Recep Baltaş'ın Tweet'ini Anlayamadım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Refahın sadece yeterli olmacağına kim karar veriyor? Hükümeti protesto vs. etmek için refah bırakılıp bir yere gidilmez. Siz galiba göç etmeyi kafaya takmışsınız anlaşılan😀 Kendi ülken, kendi kültürün, kendi dilin ne dersen de refahı kendi memleketinde bulup da bir yere göç edenin aklını sorgularım.
Refah için ülke terk edilmezmiş. Tabii Avrupa'dan konuşmak kolay. Tuzun kuru sonuçta. Gel dön cennet vatanına o zaman. %26'a çıkan genç işsizliğe anlat bunları. Ama öyle dümdüz değil. Ağzını yaya yaya ''Kendi ülken, kendi kültürün, kendi dilin ne dersen de refahı kendi memleketinde bulup da bir yere göç edenin aklını sorgularım.'' böyle söyle o BIM'in iş kuruğunda bekleyen üniversite mezunlarına. Sonuna da gülücük emojisi koymayı unutma. 😉

Refah için ülke terk edilmezmiş. Tabii Avrupa'dan konuşmak kolay. Tuzun kuru sonuçta. Gel dön cennet vatanına o zaman. %26'a çıkan genç işsizliğe anlat bunları. Ama öyle dümdüz değil. Ağzını yaya yaya ''Kendi ülken, kendi kültürün, kendi dilin ne dersen de refahı kendi memleketinde bulup da bir yere göç edenin aklını sorgularım.'' böyle söyle o BIM'in iş kuruğunda bekleyen üniversite mezunlarına. Sonuna da gülücük emojisi koymayı unutma. 😉
Öncelikle Avrupa'da değilim, Avrupa'yı da oldum olası sevmedim. Ben sana ''Refah için ülke terk edilmez'' demedim ki? Mesajımı düzgün oku istersen. Ben az önce Türkiye'yi baz bile almadım. Refahı kendi ülkende bulup gidenin diyorum. Neyse doğru düzgün bir mesajı bile okuyamayan birinle tartışıyorum iyi akşamlar.

İnsanlar fabrikalarda sendikaya üye olduklarından dolayı işten atılıyor, başka fabrikalarda işe alınmıyor; 15 dakika çay molasını vermek istemeyen bir patron sistemine karşı mücadele veriyor. Hatta ''sarı yelekliler'' de canları sıkıldığı için eylem yapıyor sanki. :) O yüzden bu sistemi derinden yaşamayan veya kavrayamayan insanların yazdıkları maalesef benim gibi işçi sınıfı içinde bulunmuş birisi için pek de altı dolu laflar değil. Kapitalist üreticiler kendi insanlarını çok sevip düşündükleri için mi üretimlerini Asya ülkelerinde yapıyor? :) Elimize hangi parçayı alsak ya Çin ya Endonezya ya Filipinler üretimi çıkıyor. Bu durum Kapitalizmin insana değer verdiğinden mi yoksa; insanları ucuza sömürebilmek istediğinden mi gerçekleşiyor? Böyle insani değerleri hiçe sayan, en ufak hakkı bile çok gören barbar bir düzeni savunmak bana pek mantıklı gelmiyor.

Son düzenleme:
Öncelikle Avrupa'da değilim, Avrupa'yı da oldum olası sevmedim. Ben sana ''Refah için ülke terk edilmez'' demedim ki? Mesajımı düzgün oku istersen. Ben az önce Türkiye'yi baz bile almadım. Refahı kendi ülkende bulup gidenin diyorum. Neyse doğru düzgün bir mesajı bile okuyamayan birinle tartışıyorum iyi akşamlar.
Önce sen yazdıklarını oku. ABD kuklası gidilmez, hükümeti eleştirmek için gidilmez, onun için gidilmez bunun için gidilmez. Sen niye gittin o zaman? Refah mı bulamadın Türkiye'de? Git o zaman Çin'e K.Kore'ye. Bu kadar meraklıysan. Kapitalist ABD'de ne işin var o zaman?

