Realme C25s bataryası yavaş doluyor

Havuçlukek

Centipat
Daha fazla  
Gene yüz kere yazdım, okudum ve baktım. Telefonun şarjı 3 iken acayip yavaş doluyor ama başka bir şarj olduğunda hızlı doluyor. 1 vehayut diğer sayılar gibi hani güncellemeyle bir şeyi düzeltiyorlar diğerini bozuyorlar ağır işliyor. Şarj ve telefonu kilitlerken soluk siyah renk verip tekrar kilit ekranina donuyor. Anlamadim sorun. Nasıl bitebilir?

Gene yüz kere yazdım, okudum ve baktım. Telefonun şarjı 3 iken acayip yavaş doluyor ama başka bir şarj olduğunda hızlı doluyor. 1 vehayut diğer sayılar gibi hani güncellemeyle bir şeyi düzeltiyorlar diğerini bozuyorlar ağır işliyor. Şarj ve telefonu kilitlerken soluk siyah renk verip tekrar kilit ekranina donuyor. Anlamadim sorun. Nasıl bitebilir?
Telefonu alalı ne kadar oldu?

Bu sorunun android 12 kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Bu sorunu ben yaşamıyorum. Şarj diğer telefonlara göre biraz geç doluyor, 2 saat gibi bir sürede. Çünkü batarya 6000 mAh. Ama 2 saat üzeri ise bilemiyorum. Yakında Realme UI 4.0 gelecek. Onu bekleyin. Annem A74 kullanıyor, çok yavaştı. Daha yeni ColorOS 13 aldı. Telefon aşırı rahatladı. Realme UI 4.0'da ColorOS 13 tabanlı. Eminim ki bizi de etkileyecektir.

Bu sorunun android 12 kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Bu sorunu ben yaşamıyorum. Şarj diğer telefonlara göre biraz geç doluyor, 2 saat gibi bir sürede. Çünkü batarya 6000 mAh. Ama 2 saat üzeri ise bilemiyorum. Yakında Realme UI 4.0 gelecek. Onu bekleyin. Annem A74 kullanıyor, çok yavaştı. Daha yeni ColorOS 13 aldı. Telefon aşırı rahatladı. Realme UI 4.0'da ColorOS 13 tabanlı. Eminim ki bizi de etkileyecektir.
hocam bunu daha öncede belirtmiştim çoğu arkadaşımda bu telefonu kullanıyor c25 c25s andorid 12 den sonra telefonları aşırı derecede ısınma ve şarjın tutmama sorunu ortaya çıkarttı hindistanlı kanallardada bundan bahsediyorlar bu sorundan ekran sürem doğru göstermiyor şarj düşüşleri c.16 yla dahada garip hal aldı bi 12 dk bi 9 bi 7 bi 14 bazen 6 bile olabiliyor ekran süresi asla 18 saat 35 dakikanin üzerine çıkmıyor aslında çıkabilir ama sanki ona göre şarj yiyip duruyor bende anlamadım şarjı bahsetmiyorum bile çok yavaş doluyor arada hızlanıyor serviste donanımsal sorununuz yok diyor yazılım bekleyin diyor yani açıkcası andorid 12 gereksinimleri 6 gb ram diye yazıyor zaten andorid 12 yi alan çoğu cihaz redmi 10 vb. böyle sorunları tetikledi diyor andorid 13 ün gereksinimlerini bilmiyprum bulamıyorumda realmeye soruyorum siz yükleyin diyorlar bilmiyorum sistem gereksinimleri uyuyormu ?

oppoyla realme aynı şey diye biliyorum umarım yanlış bilmiyorumdur benimde realme kullanan bir arkadaşım var erken erişimle andorid 13 aldı bataryası güzel değildi ekran sürem 7 den 10 çıktı dedi biraz olsun içime su serpildi

hocam bunu daha öncede belirtmiştim çoğu arkadaşımda bu telefonu kullanıyor c25 c25s andorid 12 den sonra telefonları aşırı derecede ısınma ve şarjın tutmama sorunu ortaya çıkarttı hindistanlı kanallardada bundan bahsediyorlar bu sorundan ekran sürem doğru göstermiyor şarj düşüşleri c.16 yla dahada garip hal aldı bi 12 dk bi 9 bi 7 bi 14 bazen 6 bile olabiliyor ekran süresi asla 18 saat 35 dakikanin üzerine çıkmıyor aslında çıkabilir ama sanki ona göre şarj yiyip duruyor bende anlamadım şarjı bahsetmiyorum bile çok yavaş doluyor arada hızlanıyor serviste donanımsal sorununuz yok diyor yazılım bekleyin diyor yani açıkcası andorid 12 gereksinimleri 6 gb ram diye yazıyor zaten andorid 12 yi alan çoğu cihaz redmi 10 vb. böyle sorunları tetikledi diyor andorid 13 ün gereksinimlerini bilmiyprum bulamıyorumda realmeye soruyorum siz yükleyin diyorlar bilmiyorum sistem gereksinimleri uyuyormu ?

