçiyorum, ama uyarıya gelince SET AS DEFAULT seçince THX Spatial Audio'yu seçiyor. Bu Nasıl olacak ?
@Msevket44 S.a

bir şey sormak istiyorum. Kulaklığı ses açıp kapatırken hışırtı oluyor. THX kapalı. EQ default ayarda olmasına rağmen. Ses çıkışı razer ses kartı olarak ayarlı.
Kusura bakmayın bildirim gelmemiş hiç göremedim. Bir bakayım dedim konuya gördüm. O uyarı hep çıkıyor ciddiye almamanız gerek sanırım oradaki sorunu Resident Evil 2 oynarken farkettim. Kapatıp geri açınca oyun esnasında THX açılmıyor bazen. O simgeye basınca düzeliyor. Önemli bir sorun değil. O iki farklı ses seçenek arasında da değiştirdim ses açısından fark göremedim pek. Önceki Razer'de de böyleydi yani normal. Ses açma kapama derken. Ben de THX aç kapat yaparken anlık hışırtı yada cızırtı gibi ses oluyor o da normal ses çalıştığından diye düşünüyorum. Ses kısma açma da pek sorun yoktu masaüstünden.

Kusura bakmayın bildirim gelmemiş hiç göremedim. Bir bakayım dedim konuya gördüm. O uyarı hep çıkıyor ciddiye almamanız gerek sanırım oradaki sorunu Resident Evil 2 oynarken farkettim. Kapatıp geri açınca oyun esnasında THX açılmıyor bazen. O simgeye basınca düzeliyor. Önemli bir sorun değil. O iki farklı ses seçenek arasında da değiştirdim ses açısından fark göremedim pek. Önceki Razer'de de böyleydi yani normal. Ses açma kapama derken. Ben de THX aç kapat yaparken anlık hışırtı yada cızırtı gibi ses oluyor o da normal ses çalıştığından diye düşünüyorum. Ses kısma açma da pek sorun yoktu masaüstünden.

@Msevket44 S.A​

Ne kusuru estağfurullah... THX ile diğeri arasında evet bende fark hissedemedim ama Razer THX i kullanın diyor. Razer'a sormuştum.

Bende şöyle bir durum var. Kulaklığın ses tekeri var ya, O ses tekerini kısıp açarken hoparlörlerden hışırtı geliyor. Linkte video ve mp3 var.

Razer sizzle, strays or parasitic sound - Google Drive

Ses tekerini çevirdiğimiz zaman hışırtı yapıyor mesela thx vs her şey kapalı gene ses tekerini çevirdiğimiz de hışırtı yapıyor. Diğer moda alınca gene aynı. Ana karta bağladım direkt, Gene aynı. Kasa önüne taktım, gene aynı. Telefona taktım, gene aynı. Başka ses kartında denedim, gene aynı. Hışırtı, parazit, cızırtı gibi ses çıkarıyor. Videoda yüksek sesle dinlerseniz duyabilirsiniz. Orada ses tekerinin sesi geliyor direkt. Onu zaten siz aşinasınız.

Video açılmazsa indirip izleyebilirsiniz.

Sanırım bende yok yüksek ses açınca mı geliyor. Ben sesi kısık kullanıyorum da.
Razer müşteri temsilcisi çok bilgili gözükmüyor maalesef ona sorun bir de gene de.

Sanırım bende yok yüksek ses açınca mı geliyor. Ben sesi kısık kullanıyorum da.
Razer müşteri temsilcisi çok bilgili gözükmüyor maalesef ona sorun bir de gene de.
Razer müşteri temsilcisi X versiyonla karıştırdı sanırım.

Orta hattan yüksek kademeye aç kapa yaparken geliyor. Bazen de kendi kendine tekere hiç dokunmadan da geliyor. Videoyu izleyebildiniz mi acaba ? Sesi duydunuz mu tam?

@T129Atak sizde öyle bir şey var mı?

Evet duydum. Ben de böyle bir problem gözükmüyor. Belki kulaklarım hassas değildir onu bilemem ama garantiye göndermeyi deneyebilirsiniz kanıtlarıyla beraber.

Evet duydum. Ben de böyle bir problem gözükmüyor. Belki kulaklarım hassas değildir onu bilemem ama garantiye göndermeyi deneyebilirsiniz kanıtlarıyla beraber.
Sinerjiye yazdım. Arızalı/hatalı ürün diye. Ya iade edeceğim ya da değişim isteyeceğim. İade edersem ALpha alırım ama bloody g480 radar360 tone controller bu ses kartı ile nasıl olur acaba ?

Eski kart olduğundan sanmıyorum iyi verim alacağınızı.
Bana da öyle geliyor da işte. bir umut. bu kulaklıkta denedim onu. kötü değil ama iyi de değil.
Neyse artık yarın belli olur akıbeti kulaklığın.
Dün 1 -2 saat müzik dinledim Blackshark ile. Gayet tatminkar Bass ve tizi var. Hoşuma gitti. Kulaklık güzel. Ama bu parazit cızırtısı yüzünden uyuz oldum. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı