Rezil olmakta usta olmak

453953

Decapat
Ya kainat üzerinde 2-3 haftada 1 rezil olmayı başaran tek varlık olma ihtimalim var.
Liseye gidiyorum, rezilliklerimin çoğu çenemi tutamamaktan aslında arkasını düşünmeden, sorgulamadan konuştuğum için bu tip durumlara düşüyorum.
Birkaç tane son 2 ayda gerçekleşen rezilliklerimi anlatayım.

Saç kesimim.

Bu her sene benim için gelenekseldir tüm mahalle berberlerim aşırı kötü ve daha yakın bir berber yok üşenip 1-2 ay kötü saç kesimime katlanıyorum.
1-1.5 hafta dalga konusu olur.

Bu benim elimde olmasa da.
Babamın kendi telefonu yerine benimkini alıp erkek WhatsApp grubumuzun ayda 1 kere yaptığı görüntülü arama merasimine denk gelmesi 1 hafta daha dalga geçtiler.

Aşırı derecede sürekli birilerine benzetilmem.
Her ay sürekli bana benzeyen birilerini bulmaları ben bile şaşırıyorum artık 2 hafta boş muhabbetini yapıyorlar gram komik olmasa da katlanmak zorunda kalıyorum.

Arkadaş grubuma samimi olduğum için anlattığım anılarım.
Sürekli samimi olmadığım ortamlarda anlatılması.

Arkadaş grubumdan bunu yapan 1-2 kişi var.
İkisiylede kavga ettim fakat aynı sınıfta olduğum için barışmıştım.
En azından benimle ilgili bir şey anlatacakken izin alan arkadaşlarım var aramda gayet iyi.
Bende bazen misilleme olarak benim utanç verici anılarımı istemediğim bir ortamda anlattan arkadaşlarımınkini anlatıyorum fakat benim yaşadıklarım çok daha komik ve fazla olduğu için fazla karşılık veremiyorum.

Fizik projem.

Fizik projemizde fizik hocamız yemek yapmamızı istemişti çok saçma bir ödevdi hala amacını anlayamadım.
Bende ödevi her öğrenci gibi son güne bıraktım ve yatmadan 1 saat önce felaket uykum vardı düşük almak istemediğim için doğaçlama uğraşılmamış bir ödev yapmaya karar verdim.

Bende en kolay makarna yapayım dedim.
Fakat makarna yaparken dikkatsizliğimden kaynaklı elime kaynar su sıçradı ve makarnanın yarısı yere döküldü.
O bölümü kırpsam da döküldüğü belli oluyordu.
2 hafta bu fizik projemle dalga geçtiler.

Ya sadece ben miyim bu kadar talihsiz olan? Sizde de varsa anlatın bir günah çıkarma yaşayalım :D

Arkadaşlarınız ilerde sizi satar benden söylemesi. Ya uyarın yada bağı kesin. Konuya gelirsek olabilecek şeyler bunlar bizim de başımıza geliyor arkadaş ortamında da en fazla 1-2 gün dalga geçiyoruz sonra geçiştiriyoruz ama sizin ki 2-3 hafta olduğundan kötü durummuş. Geçmiş olsun tekrardan ama unutun derim olur böyle şeyler.

Arkadaşlarınız ileride sizi satar benden söylemesi. Ya uyarın ya da bağı kesin. Konuya gelirsek olabilecek şeyler bunlar bizim de başımıza geliyor arkadaş ortamında da en fazla 1-2 gün dalga geçiyoruz sonra geçiştiriyoruz ama sizin ki 2-3 hafta olduğundan kötü durummuş. Geçmiş olsun tekrardan ama unutun derim olur böyle şeyler.

Dalga geçme durumu gram umurumda olmuyor bende eğleniyorum 1-2 hafta yerigeliyor gruptan başkasının başına komik bir şey geliyor ona gülüyoruz benim arkadaş olduğum sınıfta 8-9 kişi var geri kalan 6-7 kişi asosyal veya itici olduğu için iletişim kurmuyorum.
8-9 kişini 2-3 tanesinden bayağı bir uzaklaştım çünkü sorun dalga geçmeleri değil yeni biriyle tanışıyorum kız erkek fark etmez tam iyi anlaşıp arkadaş oluyor oradaki 2-3 kişiden bir tanesi ilgi açlığından kaynaklı gelip benim yaşadığım bir olayı anlatıyor yeni tanıştığım kişide benden uzaklaşıyor samimi olmadığı için dedim olmaz olsun böyle arkadaşlık yalnız kalırım daha iyi dedim o gün aynı sınıfta olduğum için tamamen iletişimi kesmek mümkün değil ama minimuma indirgemeye çalışıyorum.

