Çözüldü Recep Baltaş Neden Sapphire Önermiyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
18 gün sonra burada 10. yılımı dolduracağım. 10 yıl. Önce bunun üstünde biraz düşünün.

Düşündüyseniz konuya geçelim.

Bu 10 sene zarfında en çok sorun yaşayanlar AMD ekran kartı sahipleri oldu. AMD içinde de en çok Sapphire kullananlar sorun yaşadı. Sosyal, 5700 serisi ile siyah ekran alanlarla dolu. Biraz vakit geçirince görürsünüz. En yakın örneği buydu mesela, 3 gün önce:

18 gün sonra burada 10. yılımı dolduracağım. 10 yıl. Önce bunun üstünde biraz düşünün.

Düşündüyseniz konuya geçelim.

Bu 10 sene zarfında en çok sorun yaşayanlar AMD ekran kartı sahipleri oldu. AMD içinde de en çok Sapphire kullananlar sorun yaşadı. Sosyal, 5700 serisi ile siyah ekran alanlarla dolu. Biraz vakit geçirince görürsünüz. En yakın örneği buydu mesela, 3 gün önce:

Recep Bey, AMD kartlarin sorunlari seri bazli mi yoksa genel mi yasaniyor?

Hardware Unboxed ve Gamers Nexus 5000 serisinde özellikle Sapphire öneriyor. Recep Baltaş sanırım Polaris mimarili kartlar ve eskiden çıkan sorunlar nedeniyle önermiyor.

Ekleme: Yukarıda açıklama yapılmış.
Gamers Nexus Sapphire önerdiği için epey topa tutuldu. Bunu da not düşeyim. Soğutmasının iyi olduğu kartın da iyi olduğu anlamına gelmez.

Recep Bey, AMD kartlarin sorunlari seri bazli mi yoksa genel mi yasaniyor?
Ben HD 6000 serisinden beri bariz bir siyah ekran sorunu görüyorum ve ben bildim bileli azalmadı, hatta 5700 serisiyle birlikte nirvanaya ulaştı.

Gamers Nexus Sapphire önerdiği için epey topa tutuldu. Bunu da not düşeyim. Soğutmasının iyi olduğu kartın da iyi olduğu anlamına gelmez.
MSI Evoke ve Mech modellerinde küçük Thermal Pad, ASUS'un TUF ve ROG serisindeki soğutma bloğu sorunundan dolayı önerilecek başka marka kalmıyordu. Bir de Gigabyte Gaming var önerilen.

ASUS'un da yıllardır AMD'de çuvallayıp Nvidia'da düzgün kart çıkarması garip.

Sapphire tavsiye edenlere sor, bulursan tabi. Tavsiye edene kadar varlar. Sonra bulamazsın onları 😅

Kesbişolsun...

Sapphire Pulse 5500XT 8GB kullanıcısı olarak 3,5 ayı geride bıraktım. Güzel anlaşıyoruz, bu kartı önerdiğim de oldu. Alıp da sorun yaşayanlar olursa beni anında etiketleyin geleceğim!

@Recep Baltaş meydan okumuyorum yanlış anlaşılmasın aman. 😄

Geri
Yukarı