Renault Talisman vs Volkswagen Passat

Talisman harika bir araç fakat gözümde aile aracının ötesine geçemiyor Renault olmasından kaynaklı sanırsam. Zihnimde Passat ise Takım elbiseli şık adamların, emekli askerlerin, pavyoncu orta yaş alkolik abilerin bindiği bi araç olarak canlanıyor.

Ne demek istiyorsun?

Bu kategorinin adı araç satın alanlar için öneri kategorisi değil, otomobil konusu. Ferrari vs Bugatti yapsa biri, ona da mı alacak mısın da soruyorsun diyeceksin? Yorumunu yap geç, konu sahibi almayacak diye zaman kaybı görüyorsun bakma konuya. Bu kadar basit.
Konuya bakmadan olmuyor bu işler. Evliya torunu değilim. Ciddiye alıp yazdığım yorumdan sonra beni uyaran biri oldu. Aynı şekilde, almayacağı bir araç ya da donanım için insanları kıvrandılaranlara da tahammül edemiyorum. Fantezi amacıyla Bugatti beğendirme hevesiniz varsa buyurun, engellemiyorum. Sizin tavrınız da belli normalde bu konularda. Madem bu aralar içinizde çiçekler açıyor, benim üzrerimden iyimserlik yapmayın dedim.

Sizin tavrınız da belli normalde bu konularda. Madem bu aralar içinizde çiçekler açıyor, benim üzrerimden iyimserlik yapmayın dedim.
Araba konusunda umursamıyorum çünkü konuşurken zevk aldigim bir konu. Bazen bilmediğim şeyler öğreniyorum ve günün sonunda tanımadığım birinin o arabayı alıp almaması çok da umurumda olmuyor.

İçine kara bulutlar çökmüş senin. Forum burasi, kafa dagit, bu kadar ciddiye almaya degmez. Evhamlanmaya gerek yok.

Hızlanma bakımından da Talisman önde.
Hız olarak Passat daha iyi. Arkadaşın almayı düşündüğü modeller Talisman 1.3TCE 270NM Tork, 160 HP. Bu aracın 0-100 değeri 9.2 saniye.

Passat 1.5 ACT 250NM Tork, 150 HP, 0-100 8.6 saniye. İki aracın ağırlıkları da hemen hemen aynı. Burada daha güçsüz olmasına rağmen Passat'ın öne geçmesinin nedeni DSG. Şanzıman nedeniyle Passat daha hızlı.

Passat en çok satan D sınıfı araba, ikinci el piyasası kat kat daha iyi. Talisman'a bu paraları vermem, ikisi arasından önerim Passat olur.

1659265149070.png

Geri
Yukarı