Rehber Bozuk Dosyaların Onarımı

Makaleler
19
Yer
Çankaya, Ankara
Eksik veya bozuk dosyalar nasıl onarılır? Hemen anlatayım. Bu işlemler Windows 7, 8.1 ve 10 üzerinde sorunsuz yapabilirsiniz.

1. Arama çubuğuna cmd.exe yazıyoruz.
  2. Sağ tık->Yönetici Olarak Çalıştır basıyoruz.
  3. Önce SFC /SCANNOW yazıp enterliyoruz.
  4. %100 ve successful yazısı çıkması lazım.
  5. CMD' yi kapatmayın.
  6. DISM.exe /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth yazıyoruz ve enterliyoruz.
  7. DISM bittiğinde çıkalım.
  8. CMD işimiz bitti.

1. Windows 8.0/8.1/10 kullanıyorsanız Ayarlar menüsünden, Windows 7 kullanıyorsanız Denetim Masası üzerinden Windows Update' ye geliyoruz.
  2. Güncellemeleri denetliyoruz.
  3. Güncelleme bulursa yüklüyoruz.
Bu kadar. Umarım yazdığım rehber size faydalı gelmiştir :).

Konuyu yanlış yere açtıysam affola.

Öhöm öhöm...

(Yorumlarda chkdsk ve DISM komutları hakkında detaylı bilgi vereceğimi belirtmiştim. Ama bu hevesinizi kırmasın lütfen.)

Güzel rehber tek eksik olan şey resimsiz olması resimler ile daha da güzelleşebilir :D.

Onun dışında eline emeğine sağlık bilgiler güzel.

Ekran görüntüsü çekmen için Lightshot programını öneririm.

Sıkıntı yok. Yazdığınızı görmemiştim. İsterseniz konuyu Moderatörler kilitleyebilir benim için sıkıntı yok ;).

Bence hiç gerek yok. Bu da zaten Sosyal'de olmuş. Benimki de Blog'da yazılıydı.

Sıkıntı yok. Yazdığınızı görmemiştim. İsterseniz konuyu Moderatörler kilitleyebilir benim için sıkınrı yok ;).
Sorun yok ki. Bir kişi yaptı diye bir başkası yapamaz kuralı yok. Bilgi çokluğu da önemli. @Enes3078 yaptığını görmeyen, belki sizinkini görecektir. Çalıntı, alıntı kavgası gereksiz olacaktır :)

Bu komut bende hiçbir zaman işe yaramadı. Ne önceki bilgisayarımda ne şimdiki bilgisayarımda.
Bu komut bende hiçbir zaman işe yaramadı. Ne önceki bilgisayarımda ne şimdiki bilgisayarımda.
Bir tane daha sorun çözme şeysi vardı. Srttrail.txt dosyası mı neydi. Ne şimdiki bilgisayarımda ne önceki bilgisayarımda ne de kurstaki bilgisayarlarda işe yaradı. Windows onarma tam bir çöp.

Geri
Yukarı