Renault'dan Hız Kararı: Saatte 180 Kilometrenin Üzerine Çıkamayacak

@Ercan OZAN hocam 5 yıldız almış da bizim arabanın her yeri plastik bildiğiniz. En ufak kazada yamulacak gibi, ki yaşadık da. Büyük bir kaza olmasa da arkadan bir Jetta değdirdi, bakın çarptı demedim; değdirdi sadece ve arabanın arkası yamuldu. E tabi yapılan testlerin kriterleri çok daha farklıdır ama bizde durum böyle.

Hiç de ucuz değil. Arteon modeli Passat ve 508'den pahalı olmasına rağmen bağımsız arka süspansiyona bile sahip değil. C segmentte standartlasmis bir ozellige sahip değil evet.

Malzeme kalitesi olarak da hala plastik kokuyor. Reno alırsın, binersin neyse de övmek garip geliyor bana :D Reno işte, görünen koy kılavuz istemez.
Arteon'dan 508 den veya Passattan nasıl pahalı anlamadım?

Bağımsız suspansiyon kaç arabada kaldı? Focus bile artık bağımsız değil. Ki sorun yaratmıyorsa virajlı yollarda zaten bağımsız olacak diye inat etmenin anlamı yok. Renault'un bağımsız suspansiyonu eleştirene kadar milyonluk D segment Passat'ın neden maliyetten kaçmak için o kadar arızaya rağmen inatla ıslak kavrama kullanmadığını sorgulamak bence daha mantıklı. Megane'ı geçtim Clio EDC satarken geçen sene bile ıslak kavrama kullandı. Bence çok çok daha önemli bir eleştiri söz konusu. Detaylara boğulacaksak D sınfı passatın arka davlumbazı yarım plastik iken beğenmediğin Megane komple yalıtımlı, Keza aynı şekilde bugün D segment diye satılan (D segment demek konfor demektir.) Passat'ın impression donanımında geçtim şerit takibi, adaptif hız sabitleyiciyi normal hız sabitleyici bile yok bence bunları eleştirmek daha doğru.

Renault'u övmedim ki olan biteni söyledim neyini öveceğim? Ben kendi sınıfında segmentine göre kıyasladım.
@Ercan OZAN hocam 5 yıldız almış da bizim arabanın her yeri plastik bildiğiniz. En ufak kazada yamulacak gibi, ki yaşadık da. Büyük bir kaza olmasa da arkadan bir Jetta değdirdi, bakın çarptı demedim; değdirdi sadece ve arabanın arkası yamuldu. E tabi yapılan testlerin kriterleri çok daha farklıdır ama bizde durum böyle.
Sen zaten onunla kafanda muhakeme yapıyorsan pekte birşey anlatmaya gerek yok.

Son düzenleme:
Onunla yapmıyorum hocam, sadece başımızdan geçen bir olayı anlattım. Zaten dedim de testlerin kriterleri çok daha farklıdır diye, neyse konu saptı zaten. İyi akşamlar dilerim.

Saçmaladınız Renault son yıllarda gayet teknolojik ve güvenilir. İcon model aracı olan bilir. Ki bizde Megane 1.5 var dizel gayet ivmeli bir focus olmasa da yetiyor. Ncap testleri güzel ve de kemikli. Ben sizi anlayamadım neden bu kadar kötülemeye ihtiyaç duyuyorsunuz.
Megane 2'ye bakar Megane 4'ü yargılayamazsın.

Renault, 2022 yılından itibaren ürettiği hiçbir aracın saatte 180 kilometre hızın üzerine çıkamayacağını duyurdu. Otomobil şirketleri, kazaların önüne geçilebilmesi için, ürettikleri araçlara hız sınırı getiriyor. Daha önce Volvo'nun bu yönde aldığı kararı, şimdi de Fransız şirketi Renault uygulamaya hazırlanıyor.
Renault CEO’sunun açıkladığı bilgilere göre, yeni uygulamada aracın modeline göre hız sınırlaması değişebilecek ancak ne olursa olsun saatte 180 kilometre hızın üzerine çıkılamayacak.

Yeni kararın ilk uygulanacağı model ise yeni Megane olacak. Megane'da hız sınırı saatte 160 kilometre olacak.

Renault, Dacia modellerinde de aynı kararı uygulayacak.

Açıkçası haber çıkalı 1 haftadan fazla oldu ama yine de çarpıcı bir gelişme olduğu için konusunu açmak istedim. Kendi görüşümü sorarsanız zaten bizim Clio 130'dan sonra Azer Bülbül gibi titremeye başladığı için bir sıkıntı görmüyorum. 😃
Zaten 180'e ulaşıyor muydu ki?

Saçmaladınız Renault son yıllarda gayet teknolojik ve güvenilir. İcon model aracı olan bilir. Ki bizde Megane 1.5 var dizel gayet ivmeli bir focus olmasa da yetiyor. Ncap testleri güzel ve de kemikli. Ben sizi anlayamadım neden bu kadar kötülemeye ihtiyaç duyuyorsunuz.
Megane 2'ye bakar Megane 4'ü yargılayamazsın.
Son yıllarda demişsiniz kendiniz, daha sonrasını okumama gerek yok zaten. İyi günler tekrardan.

İnsanların yaptıklarından dolayı yerinde bir karar ama akıllılar için değil kim otobanda arabayı denemek istemez ki. Volvo'nun yaptığı da aşırı saçma. Açık net volco almazdım. Öyle bir güçle 180 kesmez.

Senin amacın hız yapıp zevk almaksa zaten yanlış yerdesin.

Geri
Yukarı