Renk körüyüm, polis olabilir miyim?

Recep Ali B.

Decapat
Yer
Kocaeli
Herkese merhabalar. Dün çok kafama takıldı. Aslında internetten baktım, renk körü olanların polis olamadığını vs. okudum bir yerde fakat bugün arkadaşım hafif hata sayılıyor diyerek alınabildiğimi söyledi. Renk körlüğüm "deuteranomaly" yani çoğunlukla yeşil renkleri göremiyorum sanırım. Eğer bununla ilgili bilgisi olan biri varsa ve açıklarsa sevinirim. İyi forumlar.

ThetaZero

Centipat
Yeşil renkleri kırmızı ile karıştırıyor musunuz? Yoksa direkt yeşil rengi renksiz mi görüyorsunuz?

ThetaZero

Centipat
Herkese merhabalar. Dün çok kafama takıldı. Aslında internetten baktım, renk körü olanların polis olamadığını vs. okudum bir yerde fakat bugün arkadaşım hafif hata sayılıyor diyerek alınabildiğimi söyledi. Renk körlüğüm "deuteranomaly" yani çoğunlukla yeşil renkleri göremiyorum sanırım. Eğer bununla ilgili bilgisi olan biri varsa ve açıklarsa sevinirim. İyi forumlar.
Doktor muaynesinden yırtırsan polis olabilirisin. (Doktoru satın alman lazım)

Blacksidemre

Hectopat
Yer
Karanlık
Olamazsın. Ben de polis olmak istiyordum ama renk körü olduğum için olamıyorum. Hazır düzenleme seçeneği açıkken belirteyim. Polislikten önce pilotluk düşünüyordum ama onda renk körü ve göz hastalığı olanları hiç almıyorlardı. Sonra dedim polis olayım, puanı da düşük kolay kazanırım. Ama bunda da renk körlüğü engeli çıktı. Nasipte yokmuş.

Yeşil renkleri kırmızı ile karıştırıyor musunuz? Yoksa direkt yeşil rengi renksiz mi görüyorsunuz?

Yeşil kırmızı ve mavi yan yana gelince karışıyorlar. Ayrı ayrı renkleri ayırt edebiliyoruz.

.I.N.И.A.

Kilopat
Makaleler
2
Olamazsın. Yüzünde ben olunca bile sıkıntı yaratıyorlar. 6000 TL maaşı var nerden baksan kolay kolay yedirirler mi? Donla bırakıp vucuduna bile bakıyorlar. 🤌

hawkeyes

Hectopat
Yer
İstanbul
Sağlık Yönetmeliği değişmediyse son zamanlarda, olamazsın maalesef.

Yukarı