Reşit olmadığım halde kıza cinsel hakaret ettiğim için dava yer miyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eğer o da sana hakaret ettiyse özür falan dileme. Ama durduk yere ettiysen git tatlıya bağla, çok çok para cezası ya da sosyal sorumluluk cezası falan alırsın. Sırf kız diye kendini haklı çıkartmaya çalışmasın, suistimal edilmeye başlandı çünkü.

Baban ağır bir ceza alabilir.

Ah kardeşim, birine neden küfür edersin? Amacın ne? Birine küfür ederek ne kazanırsın? Dava açarsa ki büyük ihtimalle ciddi ise açar, ağır bir ceza alabilirsin.

Olaya yorum yapmıyorum, belki sen haklısındır belki O, eğer sana argo konuştuysa sende ona dava açabilirsin.

Kendisinin bana ve aileme hakaret ettiği mesajlar duruyor. Faka numaramı yaydı ve üstüne jig*lo sitelerine kayıt ettirdi. Ailemin bu durumdan haberi yok ne yapmalıyım?
Neden bu kadar kötü düşünüyorsun? Asıl suçlu taraf karşısı bana bir hakaret etmiş ki bende ona ettim daha sonra ona kötü bir laf ettim ve olay buraya geldi. Bilip bilmeden konuşmayın! Olayı bilmiyorsanız da ilk önce sorun.

Umarım en kısa sürede yersin
Kızdan özür dilemek yerine alacağı cezadan korkan bir insan var çünkü burada. Madem sövdü delikanlı gibi gitsin cezasını çeksin.
Kardeşim benim zaten özür diledim ama sence özür dilenince geçecek bir durum mu bu karşılıklı sövüyoruz birbirimize, o beni dava ederse bende onu ederim.
1613215081061.png

Olaydan sonra ve önceki tutumu...

Hocam numaranızı verdiyse direk savcılığa gidin ve şikayet edin. Bakalım kim mahkemeyi kazanacak. Onun elinde küfür ettiğinize dair kanıt var mı? Tövbe edin ve kimseye bir daha küfür etmeyin.

Dostum keşke hiç küfür etmeseydin. Karşında ki sesinin arkadaşın, kankan, ortamından biri değil. Hem de cinsel bir küfür etmişsin galiba. Erkek olsa boş ver de. Kıza demişsin. İşin kötü yanı o olmuş.

Kendisinin bana ve aileme hakaret ettiği mesajlar duruyor. Faka numaramı yaydı ve üstüne jig*lo sitelerine kayıt ettirdi. Ailemin bu durumdan haberi yok ne yapmalıyım?
Neden bu kadar kötü düşünüyorsun? Asıl suçlu taraf karşısı bana bir hakaret etmiş ki bende ona ettim daha sonra ona kötü bir laf ettim ve olay buraya geldi. Bilip bilmeden konuşmayın! Olayı bilmiyorsanız da ilk önce sorun.

Kardeşim benim zaten özür diledim ama sence özür dilenince geçecek bir durum mu bu karşılıklı sövüyoruz birbirimize, o beni dava ederse bende onu ederim.
Eki Görüntüle 877342
Olaydan sonra ve önceki tutumu...
Ne küfür ederse etsin. Bir kadın ya da erkek. Ona cinsel küfür ya da cinsel hakaret edemezsin. Edersen bir abisi gerekeni yapar. Abisi olmasa bile, böyle dava eder diye korkarsın. Her türlü zarardasın. Kaç günden beri korkuyorsun dava eder diye.

Kendisinin bana ve aileme hakaret ettiği mesajlar duruyor. Faka numaramı yaydı ve üstüne jig*lo sitelerine kayıt ettirdi.

Hocam neden bekliyorsunuz anlamadım. Onun yaptığı sizinkini geçer. Dava ederseniz kazanma şansınız yüksek. Eğer elinde kanıt yoksa sizin onu ikna edip kendi aranızda görüşmeniz gerekir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı