Riot hesabım çalındı

esatcskn

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, sabah uyandığımda hesabına bağlı olan mailin değiştirildiğini gördüm. Maile girilmiş kodlara ulaşılmış ve Riot hesabına bağlı olan mail kaldırılmış. Bu süreçte ticket atmaktan başka ne yapmam gerekiyor? Virüs taraması yaptığımda trojan virüsü bulmuştu, sıfırdan temiz kurulum yapıp bütün maillerimin şifrelerini vs. değiştirdim. Başka yapmam gereken birleyen var mıdır?

7C4919F8-0EBB-4723-ACE5-325D048A1229.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş olsun benim de başıma aynı şey geldi maalesef. Ben girerken elli kere doğrulama isteyen Riot Games hesabın şifresini ve e postasını değiştirirken doğrulama istemeden hesabı al çal güzel kardeşim deyip veriyor. Aylardır da oynamam.
Sonuç olarak hesaba hiçbir şekilde erişim yok kullanıcı adın her şeyin vs değişti şifremi unuttum kısmına bile erişemiyorsun ne yazık ki tek çaren ticket atmak.

Trojan bulinduysa sadece Riot hesabı değil diğer hesaplarda risk altında. Aklınıza gelen tüm hesaplarınızın şifresini değiştirmenizi tavsiye ederim. Onun haricinde Riot hesabını geri almak için ticket atmanız tek çare gibi. Ayrıca hesabı ger alırsanız bir daha böyle bir şey yaşmamak için iki faktörlü doğrulamayı açmanızı tavsiye ederim.

Benim de aynı şekilde Steam hesabım çalınmıştı Riot'un sistemini bilemem ama ticket açmıştım bazı bilgiler istedi ilk şifre vesaire geri almıştım. Ticket açmanı öneririm.

Bilmediğin yerde bir şey mi indirdin.
Hocam bir oyunu ücretsiz indirmeye çalışırken yanlış kutucuğa tıklamışım. Daha önce hiç yapmadığım için bilgim yoktu. Setupı çalıştırınca chrome imgesi silindi, bilgisayarımdan tekrar masaüstüne aldım. Öyle yani..

Trojan bulinduysa sadece Riot hesabı değil diğer hesaplarda risk altında. Aklınıza gelen tüm hesaplarınızın şifresini değiştirmenizi tavsiye ederim. Onun haricinde Riot hesabını geri almak için ticket atmanız tek çare gibi. Ayrıca hesabı ger alırsanız bir daha böyle bir şey yaşmamak için iki faktörlü doğrulamayı açmanızı tavsiye ederim.
Aklıma gelen tüm şifreleri değiştirdim. Temiz format attım. Başka yapmam gereken birşey var mıdır?

Dosya Ekleri

• DBF80E1C-B114-4004-8F83-5C17C41A46C0.jpeg
    DBF80E1C-B114-4004-8F83-5C17C41A46C0.jpeg
    133,9 KB · Görüntüleme: 49
Hocam bir oyunu ücretsiz indirmeye çalışırken yanlış kutucuğa tıklamışım. Daha önce hiç yapmadığım için bilgim yoktu. Setupı çalıştırınca chrome imgesi silindi, bilgisayarımdan tekrar masaüstüne aldım. Öyle yani..

Aklıma gelen tüm şifreleri değiştirdim. Temiz format attım. Başka yapmam gereken birşey var mıdır?

Ah be hocam böyle şeylere neden kanıyorsunuz acaba? Kimse size bedava oyun indir linki vermez.

Hocam eğer çarın ilk sahibi siz iseniz,
Oyunda kullandığınız ilk nick, ilk açtığınız ajan, ilk açtığınız silah kaplaması ve Riot pin kodu ile beraber rahatlıkla alabilirsiniz geri?

Evet hocam o soruları cevapladım. Şu an geri dönüş bekliyorum.

Ah be hocam böyle şeylere neden kanıyorsunuz acaba? Kimse size bedava oyun indir linki vermez.

Öyle maalesef, kötü bir tecrübe oldu bana da. Daha fazla zarar almadan atlatabilirsem süper olacak.

Geri
Yukarı