Redmi/POCO telefonlar alınır mı?

Max 2 yıl kullanırsın, ikinci el bilindik marka almanı tavsiye ederim.

Hocam mesele arayüzün harcayıp harcamaması değil aslında ben durumu şöyle iza edeyim size. Eğer telin RAM kapasitesi 4'SE mesela cihazınız 1.2 dolaylarında kullanabilir. Ama 6 ise o zaman 3 civarı kullanabilir. Bu tamamen bilerek yapılmış bir şey telinizin ısınmadan daha rahat işlem yapabilmesi için alınmış önlemlerden biridir. Ben Endonezya ROM attım. Ondan önce Hindistan ROM'u atmıştım. Arka plan daha stabil çalışıyor. Oyuna giediğimde ise bütün RAM'i oyuna basıyor ki daha iyi performans versin diye. Bu konuda yapay zeka çalışması yapmışlar sanırım ayrıca ne kadar çok RAM kullanırsa o kadar iyidir bu da bilginize.

Peki, ROM atarsanız garantiniz gidiyor saygıdeğer hocam, alacak arkadaş garantisi gitmeden adam akıllı kullanamayacak mı oluyor?
Ayrıca, fabrika çıkışı değil o ROM, kendinizi kandırıyorsunuz.

Peki, ROM atarsanız garantiniz gidiyor saygıdeğer hocam, alacak arkadaş garantisi gitmeden adam akıllı kullanamayacak mı oluyor?
Ayrıca, fabrika çıkışı değil o ROM, kendinizi kandırıyorsunuz.

Tabii ki de garantisi gitmesin ROM atmasın. Ben böyle bir tavsiyede bulunmadım. Dediğim şey şuydu donanımsal bir sorun yoktur RAM kullanımında sadece yazılımla halledilir. Ayrıca fabrika çıkışıdır o ROM. TR cihazlarındaki fabrika çıkışı değildir çünkü ithalatçı atıyor o ROM'u.

Hocam mesele arayüzün harcayıp harcamaması değil aslında ben durumu şöyle iza edeyim size. Eğer telin RAM kapasitesi 4'SE mesela cihazınız 1.2 dolaylarında kullanabilir. Ama 6 ise o zaman 3 civarı kullanabilir. Bu tamamen bilerek yapılmış bir şey telinizin ısınmadan daha rahat işlem yapabilmesi için alınmış önlemlerden biridir. Ben Endonezya ROM attım. Ondan önce Hindistan ROM'u atmıştım. Arka plan daha stabil çalışıyor. Oyuna giediğimde ise bütün RAM'i oyuna basıyor ki daha iyi performans versin diye. Bu konuda yapay zeka çalışması yapmışlar sanırım ayrıca ne kadar çok RAM kullanırsa o kadar iyidir bu da bilginize.

Hocam sizin dediğiniz olayı biliyorum.
Harcadığı RAM'den çok % kaç oranında kullandığına bakmalısınız diyorsunuz.
Benim anlatmak istediğim 4 GB RAM'e göre bile çok fazla harcıyor, ona rağmen stabil değil ve bellekte hiçbir şey tutamıyor.
Bende bu arada sizin dediğiniz şeyler yok.
Bir de ne kadar RAM tüketirse o kadar kötüdür. Sizin demek istediğiniz şey normalde çok fazla kullanıp, yüksek RAM isteyen bir uygulamaya gelince arka plandan kısması ve o uygulamaya yüklenmesi.
Sizde bu durum var ancak dediğim gibi bende bu durum yok.
Yüksek RAM isteyen bir uygulamaya girdiğimde evet arka plan işlemleri kısıtlanıyor ancak yene de çok az bir RAM miktarı kalıyor. Diğer telefonlarda böyle değil.
Max 2 yıl kullanırsın, ikinci el bilindik marka almanı tavsiye ederim.

Hocam Xiaomi bilinmedik bir marka mı?
Uzun ömürlü olmasında işlemcinin çok büyük bir önemi var ve genelde çok ucuza çok iyi işlemcileri (düşük bütçeler için konuşuyorum) koyuyorlar.

POCO hakkında fikrim yok ancak güzel modellere sahip, özellikle F2 Pro...
Benim şu anki telefonum, mi Note 10 Lite 8/128, 3.5-4 civarları RAM kullanımda oluyor her şey kapalıyken, ki tasarruf modunda kullanıyorum hep. Bir önceki telefon RN6 Pro 4/64'tü, ondan da memnundum. Oyun falan oynamam, çok nadir. Daha önceki telefonum da Samsung C5 Pro'ydu.
Hepsini kıyaslama yaparsam, özellik olarak değil, kullanım kolaylığı olarak 3Ü de beni hep memnun etti. (bu 2 telefon için) kasma vs olmadı. Şarjla alakalı sorunlar vardı, idare ettim.

Mi Note 10 serisi için sorunlu diyorlar mesela? Sensör vs. bende hiçbir sorun çıkmadı. Şans belki bilemiyorum. Garanti bitimine daha 1.5 yıl vardı, ben eu.rom kurup rootladım. RN6 Pro'yu da öyle yapmıştım. Neyse, uzun lafın kısası, mi serisi de Redmi de güzel modeller mevcut. Redmi sanırım tasarım olarak kısmalar yapıyor, onu anladım.
Şundan eminim, bir sonraki telefonum yine Xiaomi olacak, keza olmazsa Huawei olur, gözüm P40 PRO modelinde. Deseler ki mi Note 10 Lite'ı ver onu verelim, vermem. Çok severek kullanıyorum.

***Xiaomi bedense, Xiaomi.eu ROM candır 🤗

Bir Poco X3 NFC kullanıcısı olarak, telefondan gayet memnunum. Evet, arkadaşlara katılıyorum. Xiaomi yazılım konusunda açık ara en geride kalmış marka şu anda. Huawei, Samsung gibi markalar ile kıyas edilemez kesinlikle. Fakat şunu da söylemek isterim ki, benim telefonuma yakın donanıma sahip Xiaomi telefonlar için çok fazla problem olacağını sanmıyorum. MİUİ ne kadar yorucu olsa da, 732G ve 6 GB RAM ile, bu yorucu arayüzü çok iplemiyorsunuz. Şöyle de bir gerçek var; Poco X3 NFC veya PRO modelini babanız bile size bu fiyattan satmaz. Sırf bunun için bile, bazı şeyler göz ardı edilebilir. Mesela MİUİ.

POCO hakkında fikrim yok ancak güzel modellere sahip, özellikle F2 Pro...
Benim şu anki telefonum, mi Note 10 Lite 8/128, 3.5-4 civarları RAM kullanımda oluyor her şey kapalıyken, ki tasarruf modunda kullanıyorum hep. Bir önceki telefon RN6 Pro 4/64'tü, ondan da memnundum. Oyun falan oynamam, çok nadir. Daha önceki telefonum da Samsung C5 Pro'ydu.
Hepsini kıyaslama yaparsam, özellik olarak değil, kullanım kolaylığı olarak 3Ü de beni hep memnun etti. (bu 2 telefon için) kasma vs olmadı. Şarjla alakalı sorunlar vardı, idare ettim.

Mi Note 10 serisi için sorunlu diyorlar mesela? Sensör vs. bende hiçbir sorun çıkmadı. Şans belki bilemiyorum. Garanti bitimine daha 1.5 yıl vardı, ben eu.rom kurup rootladım. RN6 Pro'yu da öyle yapmıştım. Neyse, uzun lafın kısası, mi serisi de Redmi'de güzel modeller mevcut. Redmi sanırım tasarım olarak kısmalar yapıyor, onu anladım.
Şundan eminim, bir sonraki telefonum yine Xiaomi olacak, keza olmazsa Huawei olur, gözüm P40 PRO modelinde. Deseler ki mi Note 10 Lite'ı ver onu verelim, vermem. Çok severek kullanıyorum.

