Custom ROM Redmi 9T için stabil ve hızlı ROM önerisi

Kaisey

Centipat
MIUI sürümünde şarjı güzel gidiyor, lakin bazen takılıyor. Uygulamalar geç açılıyor ve yavaş çalışıyor. Bana stabil ve hızlı ROM gerekiyor. Önerilerinizi bekliyorum.

crDroid kendim kullanmıştım o cihazda.
Siz memnun muydunuz? Arayüzde kasma, takılma gibi durumlar var mıydı? Başka bir konuda Crdoid'in eksileri olarak şunları söylemişler.
-Yavas şarj
-Parmak izi okumuyor
-Sosyal medya platformunda dönüyor uygulamayı yeniden başlatmak gerekli
-Arama geldiğinde sesi dışarıdan veriyor geri düzeltmek için uğraşmak gerek her seferde
-Acilma animasyonu çok yavaş

Ayrıca "Gapps flashlama, MicroG flashla" diyen var. Siz nasıl yaptınız?

Son düzenleme:
Siz memnun muydunuz? Arayüzde kasma, takılma gibi durumlar var mıydı? Başka bir konuda Crdoid'in eksileri olarak şunları söylemişler.
-Yavas şarj.
-Parmak izi okumuyor.
-Sosyal medya platformunda dönüyor uygulamayı yeniden başlatmak gerekli.
-Arama geldiğinde sesi dışarıdan veriyor geri düzeltmek için uğraşmak gerek her seferde.
-Acilma animasyonu çok yavaş.

Eskiden ekran kapalıyken parmak izi okuma ile açılmıyordu ama güncellemeler ile sorunu çözdüler. Açılış animasyon konusunda bir sıkıntısı yaşamadım gayet hızlı. Arama konusunda bir sıkıntıda yaşamadım ama telefon yeniden başlatıp açdığınız zaman WhatsApp açmanız lazım biri aradığı zaman telefon çalmıyor. Normal aramada öyle sorun yok. Sosyal medya uygulaması olarak 2 tane uygulama kullanıyorum YouTube revanced root lu ve Reddit bir sorun yok. YouTube revanced olduğu için arada sapıtıyor ama normal YouTube öyle bir dert yok. Yavaş şarj sorunu yok şarj takıldığı zaman hızlı şarj yazıyor.

-Yavas şarj.
-Parmak izi okumuyor.
-Sosyal medya platformunda dönüyor uygulamayı yeniden başlatmak gerekli.
-Arama geldiğinde sesi dışarıdan veriyor geri düzeltmek için uğraşmak gerek her seferde.
-Acilma animasyonu çok yavaş.

Ayrıca "GApps flashlama, MicroG flashla" diyen var. Siz nasıl yaptınız?

crDroid NikGApps Core paketini kullanıyorum hiçbir sıkıntısı yok sadece Play Store olan paketi.

Eskiden ekran kapalıyken parmak izi okuma ile açılmıyordu ama güncellemeler ile sorunu çözdüler. Açılış animasyon konusunda bir sıkıntısı yaşamadım gayet hızlı. Arama konusunda bir sıkıntıda yaşamadım ama telefon yeniden başlatıp açdığınız zaman WhatsApp açmanız lazım biri aradığı zaman telefon çalmıyor. Normal aramada öyle sorun yok. Sosyal medya uygulaması olarak 2 tane uygulama kullanıyorum YouTube revanced root lu ve Reddit bir sorun yok. YouTube revanced olduğu için arada sapıtıyor ama normal YouTube öyle bir dert yok. Yavaş şarj sorunu yok şarj takıldığı zaman hızlı şarj yazıyor.

crDroid NikGApps Core paketini kullanıyorum hiçbir sıkıntısı yok sadece Play Store olan paketi.
Teşekkürler. Android sürümü kaç olanı yüklediniz? En son sürümü mü yükleyeyim yoksa düşük bir andoid sürümü daha mı iyi olur? Malum androidlerin yeni sürümleri ağır. Sanırırm ben MicroG veya sizin dediğiniz paketi kuracağım.

Teşekkürler. Android sürümü kaç olanı yüklediniz? En son sürümü mü yükleyeyim yoksa düşük bir andoid sürümü daha mı iyi olur? Malum Android'lerin yeni sürümleri ağır. Sanırırm ben MicroG veya sizin dediğiniz paketi kuracağım.

crDroid 9.12 sürümünü Android 13 Android 14 almayacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı