Redragon K580'den Gelen Ses Normal midir?

iade etmek gibi bir düşüncem yok doğrusu, daha çok eğer kronik bir problem değilse değişim yapmayı düşünürdüm klavyeye resmen bayıldım gerek rgbsi gerek tasarım gerek kullanım ve blue switch sesi baya hoşuma gitti 1kya aldım. Bu fiyatlara en iyi f/p klavye olarak buna karar kıldım bayadır araştırıyordum doğrusu.
Full size, Makro, Multimedia tuşları olması güzel. Dediğim gibi dolabın üstünde MZ60 var bazen yanıma alıyorum, ucuz güzel bir klavye, switchler gateron ama yay sesi mevcut, söküp yağlamaya üşeniyorum. Meraklıysan söküp alt tarafa ses yalıtımı için ince bir malzeme (@ImDominatingU dediği gibi yankıyı alır), PCB altına kağıt bant veya üstüne switchpad, her switchi tek tek açıp tüm yayları yağlayabilirsin. Ama gerek var mı tamamen sana kalmış. Sakın WD40 makine yağı vs switch içine damlatma.

Evet normal, zamanla azalıyor bu ses. Ayrıca ben uzun mousepad kullanmaya başladıktan sonra yay sesi daha da belirgin olarak azalmıştı. Direkt masaya koyduğunuzda bir tık daha fazla yay sesi çıkarıyor, başka bir çözüm olarak da O-Ring önerebilirim.

Geri
Yukarı