Rockstar Games neden GTA San Andreas'ı remake yapmıyor?

Muhtemelen ışıklandırma yapmışlar oyuna ama dediğim gibi GTA San Andreas'a istedikleri kadar ışıklandırma yapsınlar yok olmuyor o gerçek çi hissini veremiyor. Özellikle araba sürüş fiziği leş. Remake işte bunun içinde gerekli. GTA 4'ün motor fiziği çok iyi mesela
Oyunun ışıklandırması PS2 versiyonunda zaten çok iyi, oyunun en iyi versiyonudur bana göre.

Remake oyunlar oyuncuları keklemek için ortaya çıkmıştır. Hele hele remade adı altında piyasaya sürülen oyunlar, tamamen kullanıcıyı sömürmek için yapılır. Rockstar, böyle bir firma olmadığını yaptığı her oyun ile ortaya koydu. Remake oyun yerine yeni GTA'yi bekleyin. Başka bir firma olsaydı GTA 23 çıkmıştı, Rockstar kalitesi böyle bir şey işte.

Remake oyunlar sıkmadı mı ya? Beni çok sıktı. Artık firmalar kolaya kaçmak için sürekli remake oyun yapıyorlar gına geldi. Neden aynı oyunun yenilenmiş versiyonu yerine yepyeni deneyim sunan bir oyun istemiyoruz ki? Zaten 6 7 yılda bir oyun çıkartan firmadan aynı oyunun yenilenmiş versiyonunu görmek yerine yepyeni bir deneyimi tercih ederim.

GTA serisinin en güzel oyunu, GTA San Andreas, bana göre ama ayrı zamanda en berbat grafikli GTA oyunudur. Ayrıca mapı çok dar bir oyun. Çok boş alanları var. Geniş olsaydı daha güzel olabilirdi. Ayrıca, mesela oyunun dokuları da berbat ötesi. Şunu fark ettim, GTA 4'ün mesela orijinal grafiği de berbat. Güzel bir ışıklandırma ile oyun çok gerçekçi oluyor. Nedeni ise GTA 4'te var olan şehirlerin gerçek hayatta olmasından dolayı. Yani Google maps ile aynı. Bu GTA San Andreas için geçerli değil çünkü GTA San Andreas bir kurgu oyunudur. Sanki paint ile yapılmış bir oyun. Rastgele random yapılmış dokular. Yani şehirde ki yerlerin %95'i gerçek hayatta olmayan yerlerdir. Bu yüzden oyuna ışıklandırma yapsanız dahi gene gerçekçi olmuyor. Belki Rockstar Games GTA san Andras'ı piyasaya sürmeden önce Google mapstan esinlenrek gerçek Los Angeles vs yapsaydı oyunun grafiği kötü olsa bile güzel bir ışıklandırmayla çok gerçekçi bir oyun olabilirdi. Ama şimdi ki GTA San Andreas hiç zevk vermiyor. Küçükken çok güzel geliyordu oyun belki de ufaktık diye grafik vs demeden oynuyorduk. Ama artık bir remake gelmesi lazım oyuna. Rockstar Games neden GTA San Andreas'ı remake yapmıyor merak ediyorum. Birkaç yıl sonra belki 1 belki 2 belki de 5 sene sonra vs yapacaklarını düşünüyorum. Eğer yaparlarsa tarihin satış rekorlarını kırar.

Hocam Rockstar öyle bir şirket değil ki :D
yani diğer şirketlere göre zaten pek fazla oyun yapmıyorlar.
Ayrıca Remake/Remastered oyun yaptıklarınıda hiç görmedim(hiç yok demiyorum, belki vardır ama ben hiç görmedim).
Zaten pek meşguller diye biliyorum :D
RDR 2 bitti, GTA 6'ya yoğunlaşıldı falan.

GTA san ı güzel yapan şey o berbat grafiği zaten şehir konusuna gelirsek de aynı şeyir GTA 5 de de yer alıyor ve zaten 2002 yılında yapılmış oyundan güzel bir şehir tema sı beklemen imkansız dır remake geleceğini sanmıyorum adamlar zaten o kadar şirket o kadar çalışanla GTA 6'yı çıkartamadılar remake ile uğraşmazlar.

Ne alaka hocam?
Siz Half-Life 1'e grafiği kötü derseniz herkes size güler.
GTA San'ın çıktığı yıla göre güzel bir grafiği yoktu ama sırf böyle denilsin diye de böyle yaptıklarını sanmıyorum :D
bir de o kadar çalışanla GTA 6'yı çoktan çıkarırlardı ama hem RDR 2'ye yoğunlaştılar hem de GTA V'den çok büyük miktarlarda para kazandılar ve hala da fazlasıyla kazanıyorlar.

Remake oyunlar oyuncuları keklemek için ortaya çıkmıştır. Hele hele remade adı altında piyasaya sürülen oyunlar, tamamen kullanıcıyı sömürmek için yapılır. Rockstar, böyle bir firma olmadığını yaptığı her oyun ile ortaya koydu. Remake oyun yerine yeni GTA'yi bekleyin. Başka bir firma olsaydı GTA 23 çıkmıştı, Rockstar kalitesi böyle bir şey işte.
Remake niye berbat dedinizki? Eski oyunların yeni grafikleri ve o dönemki donanımlarda yapamayacğı şeyler yapması ayrıca o zamanki çoğu hataları düzeltmesi iyi bir şey bence. Özellikle 6. jenerasyon konsol dönemlerinden önceki oyunların remake olması bana göre iyi.

Büyük ihtimal o zahmete girmezler hocam, en azından şimdilik. Şu an büyük ihtimalle R*'ın tüm stüdyoları GTA V'i üzerinde çalışıyordur.

Oyunun ışıklandırması PS2 versiyonunda zaten çok iyi, oyunun en iyi versiyonudur bana göre.

Oyunun en iyi ışıklandırması GTA IV San Andreas Beta 3'te hocam. GTA 4 üzerinden yapılan GTA San Andreas rage ayrıca bu mod GTA San Andreas'ın motor fiziğini de GTA San Andreas'a ekliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bazı efsaneleri tadında bırakmak lazım bence. Rockstar bence şuan aynı benim gibi düşünüyordur. Eski offline oyunlarını remake yapıp tek seferlik satın alımlarla para kazanmaktansa, GTA Online'ın dibini sıyırmaya devam etmek daha mantıklı geliyordur.

GTA V'i niye

Oyunun en iyi ışıklandırması GTA IV San Andreas Beta 3'te hocam. GTA 4 üzerinden yapılan GTA San Andreas rage ayrıca bu mod GTA San Andreas'ın motor fiziğini de GTA San Andreas'a ekliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bana göre PS2 versiyonundaki turuncu tema eski zamanları çok iyi yansıtıyordu ve farklı bir tarz katıyordu, tabii herkesin zevki farklı.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı