Replika DualShock 4 nasıldır?

Şehriniz de yok mu PlayStation satan yerleri bir gezin.
Maalesef yok. 3 tane falan vardı, COVİD çıkınca battı hepsi.

Mesela şöyle bir şey buldum, 250 lira diyor ama şu L2, R2 ve analog tuşlarının kalitesini bilemiyorum. Satıcı da Ak Pazarlama2 diye birisi. Google'da hiç bir şey çıkmıyor. Nasıl bir şey bunlar? Dükkanı yok adamın, internet sitesi bile yok.

@Kristalhayat linkte tuşların üstündeki semboller çizgili çizgili ve bariz. Ama size gelen kolda normal DS4 simgeleri var. Farklıymış galiba. Siz de o linkten aldığınıza emin misiniz?
Telif veya şikayet yememek için öyle yapıyorlar diye biliyorum aynı şekilde Aliexpress'deki bazı ürünlerde öyle ama gelenler normal simgeli oluyor. Xbox içinde bu geçerli.

Telif veya şikayet yememek için öyle yapıyorlar diye biliyorum aynı şekilde Aliexpress'deki bazı ürünlerde öyle ama gelenler normal simgeli oluyor. Xbox içinde bu geçerli.
Siz aldınız mı peki? Bende almak istiyorum ama analoglarda ve tetik tuşlarında deadzone beni gerçekten tilt eder.

Çakma dualshock 3 kullandım. O kadar tilt oldum ki yere vuracaktım kolu. Analogu ittiriyorum zor gidiyor, tetik tuşlarında yarım gaz veremiyorsun. Tam işkence. Orijinale alışınca çakmaya nazlanıyor insan.

Siz aldınız mı peki? Bende almak istiyorum ama analoglarda ve tetik tuşlarında deadzone beni gerçekten tilt eder.

Çakma dualshock 3 kullandım. O kadar tilt oldum ki yere vuracaktım kolu. Analogu ittiriyorum zor gidiyor, tetik tuşlarında yarım gaz veremiyorsun. Tam işkence. Orijinale alışınca çakmaya nazlanıyor insan.
Ben alıcaktım sonra vazgeçtim 2.el Xbox one S kolu aldım. @Kristalhayat aldı.

Bu çakma alınmaz dedirtecek gibi mi yoksa 300TL için iyi mi?

Muadil kolu elden almak daha mantıklı kimisi orijinal DS fotosu koyuyor.

Ben orijinal kolu hiç deneme fırsatı bulamadım. Elde tutuşu güzel fakat şu anki kur ve fiyatları düşünürsek bence iyi.
@Kristalhayat linkte tuşların üstündeki semboller çizgili çizgili ve bariz. Ama size gelen kolda normal DS4 simgeleri var. Farklıymış galiba. Siz de o linkten aldığınıza emin misiniz?

Evet birkaç ay geçti. Adamlar stoğu değiştirmiş olabilir sanırım ben alırken böyle bir şey yoktu.
Şuanki halleri.

Dosya Ekleri

• dualshock.jpg
    dualshock.jpg
    149,7 KB · Görüntüleme: 122
  • dualshock2.jpg
    dualshock2.jpg
    75,2 KB · Görüntüleme: 115
Ben zamanında alıp kullandım. Fiyatına göre iyi kollar. Bende R2 bazen basılı kalıyordu. Sonrasında 30₺ vererek orijinal DualShock 4 V2 Flex board denilen şeyi aldım ve bendeki kola takmıştım. Bu işlemden sonra sıkıntısız kullanmıştım 3-4 ay. Sonrasında zaten konsolu sattığım için kolu da vermiştim alan kişiye. Sadece kola kulaklık taktığımda seslerde çok takılma yapıyordu. Onun dışında fiyatına değen bir koldu.

Bugün buradan bir tane aldım bende çok kararsızdım. Yorumları diğer baktığım sitelere nispeten iyiydi. Doğru mu yapmışım yanlışmı gelince bakacağım. Üstelik beyazı da düne kadar stokta vardı. Gelir muhtemelen yine.

pc kulanımı için ne ile şarj edeceğiz.

Bu arada çakma DS4 yeni geldi elime.

Ben DS3, DS4 orijinal kullandım. Uzun süre kullandım ve hissiyatı çok net biliyorum. Xbox 360 ve Xbox One kontrolculerini de kullandım. Onları da biliyorum.

Ds4 özelinde konuşacak olursak hissiyatı birebir aynı. Gerçekten birebir. Hiç fark yok. Dış görünüşü de aynı. Butonları da aynı. Tetik tuşları ve analoglarını tam çakamamış Çinli arkadaşlar.

Bana gelen kolda, analoglar niyeyse sola doğru olan eksende ölü bölge var. Tetiklerde de ölü bölge var ama bunlar normal olan, orijinal değerin çok az üstünde. Mesela orijinal DS4'ün ölü bölgesi 0.2MM ise bu kolda 0.5MM falan. Arada sayısal olarak değer 2 katından fazla ama oynayış olarak dağlar taşlar kadar fark yok.

Bunu da benim gibi PS ile büyümüş adamlar dikkat ederek anlar. Onun dışında ilk kez alacaklara hem orijinal, hem çakma kolu ver, 2 saat sonra git gene anlamaz.

Tabii orijinal ama 2. el gamepad olsa ben 2. el temiz tercih ederdim. Ama bulamadığım için 0 çakma aldım. Memnunum. Bakalım ne zaman bozulacak :)

Benim aldığım çakma kol ile, başkasının aldığı çakma kol farklı olabilir. Hissiyat farklı olabilir. Ben, bana gelen cihaz hakkında yorum yaptım. Benim yorumuma göre hareket edip, benim kolum bozuk, deadzone çok diye şikayet etmeyin, sorumluluk kabul etmem. Bende @Kristalhayat ın aldığı yerden aldım.

Geri
Yukarı