RDR2 ekran çözünürlüğü değiştiği zaman bilgisayar kitleniyor

tobi3848

Centipat
Herkese merhaba, öncelikle arkadaşlar RDR2'yi Steam üzerinden satın aldım ama bir sıkıntı var. Ekran çözünürlüğü ilk başta değişmiyordu, sonra çıkıp girince o özellik açılmış oluyor ve gönül rahatlığı ile çözünürlüğü değiştirebiliyordum ama sıkıntı şu ki ekran çözünürlüğü değişmeye başladığı an oyuna giriş yaptıktan sonra bilgisayar tamamen kitleniyor, ne denetim masası açılıyor ne fareyi hareket ettirebiliyorsunuz. Sadece bilgisayarı açma tuşuyla kapadıktan sonra tekrar kullanabilir hale geliniyor. Oyun yalnız şu şekilde oynanıyor: Belgeler >Rockstar Games >RDR2>settings kısımını silip oyuna girince tekrardan ekran çözünürlüğü kapalı oluyor, o zaman rahat rahat oynayabiliyorsunuz ama sıkıntı şu ki çözünürlüğü düşürmediğim sürece oyun kasıyor. Yani ne yapmam lazım çözünürlüğü düşürüp bilgisayarın kitlenmemesi için? Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şu uygulamaları da yaptım, söylemeden geç miyim? Normal belgeler >Rockstar Games >RDR2>settings kısmında kendim ayarladım ekran çözünürlüğünü, yine aynı kitlenmeyle karşı karşıya kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
evet güncel dediğiniz çözümüde yaptım ama bu sefer grafikler çok kötü oluyor piksel piksel tek derdim çözünürlüğü 1600 gibilere düşürmek o zaman grafikleriyle ve düzgün oynanmasıyla daha çok zevk alabilirim ama çözüm bulamadım

o da işe yaramadı
RAGE oyun motorunda olay çözünürlüktür. Bırakın 1080P'de kalsın. Eğer daha yüksek FPS almak istiyorsanız gölge, kenar yumuşatma, alan derinliği ve blur ayarlarını kısın. Eğer bilgisayarınız çok kötüyse bence ayarlar şu şekilde olmalı: Her şey en düşük; shaderı, yansımayı ve suyu 1-2 tık yukarı alın. Eğer gölgeler tırtıklı ise onu da bir seviye yukarı alın. RDR 2 hiç oynamadım ama GTA 5'de çimenler PC'yi çok zorluyordu o kalsın. Ben GTA 5'de böyle yaptığımda hem grafik kalitesi memnun ediciydi hem de performans çok da düşmüyordu.

WhatsApp Image 2020-05-05 at 01.58.09.jpeg

göründüğü ayarlamaları kendi pcme göre yaptım oyundan çıktım girdim resolution istediğim şekilde ayarlanıyor ama sıkıntı şu ki oyunu başlattığım an pc donucak sadece açma tuşuyla kapatabilceğim tamemen her şeyiyle donuyor
RAGE oyun motorunda olay çözünürlüktür. Bırakın 1080P'de kalsın. Eğer daha yüksek FPS almak istiyorsanız gölge, kenar yumuşatma, alan derinliği ve blur ayarlarını kısın. Eğer bilgisayarınız çok kötüyse bence ayarlar şu şekilde olmalı: Her şey en düşük; shaderı, yansımayı ve suyu 1-2 tık yukarı alın. Eğer gölgeler tırtıklı ise onu da bir seviye yukarı alın. RDR 2 hiç oynamadım ama GTA 5'de çimenler PC'yi çok zorluyordu o kalsın. Ben GTA 5'de böyle yaptığımda hem grafik kalitesi memnun ediciydi hem de performans çok da düşmüyordu.
çözümünüzü denedim oyunun hikayesini o şekilde bitirdim ama verdiğim paranın hakkını alamadım maalesef o yüzden çözüm arıyorum teşekkür ederim

Eki Görüntüle 553904
göründüğü ayarlamaları kendi pcme göre yaptım oyundan çıktım girdim resolution istediğim şekilde ayarlanıyor ama sıkıntı şu ki oyunu başlattığım an pc donucak sadece açma tuşuyla kapatabilceğim tamemen her şeyiyle donuyor

çözümünüzü denedim oyunun hikayesini o şekilde bitirdim ama verdiğim paranın hakkını alamadım maalesef o yüzden çözüm arıyorum teşekkür ederim
Haklısın ama 1080P'den 900P'ye geçmek çok fazla performans artışı sağlamayacaktır, senin makinenin canı o kadarmış :). Ama bir oyunda çözünürlüğü istediğin gibi değiştirememek bir problem ve bu forumda çözüm bulmak senin hakkın ama daha fazla teknik bilgim yok, başka arkadaşlar yardımcı olmak zorunda :(.

Haklısın ama 1080P'den 900P'ye geçmek çok fazla performans artışı sağlamayacaktır, senin makinenin canı o kadarmış :). Ama bir oyunda çözünürlüğü istediğin gibi değiştirememek bir problem ve bu forumda çözüm bulmak senin hakkın ama daha fazla teknik bilgim yok, başka arkadaşlar yardımcı olmak zorunda :(.
denemeye çalışmanız yeter.

Geri
Yukarı