Rocket League Oynarken Ekran Kartı Fanı Dönmüyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Fakat bir oyunun ekran kartının fanlarını kontrol edebilme özelliği olduğunu pekde sanmıyorum. Yardımcı olmayabilirler.

DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırmayı denedim hatta temiz Windows 10 kurulumu yaptım ama hiçbiri işe yaramadı ne yazık ki.
Dün akşam ticket attım Rocket League desteğe eğer sorunum çözülürse buradan güncelleme yapacağım.

90 derece bilgisi hatalı olabilir belki. AfterBurner'ı günceller misin?

90 derece bilgisi hatalı olabilir belki. AfterBurner'ı günceller misin?

Güncelledim ve oyuna girdim ancak yine bir şey değişmedi. 2-3 dakika antrenman modunda kaldım direk 85 derece oldu ben de kapattım oyunu 90 olmasını beklemeden. Ve oyundan çıkınca da fanlar direk dönmeye başladı.

Güncelleme: Ekran kartımda sorun olduğuna artık o kadar eminim ki. Bugün hangi oyunu oynarsam oynayayım şöyle bir sıkıntı oldu: Fanlar çalışıyor 3 saniye duruyor sonra tekrar çalışıyordu. Eğer fanları otomatik modda bırakırsam belli bir sıcaklığa kadar çalışıyor mesela 60 derece sonra 3 saniye duruyor ve bu sürede sıcaklık artıyor 65 dereceye sonra yine çalışıyor ve duruyor. Aynı şekilde 70 dereceye çıkıyor. Bu işlem 84 derece olana kadar devam ediyor ardından sıcaklık 60 derecelere düşene kadar fan durmuyor ve tüm süreç yeniden başlıyor.

Fan ayarlarını kendim yapayım kaç derece olursa olsun %50 de dönmesini istedim. Ayarladım ve düzgün değerler elde ettim aslında ama onun sıkıntısı da şu: Mesela 65 derecede sabit çalışıyor fanlar duruyor 70 derece oluyor tekrar çalışıyor 65 dereceye düşüyor. Yarın yetkili teknik servisi arayıp bilgi alacağım. Sanırım karta garanti yolu gözüktü.

Bu arada MSI Afterburner daha sonra AMD Radeon'un kendi izleme ekranıyla baktım ki fanlar 2000 RPM'de dönüyor gibi gözükse de OSD'de aslında duruyorlar. Ardından tekrar dönmeye başlayınca kendisini güncelliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kartı Yukko'dan almıştım ve kargo ile gönderim yaptım. Teknik serviste değişim mi yapılır yoksa iade mi olur bilemiyorum ancak bir sonuca ulaştığı zaman güncelleme yapacağım. Konuda yardım etmeye çalışan herkese de teşekkür ederim.
Güncelleme: Bugün ekran kartı için arandım ve bana dalga geçer gibi 2 hafta sonunda ancak şunu diyebildiler: Üzgünüz ancak ekran kartınızın seri numarasını söktüğünüz için işlem yapmadan aldığınız yere geri yolluyoruz. Ben burada bu olaya parantez açmak istiyorum. Madem seri numarasını sökmek garanti dışı bırakıyor neden bu yazmıyor ne seri numarasının üstünde ne de garanti belgesinde? Yukko'da bana elimize ulaşınca ekran kartını inceleyip ona göre sizi bilgilendireceğiz dedi. Bence onlar da bana yollayacak.

Peki ben ne mi yapacağım? Aradım 175'i ve bilgi aldım. Aynen yazdıklarımı söyledim ve seri numarasını sökmenin garanti dışı bıraktığıyla alakalı ürünüm hiç bir yerinde bilgi olmadığını ve onlar da bana şunu söyledi: Bunun için garanti kitapçığına bakın eğer orada böyle bir bilgi yoksa THH'ye başvurup şikayet edebilirsiniz. Bilin bakalım ne var? Aslında ne var değil ne yok acaba? Tabiki de seri numarası sökmenin garanti dışı bıraktığına dair bir cümle. Yapacağım şey kart bana gelince gidip THH'ye başvurmak yani.

Ayrıca görselliği mahvediyor ya o seri numarası stickerı. Ben görmek zorunda mıyım arkadaşım onu? Eğer böyle bir durum varsa da üstüne yazacaksın sökmeyin diye. Ben bunu bilmek zorunda değilim ki. Bu arada ben yine de işim düşer diye kutunun içine koydum o seri numarasını ama yine de biz bilemeyiz malı deyip geri yolluyorlar. Gerçekten tebrikler yani 30 IQ olsan yine eşleştirirsin be cihazın içindeki seri numarasıyla kutusundakini.
Güncelleme 2: Kartı bana yolladılar ve şunu da belirttiler kart artık garanti dışı ancak müşteri memnuniyeti açısından kartın fanları değişmiş ve termal macunu da yenilenmiş. Kart olması gerektiği gibi çalışıyor ama bu garanti dışı durumun ne kullanım kılavuzunda ne de garanti belgesinde geçiyor. Dolayısıyla yine de THH'ye başvuracağım.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı