Redmi Note 8 Pro mu 9 Pro mu?

Abartılı bir cümle olmuş dediğin gibi. A9 2018 önermek saçmalık dedim niye kahkaha emojisi attın? A9 2018, A50 modelinden daha geride bir cihazdı. Kahkaha emojisi atmak yerine kendini savunabilirsin.
Birbirlerine aşırı yakın iki cihaz. Eski demişsin çıkış tarihleri arasında birkaç fark var. Performans anlamında pek farkları yok çok az bir fark var. Sırf Snapdragon olması için bile A9 alınır. Kamera anlamında da A9 daha kaliteli, inanmayıp bizzat denedim. Boşuna polemik yaşamamak için cevap yazmadım.

Eski demişsin çıkış tarihleri arasında birkaç fark var.
Şaka mı bu? A9 Ekim 2018 yılında duyurulan bir cihaz, A50 modeli 2019 Şubat ayında tanıtıldı. İki model arasında 1 yıldan fazla bir süre farkı var.

Performans anlamında pek farkları yok çok az bir fark var.
Performans anlamında açıkça A50 daha iyi. SD 660 eski bir yonga. A50 modelinde kullanılan Exynos 9610, SD 660 modelinden daha iyi. GPU olarakta G72 MP3, Adreno 512 modelinden daha iyi. Batarya olarakta A50 daha iyi. Ekran olarakta yine A50 daha iyi. Arka kamera olarakta fotoğrafta A50 daha iyi. Vİdeo konusunda A9 avantajlı ancak uygulama ile A50 modeline de 4K desteği geliyor. SD işlemci olması bile tercih sebebiymiş geçin bu süslü rafları. A50 bile şu an alınmaması gerekirken A9 2018 önermenin hiçbir mantığı yok, A9 2018 güncelleme desteği de artık kesilen bir model. Fiyat olarakta A9 2018 gerektiğinde fazla pahalı, 2700 TL bu modele vermek akıl işi değil.

Son düzenleme:
Şaka mı bu? A9 Ekim 2018 yılında duyurulan bir cihaz, A50 modeli 2019 şubat ayında tanıtıldı. İki model arasında 1 yıldan fazla bir süre farkı var.

Performans anlamında açıkça A50 daha iyi. SD 660 eski bir yonga. A50 modelinde kullanılan Exynos 9610, SD 660 modelinden daha iyi. GPU olarak da G72 MP3, adreno 512 modelinden daha iyi. Batarya olarak da A50 daha iyi. Ekran olarak da yine A50 daha iyi. Arka kamera olarak da fotoğrafta A50 daha iyi. Video konusunda A9 avantajlı ancak uygulama ile A50 modeline de 4K desteği geliyor. SD işlemci olması bile tercih sebebiymiş geçin bu süslü rafları. A50 bile şu an alınmaması gerekirken A9 2018 önermenin hiçbir mantığı yok, A9 2018 güncelleme desteği de artık kesilen bir model. Fiyat olarak da A9 2018 gerektiğinde fazla pahalı, 2700 TL bu modele vermek akıl işi değil.

Arkadaş 2. el alacağını dile getirmiş ona göre yorum yaptım. Arada 5 aylık bir fark var. Herkes A50 önerince ben de A9 önerdim. Exynos hala alınmaz stabilize anlamında Snapdragon'un yanına yaklaşamaz hala. Arkadaş güncellemelere önem verseydi A50'de bakmazdı zaten. Xiaomi'ye yönelirdi.

Arada 5 aylık bir fark var.
Arada 5 aylık bir fark yok hala yanlışında ısrar etme. Biri Ekim 2018 de duyurulan bir cihaz, diğeri de Şubat 2019.

Exynos hala alınmaz stabilize anlamında Snapdragon'un yanına yaklaşamaz hala
Bu kalıplaşmış safsatalardan da vazgeçin. Exynos işlemciler gayet stabil. A50 hem donanım olarak daha güçlü. Arayüz olarakta A9 2018 modelinin arayüzü eski, A50 modelinde One UI arayüzü var.

Arada 5 aylık bir fark yok hala yanlışında ısrar etme. Biri ekim 2018'de duyurulan bir cihaz, diğeri de şubat 2019.

Bu kalıplaşmış safsatalardan da vazgeçin. Exynos işlemciler gayet stabil. A50 hem donanım olarak daha güçlü. Arayüz olarak da A9 2018 modelinin arayüzü eski, A50 modelinde One UI arayüzü var.

A9'da One UI mevcut. Exynos gayet stabil diyorsun PUBG Mobile'da ateş topuna dönüyor. Halihazırda hem Snapdragon hem Exynos kullanıyorum arada ciddi fark var. Her şey kağıt üzerinde gözüktüğü gibi olmaz. Note 8 Pro gibi, ısındıkça performans kaybı oluşuyor.

Exynos gayet stabil diyorsun PUBG Mobile'da ateş topuna dönüyor.
Evet gayet stabil, önemli olan aşırı ısınmaması. Her işlemci belli bir nebze ısınır, burada bir anormallik yok. SD işlemciler diğer işlemcilere göre ısınma konusunda biraz daha iyi genel olarak tabii her model için geçerli değil. Exynos 9610 10 NM, SD 660 14 NM güç tüketimi olarakta Exynos bu modelde daha iyi, aşırı da ısınmıyor.

A9'da One UI mevcut.
Doğrudur burada haklısın, ben yanlış yazmışım. A9 2018 modelinde de One UI mevcut, zaten 2017 cihazlarına da Samsung One UI arayüzü vermişti güncelleme ile.

Halihazırda hem Snapdragon hem Exynos kullanıyorum arada ciddi fark var.
Hangi modelleri kullanıyorsun?

Her şey kağıt üzerinde gözüktüğü gibi olmaz.
Yine yeniden kalıplaşmış safsatalar, birader CPU, GPU güçleri hakkında bilginiz yoksa masal anlatmayın, yok her şey kağıt üzerindeki gibi değil lafları tam bu insanların söyleyeceği sözler.

Note 8 Pro gibi, ısındıkça performans kaybı oluşuyor.
Note 8 Pro modelinde bir ısınma sorunu yok ve oyunlarda da gözle görülür performans kaybı olmuyor. Note 8 Pro modelinin soğutması da gayet iyi. Yanlış ithamlarda bulunmayın.

Evet gayet stabil, önemli olan aşırı ısınmaması. Her işlemci belli bir nebze ısınır, burada bir anormallik yok. SD işlemciler diğer işlemcilere göre ısınma konusunda biraz daha iyi genel olarak tabii her model için geçerli değil. Exynos 9610 10 nm, SD 660 14 nm güç tüketimi olarak da Exynos bu modelde daha iyi, aşırı da ısınmıyor.

Doğrudur burada haklısın, ben yanlış yazmışım. A9 2018 modelinde de One UI mevcut, zaten 2017 cihazlarına da Samsung One UI arayüzü vermişti güncelleme ile.

Hangi modelleri kullanıyorsun?

Yine yeniden kalıplaşmış safsatalar, birader CPU, GPU güçleri hakkında bilginiz yoksa masal anlatmayın, yok her şey kağıt üzerindeki gibi değil lafları tam bu insanların söyleyeceği sözler.

Note 8 Pro modelinde bir ısınma sorunu yok ve oyunlarda da gözle görülür performans kaybı olmuyor. Note 8 Pro modelinin soğutması da gayet iyi. Yanlış ithamlarda bulunmayın.

Kağıt üzerinden kastım antutu testleri. Değerler gayet iyi olsa da PUBG Mobile'da ısınmadan ötürü performans kaybı olduğunu çoğu oyuncu söylüyor. Her şey GPU ya da CPU ile olmuyor. Kullandığım cihaz J7 Pro ve emsallerine göre hiç iyi performans göstermiyor. Antutu testleri de sağlıklı çıkmıyor. Siz kendinizi GPU - CPU ile avutuyorsunuz. Ben de bilgili gözükmek istesem çok rahat araştırıp bazı sitelerden karşılaştırmasının incelenmesini yazarım. Ben zaten hiçbir zaman o kadar ayrıntılı konuştuğumu da söylemedim. Size mediatek işlemciler kolay gelsin, belki brick olur, yetkili hesap lazımsa veririz. İnsanlar daha TWRP yüklemeye korkuyor / siz hala adreno konuşuyorsunuz. Grafik birimlerinin önemli olduğunu biz de biliyoruz.

Kağıt üzerinden kastım Antutu testleri.
Antutu güvenilir, kıstas kabul edilmesi gereken bir uygulama değil.

Değerler gayet iyi olsa da PUBG Mobile'da ısınmadan ötürü performans kaybı olduğunu çoğu oyuncu söylüyor. Her şey GPU ya da CPU ile olmuyor.
Note 8 Pro bizzat kullandığım bir cihaz ve ısınmadan kaynaklı herhangi bir sorunu yok. PUBG oyununu gayet akıcı oynatıyor. CPU ve GPU ile her şey de oluyor beyefendi. Gidip soğutması düzgün yapmazsan ve sorunlu CPU-GPU üretirsen o zaman sorun olur.

Kullandığım cihaz J7 Pro ve emsallerine göre hiç iyi performans göstermiyor.
Emsalleri kim söyle bakalım?

Siz kendinizi GPU - CPU ile avutuyorsunuz. Ben de bilgili gözükmek istesem çok rahat araştırıp bazı sitelerden karşılaştırmasının incelenmesini yazarım.
Öğren gel sonra konuş o zaman. Oturduğun yerden masal anlatma o zaman. Yok aslında her şey kağıt üzerinde değil, Exynos işlemciler iyi değil, geçeceksin bu lafları. Senin karşında da telefondan anlamayan sıradan biri yok.

Ben zaten hiçbir zaman o kadar ayrıntılı konuştuğumu da söylemedim
İstesen de konuşamazsın, konuşmak için bilgi sahibi olmak gerekiyor.

Size Mediatek işlemciler kolay gelsin, belki brick olur, yetkili hesap lazımsa veririz. İnsanlar daha TWRP yüklemeye korkuyor / siz hala Adreno konuşuyorsunuz. Grafik birimlerinin önemli olduğunu biz de biliyoruz.
Bu mesajın konu ile alakası ne? Ne saçmalıyorsun burada.

Antutu güvenilir, kıstas kabul edilmesi gereken bir uygulama değil.

Note 8 Pro bizzat kullandığım bir cihaz ve ısınmadan kaynaklı herhangi bir sorunu yok. PUBG oyununu gayet akıcı oynatıyor. CPU ve GPU ile her şey de oluyor beyefendi. Gidip soğutması düzgün yapmazsan ve sorunlu CPU-GPU üretirsen o zaman sorun olur.

Emsalleri kim söyle bakalım?

Öğren gel sonra konuş o zaman. Oturduğun yerden masal anlatma o zaman. Yok aslında her şey kağıt üzerinde değil, Exynos işlemciler iyi değil, geçeceksin bu lafları. Senin karşında da telefondan anlamayan sıradan biri yok.

İstesen de konuşamazsın, konuşmak için bilgi sahibi olmak gerekiyor.

Bu mesajın konu ile alakası ne? Ne saçmalıyorsun burada.

Emsallerine sana anlatacak kadar seviyene girmeyeceğim. Kesinlikle özel eğitim aldın zaten bunları biliyorsun. Bu bilgileri birkaç site ve forumu takip ederek çok rahat edinebilirsin ben bıraktım teknoloji sürekli gelişiyor ama bazı şeyler değil. Ben burada gelip arkadaşa kesinlikle bu cihazı al da demiyorum ama emin ol hala sorsa hala öneririm. Savunduğun cihazın daha parmak izi okuyucu bile adam akıllı çalışmıyor, kameraya da girmiyorum. Xiaomi'yi 2016'fan beri takip ediyorum ve şu Türkiye'ye girişinden beri en çok abartılan model kullandığın. Kendin kullandığın için abartıyorsun. Kaç kişi över öve bitiremediğin cihazı sattı bir ton işlemci sorunu yüzünden. Xiaomi bile brick sorunları yüzünden 9 serisinde mediatek kullanmadı, Xiaomi. Eu bile destek vermedi. Exynos hala gözümde kalitesiz. Emsallerine göre düşük kalıyor, o kadar fiyat verdikten sonra. Sen git forumunda takıl, arada adreno Mali falan de, araya da Exynos koyarsın, insanları kandırırsın. Sor bakalım millete PUBG Mobile oynarken A50 yanıyor mu yanmıyor mu diye. Sen git iki bilimsel yorum at da insanlar beğensin, yorumum fazla beğeni kaşarın biraz kafasıyla yaz bir yerlere.

Bu bilgileri birkaç site ve forumu takip ederek çok rahat edinebilirsin ben bıraktım teknoloji.
Yazdıklarından teknoloji bıraktığın anlaşılıyor. Madem bilmiyorsun yazmayacaksın kardeşim, boşuna boşuna bilmediğin şeyler hakkında yorum yapma.

Ben burada gelip arkadaşa kesinlikle bu cihazı al da demiyorum ama emin ol hala sorsa hala öneririm
İkinci el fiyatı uygun olursa A9 2018 alınabilir, sıfır fiyatı uygun değil zaten.

Savunduğun cihazın daha parmak izi okuyucu bile adam akıllı çalışmıyor, kameraya da girmiyorum.
Ben A50 modelinin savunucu değilim, parmak izinin sorunlu olduğunu da iyi biliyorum merak etme. A50, A9 2018 modelinden daha iyi bir telefon bu kadar basit. Bunu belirtmek için A50 savunucu olmuyorum.

sürekli gelişiyor ama bazı şeyler değil.
Mesela kalıplaşmış safsatalar hiçbir zaman değişmiyor.

Xiaomi'yi 2016'fan beri takip ediyorum ve şu Türkiye'ye girişinden beri en çok abartılan model kullandığın. Kendin kullandığın için abartıyorsun. Kaç kişi över öve bitiremediğin cihazı sattı bir ton işlemci sorunu yüzünden.
Note 8 Pro kullanıcısı değilim. Note 8 Pro modelini bizzat deneyimledim diyorum. Ben cihazda abartmam. CPU sorunu telefon da yok yine karalama yapıyorsun, cihaz hakkında uydurma konuşma. Note 8 serisi dünya genelinde 30 milyondan fazla sattı, herkeste iade etti zaten. Xiaomi enayi mi sorunlu işlemci koysun telefona, bunlarda test ediyor sonuç olarak. Rakibi SD 730 modeline göre daha fazla ısınan ve güç tüketimi daha kötü olan bir modeldir G90T ama bu işlemcinin kötü, sorunlu olduğu manasına gelmez.

Xiaomi bile brick sorunları yüzünden 9 serisinde Mediatek kullanmadı, Xiaomi.
Yine teknoloji takip etmemenden kaynaklı başka bir yanlış bilgilendirme. Redmi 9 modelinde MTK, Note 9 modelinde de MTK işlemci var.

Exynos hala gözümde kalitesiz. Emsallerine göre düşük kalıyor, o kadar fiyat verdikten sonra. Sen git forumunda takıl, arada Adreno, Mali falan de, araya da Exynos koyarsın, insanları kandırırsın.
Kandıran biri varsa senin gibi teknolojiden anlamayan 2 yıllık cihazları millete önerenlerdir. Burada konu Exynos-SD meselesi de değil. A50 modelinde ısınma sorunu yok, uydurma konuşma.

Sen git iki bilimsel yorum at da insanlar beğensin, yorumum fazla beğeni kaşarın biraz kafasıyla yaz bir yerlere.
Saygılı ol, terbiyeni takın. Sana mı soracağım hangi bölümde yazıp yazmayacağı mı? Sen teknolojiden anlamıyorsan ben ne yapayım, o senin sorunun benim değilim. Senin gibi bir şey bilmeyip konulara cevap yazıp mesaj kasmam, bu ithamlarda bulunman bile senin seviyeni gösteriyor. Sana ne benim mesaj sayımdan, beğenimden? Muhatap aldığımız kişilere bak ya, seni muhatap alıp cevap vermek büyük hata.
Sen git iki bilimsel yorum at da insanlar beğensin, yorumum fazla beğeni kaşarın biraz kafasıyla yaz bir yerlere.
Acizliğinin göstergesi olmuş bu mesaj. Bilgi yetersizliğinden kullanıcıların beğeni ve mesaj sayılarına takıp kıskançlık duymak acınası bir hal. Bilgin varsa sen de git yaz seni de beğensinler belki biraz sevinirsin. Kimse kimseyi zorla beğenmiyor, ben öyle bir insanda hiç değilim beni bilen biliyor, bu mesaj saygısızlıktan başka bir şey değil.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı