Reeder önyargısı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha fazla  
Merhabalar öncelikle bu forumda neredeyse herkesin Reeder'a karşı bir önyargısı olduğunu farkettim ve bu yerli marka ile ilgili kısa bir yazı hazırlamak istiyorum.
Öncelikle yine yerli bir marka olan Vestel'in 2009 yılında kurduğu bir firmadır. Adından da anlaşılacağı üzere ilk başlarda e-kitap okuyucu ile üretimine başladı günümüzde ise telefon, tablet, akıllı saat, hoparlör, robot süpürge, televizyon gibi ürünler üretmektedir. Samsun'da bulunan eski ve kullanılmayan bir tütün imalathanesini bir teknoloji fabrikasına dönüştürerek en büyük ve en yeni fabrikasını açtı. Yakın zamanda yaptığı halka arza ise 4.2 milyon yatırımcı yatırım yaptı. Sergen Yalçın ve Seda Sayan gibi ünlülerle reklam yaptı.

Telefonlarına gelirsek "P" serileri ve "S" serileri olmak üzere ikiye ayrılıyor P serileri Türkiye'deki en ucuz telefonlardır tabi kalitesi de fiyatına göre (bu seride 2 tane süs kamera bulunuyor sitede ve ReeDükkanlarda söyleniyor 2 tane süs kamera olduğu). S serileri ise "fiyat performans" denilebilecek telefonlardır. Şahsen kullandığım S19 Max Pro T610 işlemci 6/256 GB depolama, idare eder kalitede 48mp kamera ve 5000Mah gayet güzel bir bataryaya sahip ve fiyatı sadece 4000₺
Bu fiyat performans olayına örnek olabilir aynı Şekilde S23 Max Pro T608(610'a göre daha performanslı) 8/512GB depolama, aynı kamera ve yine aynı batarya ile 5000₺ (Android 13) bu da başka bir örnek fiyat performans olayına.
Yakın zamanda S23 Max Pro Zoom adında bir amiral gemisi çıkaracak şimdi ön sipariş ile satın alınabiliyor.

Benim anlatacaklarım bunlar yazma amacım REEDER markasına olan büyük önyargı. Okuduğunuz için teşekkürler.

Hocam kusura bakmayın ama yazınızı okuyunca fikrim değişmedi. Türk malı deyip fason uyduruk çin malı şeyleri koymayı, ayrıyeten low level süs kamera koyan Reeder. Bu ön yargı değil sahtekarlık..

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kusura bakmayın ama yazınızı okuyunca fikrim değişmedi. Türk malı deyip fason uyduruk çin malı şeyleri koymayı, ayrıyeten low level süs kamera koyan Reeder. Bu ön yargı değil sahtekarlık..
Hocam kandırmak değil siz eğer gidip bu telefonu alacağım dediğiniz zaman size tek kameralı olduğunu söylüyorlar.

3 kuruş az vereceğim diye 1 yıl kullanıp çöpe atarsınız artık.

Turkcell'den gelen bir tablet vardı, babam gazete falan okuyordu. Bir senesi dolmadan bataryası bozulmuş sadece şarjda açılıyor. Fıkra bu kadar.

Çinlinin kendisinin bile kullanmadığı malı üstüne türk malı yazdırarak ülkeye sokmakla marka olunmuyor. Reeder kötü mallar satan kötü bir markadır, önyargısını da kesinlikle hak ediyor.

Reeder'e karşı bu önyargı boşuna oluşmadı.

Bundan daha önce de bazı forumlarda çoklu üyelik alarak dandik mallarını övdürüyorlardı. Bir ürün kaliteli ise onu fazla övmenize gerek kalmaz. Müşteri bunu fark eder zaten.

Reeder benim için dandik bir markadan öteye gidemez. Onlarca alternatifi var ayrıca.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı