Rehberlikçiyi nereye şikayet edebilirim?

Kanıt bul ve CİMER üzerinden şikayette bulunun. Tercihen WhatsApp ihbar hatlarına da kanıtları göndererek ifşa edebilirsiniz. Bu daha iyi bir sorun çözme taktiği, denenmiş ve onaylanmıştır (bunun yapıldığından MEM'lerin nasıl cevap verdiğini görüyoruz).

Kanıt bul ve CİMER üzerinden şikayette bulunun. Tercihen WhatsApp ihbar hatlarına da kanıtları göndererek ifşa edebilirsiniz. Bu daha iyi bir sorun çözme taktiği, denenmiş ve onaylanmıştır (bunun yapıldığından Mem'lerin nasıl cevap verdiğini görüyoruz).

Hocam gizlice çekmek vs gene suç olmaz mı?
Başka seçeneğim yok çünkü bunu kanıtlamamın.

İsmini vermek istemediğim bir özel okulda okuyorum. Bir tane rehberlikçimiz var hakkında biraz fikir sahibi olun diye sanırım buraları geçmemem lazım. Ben o okula geldiğim zaman 10. sınıftım zaten ilk senemde ters birisi olduğunu anlamıştım neyse ben 12. sınıf olana kadar yani geçen 2 dönemde 12. sınıfları ne yok yazıyorlardı ne de telefonlarını vs topluyorlardı. Biz 12. sınıfa geldiğimiz zaman bir anda bu ayrıcalıklar kalkmaya başladı neyse zaten ayrıcalık isteyen birisi değilim umurumda bile değil bunları yapması fakat tek rahatsız olduğum bir durum var. O da sadece güzel bulduğu 3-4 kıza ayrıcalıklı davranıp bize gelince bağırma dövme vs her şeyi yapıyor. En basitinden o ayrıcalıklı gördüğü öğrenciler derslere girmediğinde yok yazılmıyor öğlen telefonlarını alıp öğleden sonraya kadar yanlarında tutuyorlar. Prosüdür gereği sadece derste toplanması gerekirken bizim telefonlar sabahtan akşama kadar kutuda duruyor öğlen 30 dakikalığına bile alamıyoruz :D. Neyse nereye ve nasıl şikayet edebilirim ve bir karşılık alabilir miyim?
Direkt cimere yazabilirsin fakat kanıt gerek, şahsen ben bırak dayak falan sesini yükselten bir öğretmen bile olunca dalaşıyordum doğal olarak fakat gizli gizli bazı öğrencilere mental veya fiziksel şittet uyguluyorsa kanıtlamanız lazım. Herkesi öğretmen yaparsalar böyle durumları görürüz normaldir.

Hocam gizlice çekmek vs gene suç olmaz mı?
Başka seçeneğim yok çünkü bunu kanıtlamamın.
Ne alaka hocam? Gizlice çekmen suç da şerefsizin millete şiddet uygulaması normalmi? Bizim okulda döverler di bile öğretmenler saçma sapan şekillere girse sizin dediğiniz gibi, durum nasıl bilmiyorum ama elemanı taklaya getirmeniz lazım kanıt ile şikayet edip. Görevden men edilecekdir yüksek ihtimal. Hâlâ böyle salak sözde öğretmenlerin olmasına şaşırıyorum, şayet veliler pek insancıl yaklaşmıyorda böyle durumlara genelde. :D

Geri
Yukarı