RDR gibi oyunlarda TN vs VA vs IPS

Bütçe
65000
Bütçeye bir sıfır fazla yazılmış sanki, 6500 olmasın?
65K monitöre verecek adam 4060 alınır mı diye konu açmaz sanki.

Bütçeyi sallamışta olabilir. Genelde forumda çok takılmayan, sadece soru sormaya gelenler bütçe gibi yerleri yanlış bilgiyle dolduruyor.

O konuda 25000 TL yazıp o fiyattan öneri istemiş aslında. Hani 250.000 TL yazsaydı o konuda bir sıfır fazla yazma fetişi var diyebilirdik. Bilemedim.

O konuda 25000 TL yazıp o fiyattan öneri istemiş aslında. Hani 250.000 TL yazsaydı o konuda bir sıfır fazla yazma fetişi var diyebilirdik. Bilemedim.
Yanlışlıkla bir tane fazladan atmıştır diye dedim. Fetiş mi bilmem de, 3-4 ayda parayı bulmuş da olabilir bilemeyiz :D

Yanlışlıkla bir tane fazladan atmıştır diye dedim. Fetiş mi bilmem de, 3-4 ayda parayı bulmuş da olabilir bilemeyiz :D

Olabilir. Ben de bir sabah halk pazarında pijama altı için pazarlık yaparken akşamında Asuka klavye siparişi çekmiştim. Ortalık dengesiz kaynıyor azizim.

Arkadaş konu başlığında TN -VA Ve IPS kıyaslaması yaptığı ve monitör bölümüne konu açtığı için bende IPS panel dedim. 3 kıyaslama arasında. Bütçeyi doğru yazdıysa ve almak istediği TV ise OLED panel olduğunu zaten biliyoruz. O yüzden @emirhannk ifade atarak beğenmedi atmanın bir muhabbeti yok. Bütçe o kadar yüksek ise daha ufak boyutlu monitörlere bakmanında bir anlamı yok. Güzel bir TV alınabilir.

Arkadaşlar benim kaliteye çözünürlüğe ve görüntüye takıntım var, bunun için hangi monitor türü işimi görür? TN VA IPS veya öneriniz var mı?

Hocam sisteminiz 4080 veya üstü değilse 65 bin liraya monitör almanız israftır zaten. Normalde en iyi panel OLED fakat fiyattan dolayı millet onu artık panelden saymıyor telefonlar dışında. IPS genel kullanımda en iyisidir. VA ise ucuz IPS'dir. Ghosting problemleri falan vardır. Çoğu da kıvrılmıştır. TN ise çok bir fikrim yok fakat o da ucuz panel tiplerindendir. Bütçeniz gerçekten böyleyse direkt OLED alın fakat normalde IPS öneririm ben. OLED yanık sorunları olabilme ihtimali var fakat telefonlarda artık kalmadı o sorunlar pek. Monitörlerde nasıl durum bilmiyorum.

Arkadaş konu başlığında TN -VA ve IPS kıyaslaması yaptığı ve monitör bölümüne konu açtığı için bende IPS panel dedim. 3 kıyaslama arasında. Bütçeyi doğru yazdıysa ve almak istediği TV ise OLED panel olduğunu zaten biliyoruz. O yüzden @emirhannk ifade atarak beğenmedi atmanın bir muhabbeti yok. Bütçe o kadar yüksek ise daha ufak boyutlu monitörlere bakmanında bir anlamı yok. Güzel bir TV alınabilir.

1. si herkes sana katılmak zorunda değil. 2. si büyük ekran istemiyor olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı