Recep Baltaş'ın Beni Etkileyen Yorumu

Hiçbir şeyin olmadığı gibi rapor ve cezalandırma sistemi de kusursuz değil. Olması gerektiği kadar katı, katı olmasına karşı bazı durumlarda özensiz. Gelen cezanın ardından savunmaya müsaade edilmemesi, haklı bile olsanız haksızmış gibi ceza yemeniz işin can sıkıcı noktası diyebilirim.

Belirtmekte fayda var ki içerisinde bulunduğum ve uzun süredir takip ettiğim tek platform da burası. Genel olarak yardım almaya değil yardım etmeye geliyorum. "Nvidia vs. AMD, Intel vs AMD" konusu var mı diye kovalıyorum :) Bildiğim bir şey varsa çözüm sağlamaktan mutluluk duyuyorum diyelim. Moderasyonda da bir süre bulunduğum için işleyişi biliyorum. Bunu gönüllü olarak yapan arkadaşların elinden öpün, yapabileceğiniz en güzel şey bu. Moderasyon süresince gözünüzü ekrandan ayıramayıp, açılan konulardaki dil bilgisi hatalarını düzeltmek, gereken kontrolleri yapmak, raporları takip etmek ve bunların üstüne kontrol ettiğiniz konuda yardım edebileceğiniz bir şey varsa işinizin arasında konuya cevap verip çözüm sağlamak gibi şeyler yapıyorsunuz. Bunun karşılıksız olduğunu da düşünürseniz moderasyon ekibindeki arkadaşlara daha fazla teşekkür edersiniz.

Perde arkasında bazen kızıyorum, tartışıyorum arkadaşlarla ama bunun yanında sonsuz saygı da duyuyorum.

Kısacası bu topluluğun kıymetini bilip, yardımseverliği ve kalitesine saygı duymak gerek.

Geri
Yukarı