Sabahtan beri sana aynı şeyi yazıyorum. İnsanları bunun için yargılayamazsın. Adamın tek sebebi de refah olabilir. Bunda yanlış bir şey yok. Bu gayet insanı bir durum. İnsanlar daha iyi yaşam şartları olan yerlere gidebilirler. Yapabilseler bu her an mallarına ve canlarına çökebilecek Çin, K.Kore, Rusya değil. Avrupa ve ABD olurdu, diyorum. Ama beni alıntılayıp saçma saçma konuşuyorsun. Kendi kendine fikir beyan etsen umrumda olmaz.

Son düzenleme:
Ama beni alıntılayıp saçma saçma konuşuyorsun. Kendi kendine fikir beyan etsen umrumda olmaz.
Evet, haklısınız. Bu mesajınızdan sonra daha da alıntılamaya değecek gibi görünmüyor artık, güzel saçmaladınız. Kendi kafanızda bi' yere koyup sorgulamaya devam edin siz.

Halen Çin'e Kore'ye takmışlar arkadaş. :) Oralarda da Sosyalist bir sistem yok ki? Anlatamıyorum. 🤪 Kore'de Krallık; Çin'de Milli Kapitalizm var.(Yerli ve Milli :))

Aynen öyle yap. Zaten bir bu ''İslamcıların'' iki ''Koministlerin'' kafa yapısını çözemedim. Özünde birbirine zıt gruplar olacaklar ama davranışlar aynı. İslamla ilgili gerçek ama kötü bir yorum mu var? El cevap: ''Gerçek İslam Bu Değil''. Kominizmle ilgili gerçek ama kötü bir yorum mu var? El cevap: ''Gerçek Kominizm Bu Değil''. Ne zaman görecez bu gerçek islamla kominizm çok merak ediyorum. ''Sovyet Rusya''nın barbarlıklarını anlatsak ''Sovyet Rusya'' aslında kominist değil diyenler de çıkar herhalde.

Sovyet Rusya Komünist değil, Sosyalistti. Komünizm'in ne olduğunu öğrendikten sonra tekrar piste beklerim.

😀 Benim bildiğim Sovyetler milyonlarca insanı Nazi'lerden kurtarmıştı ama yanlış mı biliyorum. Tabiki bazı zorbalıklar da olmuştur. Ama ben hiçbir Kapitalist devletin insanları ölümden kurtardığını görmedim. Onların tek derdi sömürüp sömürüp karına bakmak. Tek yaptıkları bölgeyi karıştırıp kendine kurtarıcı rolü üstlenmesi. Komünistlerin İslamcılarla bağdaştığı tek konu Kapitalizmin bir sömürü düzeni olduğu gerçeğidir. Sovyetler de Milli Kapitalizmde kaldı tıpkı Çin gibi. O yüzden zaten Stalin birçok konuda birçok insanla zıt düşmüştür. Hatta haksız olduğu birçok konu da vardır. Tek ülkede Sosyalizmi savunup Milli bir sistem yaratma çabası Rusya'da gerçek Sosyalist ve Komünist sisteme geçilmesine izin vermemiştir.

Son düzenleme:
İnsanlar kominizm derken ne kast edildiğini hangi devletlerin kast edildiğini çok iyi biliyorsun. Ya he he. Kominizm çok süperdi, harikaydı hep dış güçler yüzünden yıkıldı. Kapitalistler arkadan bıcakladı falan filan. Onlar herkesi kurtaran yoldaşlardı tırı vırı. Milletin karnı öyle toktu ki. İsyan edip 4-5 böldüler ülkeyi. Torunları ise daha güzel ''koministçik'' devletler kurdular. Bakın Rusya, Çin, K.Kore adeta bir cennet. Yoldaş ''Gerçek Kominizm Bu Değil Ya''. Tamam tamam vallah inandım ''kominizm'' süper.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı