RDR2'nin grafikleri çok abartılıyor

Bence sen takıntı yapmışsın çünkü aynı oyunu orta grafikte oynadım çok güzeldi.Ultra da ki haline yükselmemenin başka nedeni var mıdır bilmiyorum
Her şey ultra'da oynadım, çok güzeldi ama en iyi demezdim.
RDR2'nin zaten hikayesi daha çok övülüyor. Grafikleri o kadar öven görmedim kötü değil de grafikler ama en iyiside değil zaten.
Hikayesi orta uzunlukta bir seriye göre güzeldi ama ahış şahım bir şey değildi bence.

acb4e9d6-d8f8-4963-8bef-55ad459f2848.jpeg

Peki hocam.

Şu ana kadar oynadığım oyunlarda en iyi grafik kalitesine sahip oyun The Last of Us Part 2 oldu ve evet, RDR 2'nin grafikleri iyi olsa da karakter modellerinin kalitesi biraz geride.

Acaba karşılaştırma fotolarını atar mısınız?
mesela bu nedir hocam, bunun gibi bir dünya foto atabilirim, bazen de çok güzel gözüküyor yalan yok. Bunu biraz önce çektim. PS5'teki görselleri PC'ye aktarmam uzun sürebilir şuan. Diğer türlü PC'deki diğer oyunlardan belki kıyaslama atabilirim.

işte bazı yerlerde açık dünya çok güzel gözüküyor ama ara sahneler olsun, çatışma sekansları olsun, yakın mesafede modeller eski duruyor. bir yukarda bir ekran görüntüsü attım mesela.

edit: Horizon ve RDR2'den birer fotoğraf modu görüntüsü de ekledim mesela.

Grafikleri değil hikayesi ve karakterleri nerde övüldüğünü gördünüz ?
çok fazla yerde gördüm hocam. Belki denk gelmişsinizdir, açık dünya aşırı gerçekçilik başlığıyla birçok rdr2 videosu var. Daha doğrusu bu tür videolarda en popüler oyunlardan biri. Muhtemelen çoğu mod ile çekilmiş.

Dosya Ekleri

• Red Dead Redemption 2 1_26_2024 10_11_27 PM.png
    Red Dead Redemption 2 1_26_2024 10_11_27 PM.png
    3,6 MB · Görüntüleme: 25
  • Battlefield™ 2042 11_21_2023 12_43_27 PM.png
    Battlefield™ 2042 11_21_2023 12_43_27 PM.png
    2,9 MB · Görüntüleme: 22
  • Cyberpunk 2077 (C) 2020 by CD Projekt RED 12_9_2023 10_29_26 PM.png
    Cyberpunk 2077 (C) 2020 by CD Projekt RED 12_9_2023 10_29_26 PM.png
    3,2 MB · Görüntüleme: 18
  • t08ztNM.png
    t08ztNM.png
    2,6 MB · Görüntüleme: 15
  • Red Dead Redemption 2 1_26_2024 10_38_52 PM.png
    Red Dead Redemption 2 1_26_2024 10_38_52 PM.png
    2,4 MB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
mesela bu nedir hocam, bunun gibi bir dünya foto atabilirim, bazen de çok güzel gözüküyor yalan yok. Bunu biraz önce çektim. PS5'teki görselleri PC'ye aktarmam uzun sürebilir şuan. Diğer türlü PC'deki diğer oyunlardan belki kıyaslama atabilirim.

işte bazı yerlerde açık dünya çok güzel gözüküyor ama ara sahneler olsun, çatışma sekansları olsun, yakın mesafede modeller eski duruyor. bir yukarda bir ekran görüntüsü attım mesela.

edit: Horizon ve RDR2'den birer fotoğraf modu görüntüsü de ekledim mesela.

çok fazla yerde gördüm hocam. Belki denk gelmişsinizdir, açık dünya aşırı gerçekçilik başlığıyla birçok rdr2 videosu var. Daha doğrusu bu tür videolarda en popüler oyunlardan biri. Muhtemelen çoğu mod ile çekilmiş.
Bakın kendiniz dediniz gerçekçilik ve detay şu video RDR2 nin gücünü kanıtlar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bakın kendiniz dediniz gerçekçilik ve detay şu video RDR2 nin gücünü kanıtlar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
detay çok farklı bir konu hocam. Aşırı detaylı olduğuna hemfikirim, inanılmaz bir emek var oyunda. Sadece görüntü kalitesindeyim ben. Çok övüldüğü için bir hevesle almıştım, oyuna ps5'te sahip olmama rağmen.

Aga nasıl ahım şahım değil hangi oyunlar sana göre ahım şahım söyle biz de bilelim.
Beklentimi karşılamadı diyeyim. Başlamadan önce ulan nasıl oynayacağım ben bu oyunu umarım RX 6700 XT ile kasmaz diyordum ama sorun çıkmadı. Oyunun grafikleri ile atmosferi bana kalırsa çok farklı, o kadar güzel sahneler gördüm ki RDR2'de mest olduğum yerler oldu ama bunlar en üst seviye grafiker değildi. 2018'de çıkan bir oyun için kendini aşmış. Sonuç olarak en iyi grafiklere sahip oyun mu? Hayır.

Sen şimdi 2 yıllık oyunla 6 yıllık oyunu karşılaştırıyorsun ama. Grafik konusu günümüzde bence tamamen kişisel zevke göre dayalı olmuş eskiden öyle değildi Crysis'in en iyisi olduğunu herkes bilirdi artık değişti. O kadar çok çeşit varki senin gözüne canlı grafik daha iyi geliyorsa o daha iyi oluyor veya soluk geliyorsa o daha iyi oluyor.

Oyun 2018'de çıktığı için hem grafikler eskidi hem de doku kalitesi olarak çok da üst düzey bir oyun değil , daha çok etkileyici gelen açık dünyadaki o atmosfer , bir atın üstünde dağın tepesine çıkıp gün batımını veya tepede yıldızlar ve ayı görünce insan etkileniyor gerçekten ama şuan grafik olarak en etkileyicisi alan wake 2 büyük ihtimal herkes inanılmaz bir iş olduğunu söylüyor görüntü anlamında , onun dışında cyberpunkı da çok beğenmiştim ki kendisi zaten teknoloji demosu gibi bir şey geforce'a ne özellik gelse oyuna da ekliyolar , modlar da tabiki çok katkıda bulunuyor oyunlara , örnek vermem gerekirse ;

Yeni konular

Geri
Yukarı