***Xiaomi bedense, Xiaomi. Eu ROM candır 🤗

Mi Note 10 serisi Redmi'nin mi yoksa POCO'nun mu? Konuyla alakasını anlayamadım da.
Siz bu telefonlar hakkında az çok bilgiye sahipsiniz.
ROM atılmadan kullanılması eziyet, konu sahibi garantinin gitmemesini isterse 2 yıl eziyet mi çekecek?
Şarj sorunu da yaşamışsınız, RAM kullanımının yarıda olduğunu da görmüşsünüz. Daha neyi savunuyorsunuz, telefonda sorun çıkamamasını mı? 🤣
Ayrıca, bende Redmi Note 9 Pro 128/6 modeli var, biliyorum da konuşuyorum.
RAM'inizin yarısını nereye kullandığını biliyor musunuz peki sayın @M e l i s s a?
Benim Windows 10 Pro 21H1 bilgisayarım boşta 1.5GB RAM kullanıyor. MIUI hemen hemen ağır olan Windows 10 Pro'yu ikiye katlıyor, neresini savunuyorsunuz?
Lütfen hocam, siz aldınız sorun çıkmadı diye önermeyin, insanlar parasıyla rezil olmasın.

@Kauss arayüz, performans konusunda sıfır diyorsunuz ama telefonun boşta iken dahili RAM'inin yarısını kullandığını biliyor musunuz?
MIUI çöp, alınmaz. Bu fiyatlara sakın ama sakın POCO, Redmi, Xiaomi (bazı modelleri hariç) almayın, aldırmayın.
Redmi Note 9 Pro var bende 6/128. MIUI 12.0.3 sürümündeyim ve şu an telefon arkada 3 GB RAM kullanıyor.
@clementineaaşığım şimdi anladınız mı, daha da sayabilirim.
Şarja takınca animasyon bugları, dokunmatiğin zaman geçtikçe bozulması, ısınması(telefonun işlemcisi hız aşırtılmış versiyonu sanırım, Pro'sunda olabilir.)
Benim telefonumun yeniden başlaması 5 dakika sürüyor hocam, bünyesindeki RAM'in yarısını nereye kullanıyor Allah aşkına, 8 GB RAM'li bilgisayarımda şu an 6 sekme açıkken 2.5GB kullanıyorum.

Ayrıca attığım alıntıyı okuyun mümkünse.
Bir POCO X3 NFC kullanıcısı olarak, telefondan gayet memnunum. Evet, arkadaşlara katılıyorum. Xiaomi yazılım konusunda açık ara en geride kalmış marka şu anda. Huawei, Samsung gibi markalar ile kıyas edilemez kesinlikle. Fakat şunu da söylemek isterim ki, benim telefonuma yakın donanıma sahip Xiaomi telefonlar için çok fazla problem olacağını sanmıyorum. MIUI ne kadar yorucu olsa da, 732G ve 6 GB RAM ile, bu yorucu arayüzü çok iplemiyorsunuz. Şöyle de bir gerçek var; POCO X3 NFC veya Pro modelini babanız bile size bu fiyattan satmaz. Sırf bunun için bile, bazı şeyler göz ardı edilebilir. Mesela MIUI.

İllaki bir süre sonra yavaşlayacaktır ve sorun çıkaracaktır hocam MIUI, sadece ROM atılarak kullanılabilir ki sanırım Redmi/Poco Telefonların en büyük sorunu bu.

RAM'inizin yarısını nereye kullandığını biliyor musunuz peki sayın @M e l i s s a?

Hocam RAM'in fazla kullanılmasında bir problem görmüyorum. Realme 7 Pro'da 4.5-5 GB RAM kullanıyor boşta ama onun RAM'ı 8 GB.

MIUI 4 GB RAM'de 3 GB kullanabiliyor ve bu kadar çok kullanmasına rağmen çok sıkıntı çıkartabiliyor.

Alınmaz. Bir sürü sebep var. En çöp arayüzü kullanıyor. Diğer markalara göre kalitesi biraz daha düşük. Kameraya toz girme sorunu yaşayan çok. Diğer markalar gibi telefonları belli dayanıklılık testlerine tabii tutmuyorlar. Arayüz boşta 4 GB kullanıyor bazen geçiyor.

Fazla uzun ömürlülük beklemeyin özellikle POCO'dan. Xiaomi'nin normal MI telefonları alınır ancak öbür telefonları POCO X3 Pro gibileri kız tavlamak, kameradan, telefondan anlamayan, ekrandan anlamayan, işlemciyi her şey sanan kişiler için alınır.

Yeni konular

Geri
Yukarı