oppoyla realme aynı şey diye biliyorum umarım yanlış bilmiyorumdur benimde realme kullanan bir arkadaşım var erken erişimle andorid 13 aldı bataryası güzel değildi ekran sürem 7 den 10 çıktı dedi biraz olsun içime su serpildi
Oppo ile realme aynı şey değil. Ayrıca Android 12 minimum RAM gereksinimi 2 GB'tan başlıyor. Baktığınız kanallara düzgün bakın. Ve 18 saat ekran süresi gayet iyi. Hindistan kanallarında kimse bundan bahsetmiyor. Bir sürü Hindistan içerik üreticisi takip ediyorum, kimse daha bu soruna dikkat çekmedi. Ayrıca Android 13 zaten şarj süresini biraz azaltacak. Gayet normal. Yeni bir Android sürümü ve daha çok işlem yapıyor. Ama daha sade ve kasmaları azaltıyor. Pil kullanımı artması gayet doğal olacaktır. Sizin bu tarz sorunlarınız 2 aydır var şu sosyalde. Hiç gidip batarya değiştirmeyi denemediniz mi? Bu telefon bizim elimizde 2 yıldır var. Ben annem üzerinden aldım. 1 kez pil değişimi oldu. Gram sıkıntısı yok cihazın. C.16 ile daha da düştü kasmalar ve hatalar. Siz her realme cihazı aynı sanıyorsunuz. Arkadaşınızda X7 Max falan vardır, o sizi etkilemez. realme C25s henüz globalde android 13 almadı. Hindistan'da deneniyor. Ayrıca ben baktığımda dün şarjım bittiğinde ekran sürem 21 saatmiş. Yani benim değerlerim gayet iyi. Gidip telefonunuzu doğru düzgün bir servise gönderin. Hiçbir yazılım firması size donanımsal bir sorun için güncelleme bekleyin demez. Yazılımsal bir sorun olsaydı, sizin telefonunuzu Android 11'e geriye düşürmeleri lazımdı. Düşürmediklerine göre sorununuz donanımsal.

Garantisi varsa garantiye gönderin hocam. Dediğiniz normal bir şey değil.
Arkadaş çoğu telefon Android 12'de sorun yaşıyor diye kendine bahaneler üretiyor. Aynı cihaz bende de var, A74 cihazım Android 13 aldı, C25s Android 12 sürümünde. Bu sorunları hiç yaşamadım ikisinde de. Arkadaş Android sürümlerini bahane etmeye bayılıyor. Ayrıca hiçbir firma donanımsal soruna güncelleme bekleyin demez. Konu trol mü ondan şüphelenmeye bile başladım.

Oppo ile Realme aynı şey değil. Ayrıca Android 12 minimum RAM gereksinimi 2 GB'tan başlıyor. Baktığınız kanallara düzgün bakın. Ve 18 saat ekran süresi gayet iyi. Hindistan kanallarında kimse bundan bahsetmiyor. Bir sürü Hindistan içerik üreticisi takip ediyorum, kimse daha bu soruna dikkat çekmedi. Ayrıca Android 13 zaten şarj süresini biraz azaltacak. Gayet normal. Yeni bir Android sürümü ve daha çok işlem yapıyor. Ama daha sade ve kasmaları azaltıyor. Pil kullanımı artması gayet doğal olacaktır. Sizin bu tarz sorunlarınız 2 aydır var şu sosyalde. Hiç gidip batarya değiştirmeyi denemediniz mi? Bu telefon bizim elimizde 2 yıldır var. Ben annem üzerinden aldım. 1 kez pil değişimi oldu. Gram sıkıntısı yok cihazın. C. 16 ile daha da düştü kasmalar ve hatalar. Siz her Realme cihazı aynı sanıyorsunuz. Arkadaşınızda X7 Max falan vardır, o sizi etkilemez. Realme C25s henüz globalde Android 13 almadı. Hindistan'da deneniyor. Ayrıca ben baktığımda dün şarjım bittiğinde ekran sürem 21 saatmiş. Yani benim değerlerim gayet iyi. Gidip telefonunuzu doğru düzgün bir servise gönderin. Hiçbir yazılım firması size donanımsal bir sorun için güncelleme bekleyin demez. Yazılımsal bir sorun olsaydı, sizin telefonunuzu Android 11'e geriye düşürmeleri lazımdı. Düşürmediklerine göre sorununuz donanımsal.

Arkadaş çoğu telefon Android 12'de sorun yaşıyor diye kendine bahaneler üretiyor. Aynı cihaz bende de var, A74 cihazım Android 13 aldı, C25s Android 12 sürümünde. Bu sorunları hiç yaşamadım ikisinde de. Arkadaş Android sürümlerini bahane etmeye bayılıyor. Ayrıca hiçbir firma donanımsal soruna güncelleme bekleyin demez. Konu trol mü ondan şüphelenmeye bile başladım.

Biz yalan mı atıyoruz? Sinirlendiriyorsunuz dediklerime şüpheyle bakmanız bile ne kadar sorunlar hakkında bilinçsiz olduğunuz anlamına gelir. Bakmazsınız şeylerime olur biter hocam çok meraklı değilim insan gibi sorun belirttim Realme'yle anlaşmanız varsa söyleyin de bu kadar övgü nereye gidiyor bilelim 😃?

Son düzenleyen: Moderatör:
Biz yalan mı atıyoruz? Sinirlendiriyorsunuz dediklerime şüpheyle bakmanız bile ne kadar sorunlar hakkında bilinçsiz olduğunuz anlamına gelir. Bakmazsınız şeylerime olur biter hocam çok meraklı değilim insan gibi sorun belirttim Realme'yle anlaşmanız varsa söyleyin de bu kadar övgü nereye gidiyor bilelim 😃?
Ben yazdıklarımın arkasındayım. realme ve Oppo cihaz kullanan çoğu arkadaşım var, hiçbiri bu kadar sorun yaşamıyorlar. Sorunun sizin memnuniyetsizliğiniz olduğunu düşünüyorum. 18 saat gayet iyi bir ekran süresi.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı