Reddit r/TurkeyJerky Sunucudan atılmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Adam gayet haklı. Mesela engelli bir insana engelli diye tolerans göstermek en büyük ayıptır.
O insanı bir nevi ayrıştırmış olursun. Engelli insanlar'ın çoğu onlara normal bir insanmış gibi davranılmasını ister. Bunun psikolojisi bozuk insanlar içinde geçerli olduğunu düşünüyorum.

Adam her insana nasıl davranıyorsa öyle yaklaşmış.

Senin bazı konularda çok saçmaladığın oluyor. Mesela yanlış kaynaklardan aldığın bilgileri kesin doğru gibi aktardığın bir sürü konu var. İnsanlar tepki gösterdiğinde psikolojik sorunum var deyip geçiştirmeye ve insanlara yedirmeye çalışıyorsun. Ben senin ağır bir psikolojik sorunun olduğunu düşünmüyorum.

Videoda gerçek bir Şizofren hastasının konuşmasını dinle.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Adam'ın mantıksız yaptığı şeylerde var. Ama konuşurken fazla saçmaladığını görmedim.
Ne yani şimdi sen sokakta açlıkla mücadele edemeyen, zavallı fakire yemek için para vermez miydin? O kişi "fakir" diye ona diğer insanlara davrandığından daha töleranslı veya daha iyi davranmaz mıydın? İnsanlık nereye gitmiş böyle.
Türk erkekleri çok zayıf kalmaya başladı, ben biraz sert olmalıyım bu yazıda.

Kimse kimseye sırf sorunları var diye toleranslı davranmak zorunda değil. Hayat budur.
Dua etmelisiniz küfür edip yollamamışlar, sert bir mizaç ile göndermişler sizi ortamdan.

Siz sorunlarınızın olduğunu dile getirerek zaten yeterince aşağılık kompleksine girmişsiniz.

Sorunlarınız varsa, uzman veya sizin sorunlarınıza gidermenize iyi gelecek kişiler ile irtibat kurup bir an önce halletmeye bakın. Çünkü inanın bana, 3 yaşındaki çocuğun bile sorunları var...

Sızlayarak bir şey olmaz. Haklı insan, olayı kapatır ve geçer.
Haksız insan ise, laf taşır ve onay alır şu anda sizin yaptığınız gibi.

Haklı olduğunuzu düşünüyorsanız, bize neden danışıyorsunuz?
Haksız olduğunu kabul etmek istemeyen insan onay aramaz mı?
Türk erkekleri zayıf kalmaya başladı derken?

Çoğu durumu “psikolojim bozuk benim”in altına saklanarak geçmeyi deniyorsun. Üniversiteye gidiyorsan biraz arkadaş ortamlarına, klüplere vs girmeni şiddetle tavsiye ederim.

Çoğu durumu “psikolojim bozuk benim”in altına saklanarak geçmeyi deniyorsun. Üniversiteye gidiyorsan biraz arkadaş ortamlarına, klüplere vs girmeni şiddetle tavsiye ederim.
Üniversite ve ben mi? Ciddi misin? Daha 20 yaşımdayken hala açık lise öğrencisiyim ve lise 3'teyim daha.

Türk erkekleri çok zayıf kalmaya başladı, ben biraz sert olmalıyım bu yazıda.

Kimse kimseye sırf sorunları var diye toleranslı davranmak zorunda değil. Hayat budur.
Dua etmelisiniz küfür edip yollamamışlar, sert bir mizaç ile göndermişler sizi ortamdan.

Siz sorunlarınızın olduğunu dile getirerek zaten yeterince aşağılık kompleksine girmişsiniz.

Sorunlarınız varsa, uzman veya sizin sorunlarınıza gidermenize iyi gelecek kişiler ile irtibat kurup bir an önce halletmeye bakın. Çünkü inanın bana, 3 yaşındaki çocuğun bile sorunları var...

Sızlayarak bir şey olmaz. Haklı insan, olayı kapatır ve geçer.
Haksız insan ise, laf taşır ve onay alır şu anda sizin yaptığınız gibi.

Haklı olduğunuzu düşünüyorsanız, bize neden danışıyorsunuz?
Haksız olduğunu kabul etmek istemeyen insan onay aramaz mı?

Bu yazı üzerine daha bir şey denmemeli bence. Tebrik ederim.

Seni tanımıyorum ama yerinde olsam diğer insanların düşüncelerini bu kadar umursamazdim. Sürekli yaptıklarımın diğer insanlar tarafından yorumlanmasini beklemezdim. Sana, diğer insanlarin senin için söylediklerine kulak asma demiyorum. Yeri gelince dinle, tavsiye al büyüklerinden ya da kucuklerinden. Ama bu tarz konular açarak bir yere varamazsin. Olduğun yerde sayarsın. Oz eleştiri yapabilmem gerekiyor.

Psikolojik desteğe ihtiyacın varsa bunu senin halletmen gerekiyor. Benim veya onun söylemesiyle çözülecek is değil. Sen de farkindaysan ne diye bunu bir koz olarak kullanıp her fırsatta dile getiriyorsun. Benim deli raporum var diyip cinayet işleyip sıyrılmak gibi. Arkasına siginiyorsun. Kendinle yüzleş Erdem, kendinden kacma.

Erdem senin sorunun, sorunun olduğunu düşünmek ve olmayan sorunun kaygısına düşmekten ibaret. Kendine saygın yok. Bkz;
Üniversite ve ben mi? Ciddi misin? Daha 20 yaşımdayken hala açık lise öğrencisiyim ve lise 3'teyim daha.

Ek olarak, bu kaygıdan kurtulacağını sanmıyorum. Çünkü 2 yıla yakındır bu forumdayım ve hiç bir mesajında o potansiyeli göremedim. Kendi kendini dışlamak çok vahim bir durum. Bunları seni aşağılamak için söylemiyorum. Gerçekten bu vaziyeti anlamanı sağlamak amaçlı, sert konuşuyorum. Umarım kafana "dank" eder.

Bu adamı izle ve kendinle yüzleş, sorunlarını çözmek istiyorsan burada anlatıldığı gibi öz eleştiri yapman lazım. Gerekirse video sonunda ağla ama bir an önce bir yerden başla
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Şu videoyu da izlemeni tavsiye ederim(ADHD olduğunu uzmana danışarak öğrendiğini varsayıyorum)

Ne yani şimdi sen sokakta açlıkla mücadele edemeyen, zavallı fakire yemek için para vermez miydin? O kişi "fakir" diye ona diğer insanlara davrandığından daha töleranslı veya daha iyi davranmaz mıydın? İnsanlık nereye gitmiş böyle.

Türk erkekleri zayıf kalmaya başladı derken?

Sadece onay arayan birisiniz, yalnızlığınızı buradan gideremezsiniz, biraz dışarı çıkıp küçük çocuklar ile sohbet edin.
Sizi destekleyen, fikirlerinize saygı duyan kimse yoksa, insanlara başarılarınızı gösterin.
Fikirler mezara kadar gider, ama yapılan iş asla bitmez.

20 yaşındayım ve yazılım firmasında üst düzey teknik destek elemanı olarak görev alıyorum. Ha sanma iyi bir aile iyi bir çevrem oldu, arkadaşsız büyüdük biz de problemler yaşadık. Ama köşeye çekilmedik, araştırdık ettik. Sana bu yazı altında çok güzel tavsiyeler verilir.

Doğru söze ne gerek.

Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı