Ritalin Kullanmak İstemiyorum

KahveDelisi

Femtopat
Daha fazla  
DEHB tanısı konması üstüne doktorum bu ilacın 10 mg olanından yazdı. Ben de bugün kullanmaya başladım ancak çeyrek doz almama rağmen etkisi geçtikten sonra can sıkıntısı, sinirlilik, dikkatimi toplayamama, istemsiz gülme, kişilik değişimi gibi sorunlardan ötürü çok rahatsız oldum. Yeni randevuma yaklaşık 2 ay var. Bu ilacın ilk dozlarda böyle yapması normal mi? Eğer normal değilse bu süreçte ilaç yerine yapabileceğim egzersiz vs. var mıdır?

Son düzenleme:
DEHB tanısı konması üstüne doktorum bu ilacın 10 mg olanından yazdı. Ben de bugün kullanmaya başladım ancak çeyrek doz almama rağmen etkisi geçtikten sonra can sıkıntısı, sinirlilik, dikkatimi toplayan ama, istemsiz gülme, kişilik değişimi gibi sorunlardan ötürü çok rahatsız oldum. Yeni randevuma yaklaşık 2 ay var. Bu ilacın ilk dozlarda böyle yapması normal mi? Eğer normal değilse bu süreçte ilaç yerine yapabileceğim egzersiz vs. var mıdır?
Aynı hastılıktan bende de var conserta kullanıyorum aynı durumlar bende de var ama mecbur içiyorum.

Benim sorunum daha ilk günden psikolojik olarak çöküntüye sokması. Yaptığım hiçbir şey zevk vermiyor, iletişimim bozuldu. Üstüne süresi bitince bunlar katlanıyor ve üstüne sinir ekleniyor. İlaç almadan yapabileceğim egzersiz vs. var mı ?

Bu ilaçlar sanırım sende yan etki yapmış. Bende de yapıyordu. Bir sürü yan etkisi var bu ilaçların. Tavsiyem kullanmamanız. Ayrıca doktor size bu ilacı vermeden önce test falan yaptırmanızı istedi mi? @KahveDelisi

Bu ilaçlar sanırım sende yan etki yapmış. Bende de yapıyordu. Bir sürü yan etkisi var bu ilaçların. Tavsiyem kullanmamanız. Ayrıca doktor size bu ilacı vermeden önce test falan yaptırmanızı istedi mi? @KahveDelisi
Kardiyoloji'den kan tahlili, EKG, EKO, röntgen, alerji için test ve vitamin durumları için kan testi istedi. Dediğim gibi 1-2 günlük bir şeyse sorun değil. Ancak bu sürekli böyle olacaksa dikkati eksik olan beni tercih ederim.

DEHB tanısı konması üstüne doktorum bu ilacın 10 mg olanından yazdı. Ben de bugün kullanmaya başladım ancak çeyrek doz almama rağmen etkisi geçtikten sonra can sıkıntısı, sinirlilik, dikkatimi toplayamama, istemsiz gülme, kişilik değişimi gibi sorunlardan ötürü çok rahatsız oldum. Yeni randevuma yaklaşık 2 ay var. Bu ilacın ilk dozlarda böyle yapması normal mi? Eğer normal değilse bu süreçte ilaç yerine yapabileceğim egzersiz vs. var mıdır?
Hocam Concerta kullandım. Gerçekten kullanmayın. Bakın bendede DEHB teşhisi vardı. Bugün ilaçsız çok daha iyi hissediyorum. Concerta bende çarpıntı vs yapıyordu. İlaç kullanımını kesinlikle önermiyorum. Elbette en iyisini doktorlar bilir buna hiçbir lafım yok. Benim tecrübem kullanmayı çokta yararlı bulmadı.

Hocam Concerta kullandım. Gerçekten kullanmayın. Bakın bendede DEHB teşhisi vardı. Bugün ilaçsız çok daha iyi hissediyorum. Concerta bende çarpıntı vs yapıyordu. İlaç kullanımını kesinlikle önermiyorum. Elbette en iyisini doktorlar bilir buna hiçbir lafım yok. Benim tecrübem kullanmayı çokta yararlı bulmadı.
Peki sizde de ilk günlerde bu sorunlar oluştu mu ? Şimdi randevumu tekrardan kontrol ettiğimde 1 ay sonrasında olduğunu gördüm. Yaşadığım belirtileri tek tek not edip vereceğim.

Geri
Yukarı