Render ile uğraşmayan bir insan neden Apple bilgisayar alır?

Şarjı çok iyi gidiyor. Touchpadi genel olarak daha iyi. Ayrıca klavyesi ve ekranı gayet iyi. Onun dışında inceliği ve tasarımı da gayet güzel. Bunun dışında genel olarak Apple işleri sizin için daha kolay hale getiriyor. Ama kişisel olarak tercih etmezdim. Çünkü Apple kafa olarak alet kırıldı mı o zaman yenisini al tamirle hiç uğraştırma kafasında biraz. Başka yerde tamir etmeye çalıştırsanızda Apple yedek parçaları dışarıya satmıyor.

Xcode, Logic Pro, Motion, GarageBand, Final Cut Pro gibi programları kullanmak için alıyordur yüksek ihtimal. Diğer sebepler ise ekosistem uyumu, konfor, koleksiyon, duygusal bağ vs. vs.

Mac'iyle arasında duygusal bağı olan insanlar bile gördüm ben. Hatta birisi araba koltuğuna Mac'i oturtup kemerini bağlamıştı düşmesin diye. Ben olsam ben de yaparım ayrı konu. :)

@iOS92.6Beta @Aeroxs

Xcode, Logic Pro, Motion, GarageBand, Final Cut Pro gibi programları kullanmak için alıyordur yüksek ihtimal. Diğer sebepler ise ekosistem uyumu, konfor, koleksiyon, duygusal bağ vs. vs.

Mac'iyle arasında duygusal bağı olan insanlar bile gördüm ben. Hatta birisi araba koltuğuna Mac'i oturtup kemerini bağlamıştı düşmesin diye. Ben olsam ben de yaparım ayrı konu. :)

@iOS92.6Beta @Aeroxs
Bence en önemlisi ekosistem. Ekosistem Apple’ın en büyük avantajı ve en kolaylaştırıcı tarafı. İkincisi de Mac’e özel uygulamalar. Belki 15 bin liraya aldığın Mac’te edit, render “üst düzeyde” yapamazsın ama müzik yapabilirsin. Logic Pro da çok özel bir programdır.

Pil ömrü MacBook’larda her zaman çok iyiydi. Dışarda kullanmak, günlük işleri yapmak, multimedya amaçlı kullanmak için de MacBook ekranı kadar kaliteli bir ekranı bu paralara alamazsın.

Ayrıca 10-15bin lira paralar artık çok değil konu sahibi arkadaş biraz gözünde büyütmüş ama asgari ücret 17bin tl zaten. Bir benzincide pompacı olarak çalışsan en vasıfsız insanın 1 ayda verebileceği bir para.

Geri
Yukarı