Bir insan neden alkol alır?

Yorumları okurken kriz geçirdim resmen. Sana ne be kardeşim kimin ne içtiğinden? Zararlı olup olmamasından? O kişinin kararında bir şey. Alkol aşırı abartılmadığı sürece kötü bir şey değil bana göre. Haftada bir, ayda bir içerim sırf verdiği zevk için bazen de canım sıkılır moralim bozulur yanımda var ise açar içerim istediği kadar zararlı olsun bu bana bağlı bir şey insanlar neden bunu kendi sorunu yapıp gibi dertlenmiş anlamadım açıkçası.

Yorumları okurken kriz geçirdim resmen. Sana ne be kardeşim kimin ne içtiğinden? Zararlı olup olmamasından? O kişinin kararında bir şey. Alkol aşırı abartılmadığı sürece kötü bir şey değil bana göre. Haftada bir, ayda bir içerim sırf verdiği zevk için bazen de canım sıkılır moralim bozulur yanımda var ise açar içerim istediği kadar zararlı olsun bu bana bağlı bir şey insanlar neden bunu kendi sorunu yapıp gibi dertlenmiş anlamadım açıkçası.

Aynen öyle her kesin kendi hayatı biz kendimize bakalım.

İçki pahalı olmasa ülkenin yarısı alkolik olurdu diyenler var. Bu ülkede içki son birkaç senedir çok pahalı hale geldi, nedeni de her 6 ayda bir yükselen ÖTV oranı. Birkaç sene öncesine kadar halkın yarısı sarhoş olup sokaklarda yatmıyordu. Fiyat ve bağımlık arasında direkt bir bağlantı bulunmuyor. İçkinin bu kadar pahalı olma nedeni yönetenlerin ''gece hayatını'' yasaklamadan bitirmek istemesi. Değişim sonrası bu ÖTV'den kurtulup makul fiyatlara uyduruk olmayan içkilere ulaşırız umarım. :)

Geri
Yukarı