RDR 2 neden GTA V kadar popüler değil?

God of War ile RDR2'yi karşılaştırmaya başladılar şimdi, iki alakasız oyun. Neyse uğraşamayacağım şu tiplerle. RDR2'yi severek oynuyorum fakat kitlesi yüzünden oyundan soğuyacağım.
Game of the year dolayısı ile karşılaştırdım. Aynı yılda çıkan iyi oyun Game of the year da yarıştı. Ben karşılaştırmadım zaten karşılaştılar. PC'ye çıkınca da oynadım ve Game of the yearı RDR 2'nin hak ettiğini söyledim. Yorum yaparken mantığını kullan.

Birisi eski bir oyun ve devasa bir seri, diğeri ise yeni sayılabilecek ilk defa PC'ye çıkan bir oyun. Ayrıca kim demiş GTA kadar popüler değil diye?

Şimdi herkesin oyun zevki farklı olabilir ama açık konuşacağım, Red Dead Redemption 2, Grand Theft Auto V'ten daha güzel bir oyun. Tekrardan söylüyorum, herkesin oyun zevki farklı olabilir; birisi RDR2'yi daha çok sever, diğeri GTA V'i daha çok sever ama RDR2 açık bir şekilde GTA V'ten daha gelişmiş ve hikayesi de daha özenle yazılmış bir oyun. E, o zaman neden GTA V, RDR2'den daha ünlü ve popüler bir oyun? Bunun cevabını merak ediyorum. Fikrinizi yazarsanız sevinirim.
Ben buna rdr2yi gtadan çok daha çok beğenen ama 1000 saat gta online oynayan biri olarak söyliyim rdr2 aksiyon tarzı yapılabilecekler falan bence gtadan daha basit kalıyor bundan olabilir içerik diyebilirim

GTA V'nin çöp hikayesinin neresini seviyorlar bende bilmiyorum. Çöp hikayesi olduğu için serserilik oyunundan farkı yok. RDR2'nin grafiklerine ve hikayesiyle karşılaştırılamaz zaten.

Grafiklerinin daha kötü olmasının sebebi 9 yaşında olması olabilir mi sence? Ayrıca RDR hikayeden ibaret açık dünyada yapacak bir şey yok ağır bir at ile çöllerde, ormanlarda gezmek dışında tabii. Ama GTA 5'e bakarsak yılına göre grafikleri oldukça iyi mekanikler daha seri. En büyük artısı ise kocaman bir şehirde istediğin her şeyi yapabiliyorsun, bir at sürmektense bir sürü farklı model ve modifiye edebileceğim arabaları sürmeyi tercih ederim. Ayrıca ulaşılabilirlik büyük bir etken olsa da GTA'ın popüler olmasının sebebi yine anlattığım gibi oyun daha eğelenceli, canın sıkıldığında arada girip araç modifiye edip takılabilirsin, Online da görevler yapıp ev, araba vs. alabilirsin, onu da beğenmedin rp serverlarında takılabilirsin. GTA 5 çıktığında ilk PS4'den oynamaya başladım şu an PC de ara sıra sıkıldığımda girip oynuyorum. Bana bu imkanları sunabilen başka oyun bilmiyorum varsa yazın.

Grafiklerinin daha kötü olmasının sebebi 9 yaşında olması olabilir mi sence? Ayrıca RDR hikayeden ibaret açık dünyada yapacak bir şey yok ağır bir at ile çöllerde, ormanlarda gezmek dışında tabii. Ama GTA 5'e bakarsak yılına göre grafikleri oldukça iyi mekanikler daha seri. En büyük artısı ise kocaman bir şehirde istediğin her şeyi yapabiliyorsun, bir at sürmektense bir sürü farklı model ve modifiye edebileceğim arabaları sürmeyi tercih ederim. Ayrıca ulaşılabilirlik büyük bir etken olsa da GTA'ın popüler olmasının sebebi yine anlattığım gibi oyun daha eğelenceli, canın sıkıldığında arada girip araç modifiye edip takılabilirsin, Online da görevler yapıp ev, araba vs. alabilirsin, onu da beğenmedin rp serverlarında takılabilirsin. GTA 5 çıktığında ilk PS4'den oynamaya başladım şu an PC de ara sıra sıkıldığımda girip oynuyorum. Bana bu imkanları sunabilen başka oyun bilmiyorum varsa yazın.

Bundan zevk alıyorsan diyecek bir şeyim yok.

Aralarında 5 yıl fark var ve sen grafikleri karşılaştırıyorsun, yazık.

Sen oyun alırken yılına bakıyor musun? Hiç sanmıyorum. Gülünç... Son kullanıcı grafik üstünlüğüne bakar. 5 yıllık oyun olsun bu kadar diye kendini avutmaz...

Saçma bir yorum. Benim kendi babam bile 2006-2007 senesinde oyun oynayan biriydi. Onun sayesinde Ultima, Knight gibi oyunları öğrendim ki ingilizce bilgim olmamasına rağmen. Oyunları çoğunlukla çocuklar oynamaz. Şu an sadece Türkiye'de aktif olarak oyun oynayan 25-30 yaş üstü 1 milyondan fazla kişi var.
Çoğunluk dedi hepsi demedi, dediği yorum da çoğunlukla doğru. Oyunları çoğunlukla çocuklar oyunar. Türkiyede aktif olarak 25-30 yaş oynayan 1m+ kişi varsa , çocuk da 5M+'dır. Ha GTA'nın çok büyük bir isim olması da en büyük etkenlerden ama RDR2 ağır hikayeli ve yavaş ilerleyen bir oyun. Herkes tarafından beğenilemez ve oynanmaz.

Geri
Yukarı