Recep Baltaş'ın yorumu hangi ürünleri etkiler

Arada noktalama işareti kullansaydın anlardık belki de, kullanmayınca anlamak zor oluyor haliyle.

Hocam, mesela siz ne bekliyordunuz piyasayla ilgili peki? Doların baskınlandığını, bu baskının kısa vadede işe yarayacağını fakat bir müddet sonra patlak vereceğini siz de biliyordunuz, değil mi? Bunu öngörmek için ekonomist olmaya gerek yok ki. Bir de sokaktaki çocuk, metaforikti. Anlarsınız sandım ama yanılmışım, kusura bakmayın.
Sana daha fazla anlatmaya çalışmayacağım dostum, zira bunu istemiyorsun, ben de gecemi sana uzun uzun yazarak geçirmek istemiyorum, iyi ki biliyorsun aferin sana, iyi geceler.

Sana daha fazla anlatmaya çalışmayacağım dostum, zira bunu istemiyorsun, ben de gecemi sana uzun uzun yazarak geçirmek istemiyorum, iyi ki biliyorsun aferin sana, iyi geceler.

Maalesef tam aksine sizi anlamak için diyalog kurmaya çalışmıştım ama anlatım teknikleriniz de sıkıntı var herhalde ya da belki de dediğiniz gibi ben anlamamışımdır. Size de iyi geceler dilerim.

Arada noktalama işareti kullansaydın anlardık belki de, kullanmayınca anlamak zor oluyor haliyle.

Hocam, mesela siz ne bekliyordunuz piyasayla ilgili peki? Doların baskınlandığını, bu baskının kısa vadede işe yarayacağını fakat bir müddet sonra patlak vereceğini siz de biliyordunuz, değil mi? Bunu öngörmek için ekonomist olmaya gerek yok ki. Bir de sokaktaki çocuk, metaforikti. Anlarsınız sandım ama yanılmışım, kusura bakmayın.
Okuduğunuzu anlamamışsınız, neden bu ısrar ? Son cümlede bile doların patlamasından bahsediyorsunuz. Konu doların patlaması değil, doların patlaması doların artması yükselmesi demek. Serbest kur başka bir şey. Türkiye'de yurt dışına eğitime giden öğrenciye ayrı kur, turist olarak dışarı gidene ayrı kur, ithalatçıya ayrı kurdan döviz verilen dönemler oldu bunun gibi dolar kıtlığından herkes kendi kurunu koyabilir. Doların TL karşısında değerlenmesi gibi bir durum değil bu, bilmiyorsunuz tamam, anlamamışsınız ona da tamam fakat bu ısrar niye. Kimse doların patlamasını konuşmuyor. Recep Baltaş'ın attığı twitin de onunla alakası yok. Dolar yine yükselecek ama serbest kurdan yükselmesi ile piyasa şartlarında yükselmesi çok başka şeyler. Bu aylardır beklenen bir durum da değil ayrıca, bir haftadır yavaş yavaş konuşulmaya başlandı.

Geri
Yukarı