Riot hesabım çalındı

İyi, güzel, hoş ama Riot Games'in alım satımını illegal bulduğu bir durumda, devlet nezdinde haklı çıkabilecek misiniz?
Riot Games illegal görebilir evet aracı kurumlar üzerinden yapılan bir ticaret sonrasında hırsızlığa geçen bir mesele söz konusu yarın bakalım avukatla görüştük sağ olsun çok yardımcı oldu arkadaş avukat olmak istiyor gerekli konuşmalar YouTube'a yükledim orada kalacak takip edebilirsiniz.

Merhaba, yaklaşık 1 sene evvel GameSatış üzerinden Valorant hesabı aldım. 1 senedir sıkıntısız kullanıyorum. Bugün itibari ile şifrem aldıgım arkadaş tarafından değiştirilmiş. Riot'a 1 senedir aldıgım e pinleri her giriş yaptığımda ki login kodları aldıgım, e pinlerin kodlarını attım. Ayrıca hesabı alırken arkadaşı Discord'a çagırıp OBS üzerinden her türlü muhabbeti edip gerekli bilgileri ne olur ne olmaz diye videosunu kaydedip bir köşedde sakladım. Videoda sitede satın aldıgım an da mevcut, her şeyi kaydettim anlayacagınız.

Akıllı arkadaş beni Discord'dan silmiş, Instagram'dan silmemiş. Ben de gittim arkadaş listesine takip attım. Az para vermedim sonuçta. Yarın savcılıga gidiyorum. Game satış ile konustum ve bana savcılıktan aldıgım evrakı göndermemden sonra T.C. Kimlik numarasına kadar atabileceklerini söylediler. Yarın gidiyorum yani savcılıga attıgım tickette GameSatış'ın yönlendirmesi ile satın alındıgını belirtmedim, sadece kodları ve arkadaşın hesabımı çaldıgını söyledim. Arkadaşa dolandırıcılık davasını yapıştıracagım. Bu süreçlerden geçen veya yapmam gereken hakkında önerisi olabilecek bir durum yaşayan arkadaş oldu mu?

Konu satın aldıgım arkadaşın arayol bulmasıyla uzlaşıya ulaşılmıştır kendisi de benim zararımı karşıladı kendide başkasından aldığı için hesabı ilk hesap sahibinin başını agrıtacagız biraz konu aldıgı arkadaşın hesabı çaldıgına kadar şahitliğime gidecek anlaşılan ilgili alakalı herkese teşekkürler adminler konuyu silebilir.

Merhaba hocam ben arkadaşa direk suç duyurusunda bulunacagım için pek ugrasacagını da kovalayacagını da sanmıyorum açıkçası gerekli bilgileri ve hesabı geri alsamda arkadaşa yarın erkenden suç duyurusunda bulunacagım orası kesinleşti hırsızlığı hoş görmemek gerekiyor.

Satılan hesapların çoğu çalıntı ve dolandırma amaçlı oluyor. Riot size hiçbir yardım etmez çünkü hesap satmak yasak.

Satılan hesapların çoğu çalıntı ve dolandırma amaçlı oluyor. Riot size hiçbir yardım etmez çünkü hesap satmak yasak.
Arkadaşta bana satmadan önce aldığı arkadaşın yaptıgını belirtti o da dava yoluna gidecek benim zararım karşılandı halloldu problemi yaşayan arkadaşlar bana yazabilir yönlendirebilirm.

Hesabı satın aldıgım arkadaşla hallettik hesaba verdigim ücret yaptığım harcamalar ve artı telafisi yapıldı.
Kimse babasının hayrına yapmaz öyle bir şey. Eğer ilk sahibi değilse arkadaş ilk sahibine dava açmanızı isterdi. Kendisi geri almış hesabı sizin dava açacağınızı öğrendiğinde zararınızı karşılamış.

Riot açıkça belirtiyor hesap alım satımı kesinlikle yasaktır diye. Bunu Riot'a belirtmişsiniz arkadaşların belirttiği gibi hesap muhtemelen kilitlenir. Onun haricinde o dava boşa düşebilir hesap alım satımı yasak olduğundan dolayı. Yani geçmiş olsun hesap alım satımında bence çok güvenilir olmadıkça yanaşmayın bende hesap satmıştım fakat geri almadım satıcının vicdanına kalmış durum. Ama peşine düşün en azından o korku ona bir ömür yetsin.

Riot açıkça belirtiyor hesap alım satımı kesinlikle yasaktır diye. Bunu Riot'a belirtmişsiniz arkadaşların belirttiği gibi hesap muhtemelen kilitlenir. Onun haricinde o dava boşa düşebilir hesap alım satımı yasak olduğundan dolayı. Yani geçmiş olsun hesap alım satımında bence çok güvenilir olmadıkça yanaşmayın bende hesap satmıştım fakat geri almadım satıcının vicdanına kalmış durum. Ama peşine düşün en azından o korku ona bir ömür yetsin.
Gerekli şeyleri yaptım hocam zaten ki hesap karşılıgında 6bin TL ücret aldım zarar teminatım olarak ama size şunu belirteyim aracı bir kurum GameSatış örneği üzerinden bahsedeyim satın aldığınız için direk Valorant'tan bağımsız bir şekilde nitelikli dolandırıcılık ve bilişim suçuna giriyor avukatın bana dediği bu şekilde ki bu konuyu yaşayanlar için belirteyim örneğin GameSatış güvencesi ile aldıysanız bunu tutanakta şu şekilde belirtiniz GameSatış güvencesi altında satış yapan mağazadan aldığım ürün diye emin olun sonuç alacaksınız özellikle hesap alırken Discord'dan arkadaşla video çekerek ve alımı yaparken video çekerek yapın açıkçası beni bunlar kurtardı gibi gözüküyor avukatın da aynı şekilde bunlar varken haksız olman imkansız demesi de cabası tavsiyelerim bu yönde.

İsterseniz bu konuda rehber yapabilirim siteye hatta bu yorumumu okuyan arkadaşlar birçok şekilde kendini güvence altına alabilir.

Gerekli şeyleri yaptım hocam zaten ki hesap karşılıgında 6bin TL ücret aldım zarar teminatım olarak ama size şunu belirteyim aracı bir kurum GameSatış örneği üzerinden bahsedeyim satın aldığınız için direk Valorant'tan bağımsız bir şekilde nitelikli dolandırıcılık ve bilişim suçuna giriyor avukatın bana dediği bu şekilde ki bu konuyu yaşayanlar için belirteyim örneğin GameSatış güvencesi ile aldıysanız bunu tutanakta şu şekilde belirtiniz GameSatış güvencesi altında satış yapan mağazadan aldığım ürün diye emin olun sonuç alacaksınız özellikle hesap alırken Discord'dan arkadaşla video çekerek ve alımı yaparken video çekerek yapın açıkçası beni bunlar kurtardı gibi gözüküyor avukatın da aynı şekilde bunlar varken haksız olman imkansız demesi de cabası tavsiyelerim bu yönde.

İsterseniz bu konuda rehber yapabilirim siteye hatta bu yorumumu okuyan arkadaşlar birçok şekilde kendini güvence altına alabilir.

Çok iyi olur. Eğer bu yayılırsa insanlar birbirini kolay kolay dolandıramaz. Heleki Riot oyunları için. Nasılsa Riot iplemiyor diye herkesi dolandırmaya çalışıyorlar. Geçmiş olsun hocam bu arada.

Yeni konular

Geri
Yukarı