Renault Talisman vs Volkswagen Passat

İtiraz edene adresimi veririm iki aracıda kullandırırım. Kimse itiraz etmesin
İki aracı da kullanınca itiraz edilemiyor mu soylenen yorumlara? :D

Beni bilen bilir, Passat pek sevmem ama Talisman karşısında gözüm kapalı Passat seçerim. Renault şu an Opel'in de, VW'nin de, Peugeot'un da gerisinde. Ayrıca gereksiz pahalı. Zaten Talisman tutulan bir model değil. Trafikte çok nadir görüyorum.

Şanzıman konusunda Talisman üzmez. Passat DSG'den ötürü kullanıcıyı üzüyor. Motor konusunda Talisman, Passat'tan kat kat iyi. VW'nin motorları şanzıman mühendisliği ile yürüyor. Kesinlikle rafine ve kaliteli motor kullanmıyorlar. Şanzımana binen bunca yükten ötürü kavrama sürekli bitiyor.
Mekanik sebeplerden dolayı Talisman, konfor ve güvenlikten dolayı Passat diyorum.
(İtiraz edene adresimi veririm iki aracıda kullandırırım. Kimse itiraz etmesin.)

"Kimse itiraz etmesin..."

Peki. 🤣

Passat üzerinde kullanılan motorlar sıkıntılı.
Kullanılan motorların hepsi Golf için üretilen yılların motorları. Motorlar Passat kasasına uygun değiller. 2.0TDi hariç tabii ki.

Motor hacmi yüzünden hem vergilendirme hem de emisyon ölçümlerinde üreticiler ve müşteriler sıkıntı çekiyor, biliyorsundur. Ki zaten Passat için önerilen motor genelde 1.6 TSI oluyor.

Eskinden Latitude diye bir modeli vardı Renault'un. Millet koca burunlu diye dalga geçiyordu. Ama harbi devasa bir ön tarafı vardı. Talisman'da onun makyajlı hali işte. Farklı bir tasarım felsefesi ama aynı hatalar, aynı sorunlar... Daha ilk çıktığı günden birçok rakibine göre eleştirildi, bunu sadece Passat için demiyorum.

Yazdıkların pek bir anlam ifade etmiyor.

Yazdıkların pek bir anlam ifade etmiyor.

Kendimi yeterince ifade ettiğimi düşünüyorum. Anlayıp anlamamak senin elinde olan bir durum.
Çok otomobil forumunda Passat, Mondeo, Talisman, Insignia kavgasına şahit oldum ve içerisinde bulundum. Passat dendiği zaman insanlarda akan sular duruyor ve sürekli saldırmaya başlıyorlar. Bunun için itiraz edilmemesine dair bir alt çizgi çektim. Önlem almak diyebiliriz.

Passat dendiği zaman insanlarda akan sular duruyor ve sürekli saldırmaya başlıyorlar. Bunun için itiraz edilmemesine dair bir alt çizgi çektim. Önlem almak diyebiliriz.
Onlara karşı savaşan bir kişi daha var bu forumda. Baş harfi cengaver Jira. :D

Onlar fanboy ve aşiret tayfası, pek takmaya gerek yok. 5 milyon koysan 5 tane 2.0 Passat alırım derler, bir taraflarımızla gülüp geçmek gerekiyor. :D

Kendimi yeterince ifade ettiğimi düşünüyorum. Anlayıp anlamamak senin elinde olan bir durum.

Dediklerinin hepsi öznel şeyler, umarım biliyorsundur. :D

Çok otomobil forumunda Passat, Mondeo, Talisman, Insignia kavgasına şahit oldum ve içerisinde bulundum. Passat dendiği zaman insanlarda akan sular duruyor ve sürekli saldırmaya başlıyorlar. Bunun için itiraz edilmemesine dair bir alt çizgi çektim. Önlem almak diyebiliriz.

Bir araba için kavga edecek değilim. Burada kimsenin saldırdığı yok ki benim takıldığım nokta Passat bile değil, Passat çok umrumda değil. Ben Talisman'ın alınamaz bir araba olduğunu düşünüyorum. Konuda Passat ile alakalı bir yorumum yok zaten.

Kimse de mesajına itiraz edilememesini sağlayamaz bu arada. Ben, sen, herkes dahil. Mesaj yazdıysan gelen yorumlara katlanacaksın. İstemiyorsan da yazmayacaksın, bu forumlar için evrensel bir kuraldır.

İki aracı da kullanınca itiraz edilemiyor mu soylenen yorumlara? :D
Arkadaş otorite galiba. :D Teknik verileri kıyaslamak kadar da kişisel tercihlere göre hissiyatın değiştiğinden, herkesin bir şeyi aynı şekilde tecrübe etmediğinden haberdar değil ama. :D

Ben de neredeyse bütün C sınıfı HB ve SUV'ları kullandım, çoğu D sınıfı sedan aracı da kullandım o zaman benim dediğim doğrudur. Kişisel görüşleriniz önemli değil, ben biliyorum itiraz edemezsiniz. 🤣

Onlara karşı savaşan bir kişi daha var bu forumda. Baş harfi cengaver Jira. :D

Onlar fanboy ve aşiret tayfası, pek takmaya gerek yok. 5 milyon koysan 5 tane 2.0 Passat alırım derler, bir taraflarımızla gülüp geçmek gerekiyor. :D
Ben hatta gülmekten mitoz bölünme geçiriyorum. kısaca onlara göre Dünya'nın en iyi, en güçlü, en güzel aracı Passat'tır. Diğer araçlar onlara göre ''Teneke'' hatta bu yüzden bu davranışa ''Teneke Mizahı'' diyorum. @Jira nın cengaver modundan uzak durun yoksa yapmayacağı şey yoktur. Güzel konuşur, bilgi verir ama tersine geldiniz mi de çakar anladığım kadarıyla.

Yeni konular

Geri
Yukarı