Dalga geçme durumu gram umurumda olmuyor bende eğleniyorum 1-2 hafta yerigeliyor gruptan başkasının başına komik bir şey geliyor ona gülüyoruz benim arkadaş olduğum sınıfta 8-9 kişi var geri kalan 6-7 kişi asosyal veya itici olduğu için iletişim kurmuyorum.
8-9 kişini 2-3 tanesinden bayağı bir uzaklaştım çünkü sorun dalga geçmeleri değil yeni biriyle tanışıyorum kız erkek fark etmez tam iyi anlaşıp arkadaş oluyor oradaki 2-3 kişiden bir tanesi ilgi açlığından kaynaklı gelip benim yaşadığım bir olayı anlatıyor yeni tanıştığım kişide benden uzaklaşıyor samimi olmadığı için dedim olmaz olsun böyle arkadaşlık yalnız kalırım daha iyi dedim o gün aynı sınıfta olduğum için tamamen iletişimi kesmek mümkün değil ama minimuma indirgemeye çalışıyorum.
İyi yapıyorsunuz hocam kötü arkadaştan arkadaş olmaz zaten. Bende 9. sınıfım dershaneden arkadaşım bir de 2 arkadaş daha var benle beraber 4 kişi düz eğlenip takılıyoruz. Sınıfın yarısından nefret ediyoruz zaten tabiri caiz ise hepsi ucube kılıklı kişiler.

Saç işini hallet. Üstüne git saçını uzat, berbere net bir şekilde sadece yanları alsın üstüne dokunma tarzı istediğini söyle. Uzun saç iyidir.

Hocam arkadaş insanı vezir de eder rezil de eder. Hemen arkadaş grubunuzu değiştirin bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi yapıyorsunuz hocam kötü arkadaştan arkadaş olmaz zaten. Bende 9. sınıfım dershaneden arkadaşım bir de 2 arkadaş daha var benimle beraber 4 kişi düz eğlenip takılıyoruz. Sınıfın yarısından nefret ediyoruz zaten tabiri caiz ise hepsi ucube kılıklı kişiler.

Kesinlikle katılıyorum.
İlkokulda beri devam ettiridiğim 11 seneye yaklaşan 2 arkadaşım var.
Bir de eski ortaokul sınıfımdan kalma 2-3 arkadaşım var eskisi kadar konuşmasamda.
Gayet de iyi anlaşıyorum hepsiyle lisede yaptığım arkadaşlıkların yarısından fazlası toksik bir arkadaşlıktı hepsini bozdum arkadaş sayım bayağı azaldı ama eskisine göre daha mutluyum.

Hocam arkadaş insanı vezir de eder rezil de eder. Hemen arkadaş grubunuzu değiştirin bence.

Çoğundan uzaklaşıyorum olduğu kadar.Sağolun Hocam

Saç işini hallet. Üstüne git saçını uzat, berbere net bir şekilde sadece yanları alsın üstüne dokunma tarzı istediğini söyle. Uzun saç iyidir.

Hayatımda konuşmaktan utandığım tek yer berber koltuğu normalde iletişim kurmakta hiç zorlanmayan birisiyim ama o berber koltuğuna oturunca boğazım düğümleniyor çok güzel oldu abi deyip kalkıyorum. Birazcık mesafeye ve paraya kıyıp daha iyi bir berbere gitmeyi planlıyorum bir dahakine.

Klasik Türk genci problemleri, hatta klasik genç problemleri. Yaşadıklarınızın bazılarını ben de yaşadım. Hayat bu, oluyor böyle şeyler. Keşke demeseydim, keşke yapmasaydım. Kafaya takmamak ve hatalardan ders almak ise ana gaye olmalı.

Tavsiyem daha iyi arkadaşlar edinmeli ve sizi kötü etkilediğini düşündüğünüz arkadaşınızla daha az görüşerek aradaki "samimiyeti" mümkün olan en az indirgemek. Böylece özel konuları onlarla konuşmak sizin için aşılması gereken uzun bir bariyer gibi zorlu olacaktır. Ayrıca bu şekilde onların zihinlerde daha az yer edinerek sizinle ilgili anıları yavaş yavaş yerini başka anılar dolduracak.

İkinci tavsiyem ise düzenli hayata geçmeniz. Evet, disiplin belki olanla ölene çare olmuyor ama kişinin yaşayacağı vicdan azabını en aza indirgiyor. İşinizi son saate bırakacak bir mentalite ile bir an önce çıkın ve zor olana yani düzenli ve kurallı bir zihniyete geçin. Tabii ki bunu da acı deneyimlerinizin kahredici sonuçlarını unutmayarak ve sanki birinin sizi göklerden izleyip de (bunu vefat etmiş sevdiğiniz bir yakınınız olarak düşünebilirsiniz) sizi hayal kırıklığıyla süzüyor olarak düşünebilirsiniz. Başka yollarında olduğunu unutmamak gerek.

"En büyük fatih kendini fethedendir." denmiş. Özsaygına ve özbenliğine gereken önemi verdiğin takdirde bu açtığın konu kötü bir anıdan başka bir şey olarak hatırlanılmayacaktır.

Geri
Yukarı