Çözüldü RDR 2 RAM kullanımı 8 GB olunca oyundan atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 10

Ekin2407

Decipat
Makaleler
3
Arkadaşlar RDR 2 oynarken RAM kullanımını takip ediyorum 8 GB olunca atıyor oysaki sistemimde 16 GB RAM var sistem özellikleri:
  • i5 10400F.
  • 1660 Super.
  • 16 GB Crucial Ballistix 3000MHz CL15 RAM.
  • B460M-A PRO.
  • 650W güç kaynağı.
  • BX500 480GB SSD.
Sorunu nasıl çözerim? High Ultra arasında oynuyorum çözünürlük 1366x768P bunun bir kısıtlaması falan mı var?

Son düzenleme:
Çözüm
İlk sorum ayarlardan "Graphics API" ne olarak seçili? Eğer DirectX12 seçili ise Vulkan'a geçiş yapmanızı öneririm, çünkü Vulkan daha stabil çalışıyor.
Bir de oyununuzun crack olduğunu söylemişsiniz, bu durumda ya kullandığınız crack için daha yeni bir sürüm mevcut ya da direk korsan oyun olduğundan süregelebilen bir hatadır diye düşünüyorum.
Vulkan seçili zaten dostum.
Hocam Memtest yapmayı denediniz mi?

Windows'un kendi RAM testi ile yapmıştım sorunsuzdu.
Bu arada sorunu çözdüm kurulum kısmında bir hata yapmışım. Crack dosyasını eklememişim.
Deniyorum hocam.
@The G.O.A.T hocam yine attı bu sefer 7100 MB kullanılıyordu oyun crack bunla bir alakası olabilir mi?

İlk sorum ayarlardan "Graphics API" ne olarak seçili? Eğer DirectX12 seçili ise Vulkan'a geçiş yapmanızı öneririm, çünkü Vulkan daha stabil çalışıyor.
Bir de oyununuzun crack olduğunu söylemişsiniz, bu durumda ya kullandığınız crack için daha yeni bir sürüm mevcut ya da direk korsan oyun olduğundan süregelebilen bir hatadır diye düşünüyorum.

Arkadaşlar RDR 2 oynarken RAM kullanımını takip ediyorum 8 GB olunca atıyor oysaki sistemimde 16 GB RAM var sistem özellikleri:
  • i5 10400F.
  • 1660 Super.
  • 16 GB Crucial Ballistix 3000MHz CL15 RAM.
  • B460M-A PRO.
  • 650W güç kaynağı.
  • BX500 480GB SSD.
Sorunu nasıl çözerim? High Ultra arasında oynuyorum çözünürlük 1366x768P bunun bir kısıtlaması falan mı var?
Hocam memtest yapmayı denediniz mi?

Vulkan seçili zaten dostum.
Hocam Memtest yapmayı denediniz mi?

Windows'un kendi RAM testi ile yapmıştım sorunsuzdu.
Bu arada sorunu çözdüm kurulum kısmında bir hata yapmışım. Crack dosyasını eklememişim.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı